Řády, medaile, vyznamenání

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
41-60 z 79
<< 1 2 3 4
Po
giro.c 5.8.2011 15:27 - č. 42
Krojc napsal v č. 41:
"To sice nečtu, ale severní Afrika je můj šálek čaje "
Pokud by si chtěl, můžu to nafotit.
Krojc 5.8.2011 13:05 - č. 41
Krojc
giro.c napsal v č. 40:
"Válka Revue"
To sice nečtu, ale severní Afrika je můj šálek čaje
giro.c 5.8.2011 00:19 - č. 40
Krojc napsal v č. 39:
"Takovým případem, který musel být zvláště odůvodněn, byl například Guenther Halm, dělostřelec DAK, který zlikvidoval v první bitvě u El Alameinu svým protitankovým kanonem nejméně šest britských tanků v průběhu několika desítek minut. Nebylo mu v té době ještě ani celých dvacet let."
Mam pocit, že jsem o něm zachytil nějaký krátký článek v Válka Revue.
Krojc 4.8.2011 16:29 - č. 39
Krojc Takovým případem, který musel být zvláště odůvodněn, byl například Guenther Halm, dělostřelec DAK, který zlikvidoval v první bitvě u El Alameinu svým protitankovým kanonem nejméně šest britských tanků v průběhu několika desítek minut. Nebylo mu v té době ještě ani celých dvacet let.
siglufjordur 4.8.2011 12:24 - č. 38
Je pravda,že když německý voják,který neměl žádné vyznamenání a byl mu udělen rytířský kříž,dostal zároveň i železný kříž druhého a prvního stupně?
Glynwed 28.7.2011 06:33 - č. 37
Glynwed jiri.stano: Zdravím, mělo by se jednat opravdu o odznak rozdávaný v roce 1942 v rámci WHW na podporu Policie (www.fronta.cz/dotaz/winterhilfswerk)

Co se týká ceny, tak zachovalý originál se prodává kolem 500,-Kč, za tohle torzo nevím jestli by někdo dal 100,-Kč.
jiri.stano 27.7.2011 21:06 - č. 36
Prosím o určení odznaku v jakých vojenských nebo policejních složkách byl používán.Případně zdali má nějakou sběratelskou hodnotu.Pro ident.zasílám i obrázek.předem děkuji
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Honza M. 25.7.2011 17:04 - č. 35
Honza M.
jiri.stano napsal v č. 34:
"jsem se snažil připojit fotografii,ale asi se to nepodařilo"
pravděpodobně proto, že nebyla dodržena maximální velikost souboru 350 kB
jiri.stano 25.7.2011 16:23 - č. 34
Zdravím,zasílal jsem příspěvek 21.7.2011(32)kde jsem se snažil připojit fotografii,ale asi se to nepodařilo.Nikde ho v mém příspěvku nevidím.Mohu tento soubor zaslat na nějakou e-mailovou adresu ,což mi nedělá problém?Můj e-mail je :[email protected].
Glynwed 22.7.2011 06:45 - č. 33
Glynwed Dobrý den, pomohla by fotografie, ale jinak takhle z popisu mi to nepřipadá jako nějaké armádní vyznamenání/odznak. Možná že se bude jednat o nějaký pamětní odznak rozdávaný v rámci Winterhilfswerk?
jiri.stano 21.7.2011 21:30 - č. 32
Při návštěve v Krušných horách u známého jsem nalezl odznáček.Jakýsi ovál ve kterém je orlice stojící na kruhu s hákovým křížem.Ve spodní části oválku jsou patrné snad dubové ratolesti.pod kruhem s HK je jakási lenta s r.1942.Na zadní straně se ,,spínací špendlík " a číslice 24.Dá se určit které oblasti armády nebo policie patřil tento odznak.Případně sběratelská hodnota.Předem děkuji.Nevím jestli se připojil obrázek,nikde to nevidím.Bylo by možné připoji obrázek do e-mailu([email protected]).Díky za informaci
Glynwed 10.6.2011 13:02 - č. 31
Glynwed
ruffus napsal v č. 30:
"Dobrý den,chtěl bych se zeptat na finanční hodnotu prstenu s umrlčí lebkou, popřípadě kde a jak bych zaručeně zjistil pravost. Děkuji "
www.fronta.cz/dotaz/prsten-ss-s-umrlci-lebkou
ruffus 10.6.2011 12:33 - č. 30
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na finanční hodnotu prstenu s umrlčí lebkou, popřípadě kde a jak bych zaručeně zjistil pravost. Děkuji
mahony.x 24.1.2011 19:24 - č. 29
Ahoj,chtěl bych se zeptat jestli někdo z vás neví co znamenal tento odznáček
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Honza M. 24.9.2010 21:34 - č. 28
Honza M. Podle zbytku nápisu bych tipoval, že je to zbytek odznáčku ke dni německé branné moci (Tag der Wehrmacht). Něco jako jsou tady ovšem jednodušší provedení (na skle se nedá tolik vyřádit): tinyurl.com/3yjnfnd
tinyurl.com/3yt3ga3

Škoda je, že na té ulomené části zřejmě bylo místo a rok konání.
eggretta 21.9.2010 20:05 - č. 27
Ero: Plast to neni, je to obarvené sklo. Nalezla jsem to jako malá v potoce, kde bylo spousta střepů. Potok se nachází kousek od Děčína, ale žádná sklárna tam v minulosti nebyla.
Ero 21.9.2010 16:58 - č. 26
Ero
eggretta napsal v č. 25:
"Ahoj, před nějakou dobou jsem nalezla fragment myslím si že odznáčku a ráda bych se dozvěděla co to vlastně je. Byl by mi schopný někdo pomoct?"
Zdravím! Co to je za materiál? Jestli plast, typoval bych to na nějakou winterhilfe.
eggretta 21.9.2010 12:22 - č. 25
Ahoj, před nějakou dobou jsem nalezla fragment myslím si že odznáčku a ráda bych se dozvěděla co to vlastně je. Byl by mi schopný někdo pomoct?
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
egli 12.5.2010 20:14 - č. 24
egli Existovaly čtyři stupně střeleckého odznaku HJ, tady jsou vyobrazené:
forum.axishistory.com/download/file.php?id=127826
Ten s runou Sig byl pro členy Deutsches Jungvolk (chlapci od 10 do 14 let).

a co museli dosáhnout:
forum.axishistory.com/viewtopic.php?f=9&amp;...
ja_62 12.5.2010 18:55 - č. 23
ja_62
dejvi10 napsal v č. 22:
"Dobrý den,můj příspěvek zřejmě patří úplně jinam,ale trošku se tu ztrácím,tak se omlouvám. Našel jsem německý odznáček a rád bych se o něm něco dozvěděl. Děkuji za pomoc"
Jestli se jedná o ten samý odznak jako v dnešním dotazu, tak jde o nějaký střelecký odznak Hitlerjugend, dle užité symboliky soudě.

A tohle téma je k tomu asi nejvhodnější, jen je dobré k příspěvku s otázkou přiložit obrázek.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
41-60 z 79
<< 1 2 3 4
Po