Československé uniformy a výstroj 1918-1939

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 308
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
sosák 11.6.2007 16:34 - č. 270
sosák Tak toje nadruhou stranu zase vpořádku
Hawkeye.Pierce 11.6.2007 16:24 - č. 269
Hawkeye.Pierce
sosák napsal v č. 267:
"pro Hawkeye.Pierce.Myslím že pro amatéry jako jsem já nebo ty,je ta knížka dost dobrá."
no já osobně jsem až takový rejpal, že mě zajímá např. co kde má být v torbě či služební brašně
Worchester 11.6.2007 08:23 - č. 268
Worchester
sosák napsal v č. 265: "Četníci měli bud vysoké boty k jezdeckým kalhotám,byly zavedeny již v roce 1919 a od roku 1927 byly zavedeny kožené kamaše,které byly nošeny pouze ve službě knim náležely hnědé kožené botky bez ozdob.Doporučuji knihu Stráž Obrany Státu od Roberta Speychala kde je podrobně probraná výstroj a výzbroj našich bezpečnostních sborů."
Ano, velice to záleželo i na druhu služby.
V létě příslušníci četnictva mohli provádět služební obchůzky v kožených (přírodní barva) kotníkových botech a dlouhých kalhotech, tedy bez kamaší. Nebo nastávali i různé nepředpisové kombinace atd. Byli používány i nepředpisové boty, jako nám velmi dobře známé kanadky... Z vyprávění dcery jednoho četníka jsem se i dozvěděl, že její otec si z vlastní kapsy na začátku 30.let koupil gumové holínky a v nich vykonával v nepříznivém počasí službu ! Velitel stanice prý neměl námitek a boty používal pro tyto účely až do roku 1950, kdy byl penziován...

Pokud více četníků vykonávalo služební obchůzku měli mít stejnou výstroj, to platilo i u soustředěného četnictva, kde byli jednotným obutím kotníkové boty s kamašemi.
sosák 10.6.2007 23:04 - č. 267
sosák pro Hawkeye.Pierce.Myslím že pro amatéry jako jsem já nebo ty,je ta knížka dost dobrá.
Hawkeye.Pierce 10.6.2007 18:34 - č. 266
Hawkeye.Pierce
sosák napsal v č. 265:
"Doporučuji knihu Stráž Obrany Státu od Roberta Speychala kde je podrobně probraná výstroj a výzbroj našich bezpečnostních sborů."
řekl bych spíše takový funkční základ a návod co, jak, z čeho
sosák 10.6.2007 14:10 - č. 265
sosák Četníci měli bud vysoké boty k jezdeckým kalhotám,byly zavedeny již v roce 1919 a od roku 1927 byly zavedeny kožené kamaše,které byly nošeny pouze ve službě knim náležely hnědé kožené botky bez ozdob.Doporučuji knihu Stráž Obrany Státu od Roberta Speychala kde je podrobně probraná výstroj a výzbroj našich bezpečnostních sborů.
Napoleon 10.6.2007 13:57 - č. 264
Napoleon Měl bych prosbu pánové.
Jaké měli četníci boty?
fusilier 14.4.2007 18:40 - č. 263
fusilier
petrtlach napsal v č. 261:
"le příručky z roku 1934 nosili generálové hvězny na rukávech. Teď k těm generálům a jejich odznakům na čepicích. Pokud myslíte znak se lvem, který jste viděli bez mečů na podkladu, jedná se pak o odznak "služeb", podobné je to s knoflíky, bojoví měli na knoflících zkřížené meče a služby tam neměli nic, jen takové mřížkování, které mají knoflíky snad všechny jako základní podklad."
To je ale novina
petrtlach 14.4.2007 03:04 - č. 262
PS k těm dohadům o tom zda měli nosti lodičku či čepice: Dle předpisů měli důstojníci nosit do "pole" lodičky a vycházkovou čepici jen na povolení, přesto jí důstojníci nosili i do pole.
petrtlach 14.4.2007 03:01 - č. 261
Pár vysvětlení toho co jsem tu četl:

Dle příručky z roku 1934 nosili generálové hvězny na rukávech.

Teď k těm generálům a jejich odznakům na čepicích. Pokud myslíte znak se lvem, který jste viděli bez mečů na podkladu, jedná se pak o odznak "služeb", podobné je to s knoflíky, bojoví měli na knoflících zkřížené meče a služby tam neměli nic, jen takové mřížkování, které mají knoflíky snad všechny jako základní podklad.
mbbb 26.1.2007 20:27 - č. 254
mbbb
fusilier napsal v č. 252:
"Kdysi se tady řešli problém s těmi odznaky na lodičkách generálů. Nedávno jsem našel fotku generála Karla Kutlvašra. Je z období Pražského povstání a má na lodičce důstojnický odznak s meči. Pokouším se sem tu fotku nějak vložit a zatím to nejde."
ano, generálové za republiky nosili na lodičce odznak s meči, již jsem to sem kdysi psal
fusilier 26.1.2007 19:53 - č. 253
fusilier sweb.cz/jura.neminar/Karel%20Kutlva%C5%A1r.jpg
fusilier 26.1.2007 19:37 - č. 252
fusilier Kdysi se tady řešli problém s těmi odznaky na lodičkách generálů. Nedávno jsem našel fotku generála Karla Kutlvašra. Je z období Pražského povstání a má na lodičce důstojnický odznak s meči. Pokouším se sem tu fotku nějak vložit a zatím to nejde.
Hawkeye.Pierce 6.1.2007 19:07 - č. 251
Hawkeye.Pierce
Streso napsal v č. 250:
"Tak už jsem to naskenoval,stranu 295 tam nemám,je tam hned obsah. Mě chybí stránky 3-8 , tak jestli by to bylo možné naskenovat Dej mi emila ať vím kam to poslat "
díky moc, pokusím se během příštího týdne Ti to oskenovat

mailto:[email protected]
Streso 6.1.2007 16:22 - č. 250
Streso
Hawkeye.Pierce napsal v č. 247:
"Pánové měl bych prosbičku, sice to není přímo k tématu, ale nemáte někdo: Příručka pro vojíny autor: škpt. B. Kohout Díl I. Část všeobecná pro vojíny všech zbraní a služeb Vysoké Mýto 1933 ? Chybí mi tam poslední list se stranami 293 a 294, kde se píše o dobrovolné další činné službě. Teda alespoň předpokládám, že je to poslední list když na straně 295 jsou prameny... Nenašel by se někdo hodný, kdo by mi ty stránky oskenoval či nafotil? kdyžtak se ozvěte prosím přes soukromou zprávu....děkuju moc "
Tak už jsem to naskenoval,stranu 295 tam nemám,je tam hned obsah.
Mě chybí stránky 3-8 , tak jestli by to bylo možné naskenovat

Dej mi emila ať vím kam to poslat
Streso 1.1.2007 23:20 - č. 248
Streso
Hawkeye.Pierce napsal v č. 247:
"Pánové měl bych prosbičku, sice to není přímo k tématu, ale nemáte někdo: Příručka pro vojíny autor: škpt. B. Kohout Díl I. Část všeobecná pro vojíny všech zbraní a služeb Vysoké Mýto 1933 ? Chybí mi tam poslední list se stranami 293 a 294, kde se píše o dobrovolné další činné službě. Teda alespoň předpokládám, že je to poslední list když na straně 295 jsou prameny... Nenašel by se někdo hodný, kdo by mi ty stránky oskenoval či nafotil? kdyžtak se ozvěte prosím přes soukromou zprávu....děkuju moc "
Kouknu se ti po ní, mě zase v mojí příručce chybí stránky na začátku tuším že 7 a 8 ( 8 a 9 )
Hawkeye.Pierce 1.1.2007 22:09 - č. 247
Hawkeye.Pierce Pánové měl bych prosbičku, sice to není přímo k tématu, ale nemáte někdo: Příručka pro vojíny
autor: škpt. B. Kohout
Díl I.
Část všeobecná pro vojíny všech zbraní a služeb
Vysoké Mýto 1933
?
Chybí mi tam poslední list se stranami 293 a 294, kde se píše o dobrovolné další činné službě. Teda alespoň předpokládám, že je to poslední list když na straně 295 jsou prameny...
Nenašel by se někdo hodný, kdo by mi ty stránky oskenoval či nafotil?
kdyžtak se ozvěte prosím přes soukromou zprávu....děkuju moc
Worchester 30.8.2006 20:18 - č. 246
Worchester mbbb-Zajímavé, díky
mbbb 30.8.2006 20:03 - č. 245
mbbb
fusilier napsal v č. 230:
"Kdoví jestli vůbec byly speciální generálské lodičky, třeba měli úplně normální lodičky jako zbytek armády bez zvláštního označení. Generálské insignie by pak měli jen na blůze. Do společnosti stejně nosili brigadýrku a lodičky eventuelně do pole. Právě kvůli tomu polnímu používání si myslím že tam zřejmě žádné specielní označení nebylo"
lodička - polní čepice - pro generály byla bez lemování - tedy bez výšivek - a měli na ní velký odznak - tedy odznak s meči.
Hawkeye.Pierce 30.7.2006 17:18 - č. 237
Hawkeye.Pierce No na pohlednicích od Codyprintu u pohlednice Vysoká škola válečná má lodičku brig. gen. Alois Machačík. Má na ni velký znak, co se nosil na brigadýrce.
101-120 z 308
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po