Písně, skladby, zvukové záznamy z války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 254
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
ja_62 30.3.2009 13:15 - č. 236
ja_62 [téma č. 46 - přísp. č. 152]
Myslíš, že Larry na druhý pokus najde to menu vlevo?
Larry napsal v č. 232:
"kazdopadne mi uz ziadne tunajsie linky na "pistalkobubienkovu" verziu Preussens Gloria nefungoval"
spelter 30.3.2009 12:53 - č. 235
spelter Larry

garda.mhk.cz/index_fr.php

Tady by to mělo fungovat - L.P. 1866, Historická muzika,
Kralik 28.3.2009 20:11 - č. 233
Kralik militarymusiconline.com/german.htm
Larry 27.3.2009 20:14 - č. 232
A este jedna prosba...ja viem, ze nou asi u dost ludi vyvolam zlcnikovy zachavat :) lebo sa to tu hojne preberalo, kazdopadne mi uz ziadne tunajsie linky na "pistalkobubienkovu" verziu Preussens Gloria nefungoval, takze, ak by sa nasiel niekto, kto mi ju poskytne, budem rad.
Larry 23.3.2009 12:13 - č. 231
PLS, niekde tu bol odkaz na mp3 Vstavaj strana ogromnaja, z ktoreho to slo rovno hrat...nemozem ho uz najst, asi som ho prehliadol....moze mi ho autor pripomenut? Dakujem
Honza M. 19.3.2009 11:10 - č. 230
Honza M.
historik1 napsal v č. 225:
"Já nejsem žádny propagonista nacismu či jiné skupiny lidi potlačujíci lidská práva.Ale chtěl sem ukázat že je to ona.Pokud máte jiný názor...Bohužel"
Sice už uplynul více jak měsíc, ale neuškodí, když svůj postup vysvětlím: součástí příspěvku (224) byl odkaz na web, kde bylo možné si píseň poslechnout. Tento přímý odkaz jsem nahradil uvedeným upozorněním, aby si někdo neznalý věci (i tací do tohota fóra občas zavítají) "náhodným" kliknutím nepustil tuto píseň nahlas někde v internetové kavárně, nebo ve společné kanceláři, a nevystavil se tak zbytečně riziku případných následků. Nic víc v tom není třeba hledat. Samozřejmě, je věc každého, jestli si podle názvu, který se historik1 napsal, píseň vyhledá a bude přehrávat do zblbnutí.
historik1 16.2.2009 19:32 - č. 228
historik1
ja_62 napsal v č. 226:
"A Honza M. jen upozornil na to, že Horst Wessel Lied je populární nacistický pochod, a pokud by někdo chtěl diskusi rozvíjet jiným směrem než tím, zda jde skutečně o píseň vyskytující se ve filmu Atentát, případně jiných filmech, případně jakkoliv jinak než z čistě hlediska uměleckého, musí počítat s příslušnými následky."
Aha moje chyba...Pardon
bart122 16.2.2009 15:00 - č. 227
bart122 Já samozřejmě tuto píseň nechci propagovat jen mě zajímalo jak se tato píseň jmenuje protože jsem ji slyšel už asi v 5 filmech a vzbudila ve mě zvídavost co je to za píseň.
ja_62 16.2.2009 13:53 - č. 226
ja_62 A Honza M. jen upozornil na to, že Horst Wessel Lied je populární nacistický pochod, a pokud by někdo chtěl diskusi rozvíjet jiným směrem než tím, zda jde skutečně o píseň vyskytující se ve filmu Atentát, případně jiných filmech, případně jakkoliv jinak než z čistě hlediska uměleckého, musí počítat s příslušnými následky.
historik1 16.2.2009 13:18 - č. 225
historik1
historik1 napsal v č. 224:
"Také jsem ji dlouho hledal a jmenuje se Die Fahne Hoch. //Moderátor: Upozorňuji, že tato píseň je v naší zemi už od roku 1933 zakázaná a její interpretace mimo umělecké účely považována za propagování nacismu.//"
Já nejsem žádny propagonista nacismu či jiné skupiny lidi potlačujíci lidská práva.Ale chtěl sem ukázat že je to ona.Pokud máte jiný názor...Bohužel
historik1 14.2.2009 23:19 - č. 224
historik1
bart122 napsal v č. 221:
"Dobrý den , nevíte prosím někdo jak se jmenuje ta německá pochová píseň kterou zpívali pochodující němečtí vojáci ve filmu atentát?? Nejsem si jist ale myslím si že jsem tam v ní slyšel i "Unter den linden" ale nejsem si jistý. Předem děkuji za odpověď."
Také jsem ji dlouho hledal a jmenuje se Die Fahne Hoch. //Moderátor: Upozorňuji, že tato píseň je v naší zemi už od roku 1933 zakázaná a její interpretace mimo umělecké účely považována za propagování nacismu.//
bart122 14.2.2009 13:01 - č. 223
bart122 Ale jestli fakt v té písničce zaznělo unter den linden si nejsem jistý.Teď jsem si vzpoměl že tento pochod pochodovali něm. vojáci v komedii nikdo nic neví.
fusilier 13.2.2009 17:27 - č. 222
fusilier
bart122 napsal v č. 221:
"Dobrý den , nevíte prosím někdo jak se jmenuje ta německá pochová píseň kterou zpívali pochodující němečtí vojáci ve filmu atentát?? Nejsem si jist ale myslím si že jsem tam v ní slyšel i "Unter den linden" ale nejsem si jistý. Předem děkuji za odpověď."
Jeden pochod se dokonce jmenuje Unter den Linden. Možná to je on. Nevybavuje se mi melodie té písničky, ale podívám se do vojenského zpěvníku, kde všude se unter den Linden nachází.
bart122 13.2.2009 14:43 - č. 221
bart122 Dobrý den , nevíte prosím někdo jak se jmenuje ta německá pochová píseň kterou zpívali pochodující němečtí vojáci ve filmu atentát?? Nejsem si jist ale myslím si že jsem tam v ní slyšel i "Unter den linden" ale nejsem si jistý. Předem děkuji za odpověď.
Honza M. 2.6.2008 13:31 - č. 219
Honza M.
spelter napsal v č. 218:
"jen spíš než druhá světová válka se mi při jejich poslechu vybaví krásy Skotska "
Mi se zas při těch "skopčáckejch píšťalkách" vybaví ten komandýr z filmu Hospoda ve Spesartu
spelter 2.6.2008 12:38 - č. 218
spelter
Algernon napsal v č. 216:
"Co raději takhle dudáky? "
Proč ne, jen spíš než druhá světová válka se mi při jejich poslechu vybaví krásy Skotska a chuť výtečné skotské whisky..
Ondrej Godal 1.6.2008 13:21 - č. 217
Ondrej Godal Jaj som si zaspominal na film Najdlhsi den. Ten skot s gajdami nemal chybu
Stabber1 5.2.2008 20:58 - č. 215
Stabber1 Neviete nahodou ako sa vola piesen a kto je autor, ktoru si vybral hitler ako piesen pre plan barbarossa?? je ju casto pocut v dokumentarnych filmoch ako podmaz, je to nieco z vaznej hudby vyber nejakej pasaze asi.

Je to Ferenc Liszt a jeho Les Préludes.
Polata 4.2.2008 20:25 - č. 214
Sháním skladbu skupiny St. Thereza a angl skupiny British Sea Power mající vztah k tématu Athropoid : British Sea Power - Zítra Bude Krásný Den Lyrics Byli jsme moc dlouho pryc
Nas zivot se nejak vraci zpet
Pres cele Cechy a Moravu
Prisli jsme z velke dalky

A zatimco jsme zpivali
V nasem nakazenem raji

Zitra bude krasny den
Zitra bude krasny den

Najit zacatek na konci
A zastavit dabelsky Mercedes Benz
Obklopeny souhvezdim vesmiru
Vzduchoprazdnym zvukem zla

A zatimco jsme tancili
V nasem nakazenem raji

Zitra bude krasny den
Zitra bude krasny den
Zitra bude nadherny den
Zitra bude krasna smrt

A zatimco jsme popijeli
A potom nic

Zitra bude krasny den
Zitra bude krasny den
Po dnesku bude krasny den
Zitra bude nadherny den

(This is the song 'A Lovely Day Tomorrow' in Czech)
(Please see 'A Lovely Day Tomorrow' lyrics for English translation
Tonto 15.1.2008 20:48 - č. 213
Tonto Nevím jestli už tu ty stránky nepadaly, ale (nejen) pro obdivovatele Hitlerových projevů: www.worldmilitaria.com/newsite/media.html
61-80 z 254
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po