Odstřelovači

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 359
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
blitz 23.10.2005 21:41 - č. 362
blitz Je zde někdo kdo si skutečně vystřelil z oldtimerů z II.WW ? Nebo jste jen střelci teoretici?
Rád bych si pokecal s někým kdo chodí střílet třeba s 98k ,G-43, FG-42,SVT-40 nebo Mosinem.
Jsem tu sice nový ale to téma Ostřelovači ve 2.sv.v. je zajímavé.
Já občas střílím (98k,G-43,SVT-40,Mosin44)ale nelze srovnávat střelbu na terč s válkou.
Rád bych pokecal o optikách.Na němcích mám ZF-4 a na rusech PU.Ozve se někdo?
DG 27.9.2005 18:03 - č. 361
DG
cinik napsal v č. 359:
"Všichni víme, že cerebellum je nejlepší. "
viz 337
DG 27.9.2005 18:03 - č. 360
DG
cinik napsal v č. 359:
"Jinak (krom tvých posledních příspěvků, které slušné nejsou), si v tom svém příspěvku všimni strategicky umístěného slova idiot."
Je tam to slovo někde ve spojitosti se slovy cinik či Ignác? Nebo se cítíš jako policejní sniper neznající základní metody potřebné k vykonávání své práce? Tvůj problém...
cinik 27.9.2005 15:38 - č. 359
cinik DG: Všichni víme, že cerebellum je nejlepší. Ale někdy stojí cíl tak, že ho prostě trefit nelze. A pokud v takovém případě je nutno střílet a zločinec na okamžik odvrátí hlaveň od oběti, tak je ospravedlnitelná i střelba na menší jistotu. Že to není jistota, jsem snad napsal. Že při určitém zásahu normální nenadopovaný člověk zbraň pustí, je paralyzován či udělá úkrok stranou a odkryje se, snad nepopřeš.

Jinak (krom tvých posledních příspěvků, které slušné nejsou), si v tom svém příspěvku všimni strategicky umístěného slova idiot.
DG 27.9.2005 15:28 - č. 358
DG
cinik napsal v č. 357:
"Najděte si ve výkladovém slovníku slovo slušně a zjistěte si, co znamená."
Ignáci jistě mi napíšeš, co je nslušného na (343) že ti to dává právo mě urážet. O tvé intelektuální kapacitě píši až nyní...
cinik 27.9.2005 15:06 - č. 357
cinik DG: Najděte si ve výkladovém slovníku slovo slušně a zjistěte si, co znamená.
DG 27.9.2005 14:04 - č. 356
DG Johny: Stává se to málokdy, ale musím vyjádřit spokojenost s tvým příspěvkem. Díky.
DG 27.9.2005 14:01 - č. 355
DG Wow, díky Ignáci že mi zase vykáš, vždycky si pak připadám tak nějak důležitější. Doufám že mě případně taktéž přenecháž místo v tramvaji...

Tvá dušička mě fakt udivuje. Ty jako Ignác napíšeš další idiotský článek, já ti na něj slušně odpovím a místo poděkování pak poslouchám další rozvíjení teorií v tzv. Petr Zima kategorii. Jaksi nemám potřebu tě neustále vyvádět ze tvé omezenosti, takže si dál publikuj kecy na téma sniper a střelba s cílem způsobit nesnesitelnou bolest, já ti je vyvracet nebudu. Akorát je prosím publikuj jinde, tohle býval slušný web a nikoliv semeniště různých alternativních teorií alá Pet či SK.

Chuck Norris by z tebe měl radost...
Johny 27.9.2005 13:58 - č. 354
Johny
cinik napsal v č. 348:
" Mluvím o zásahu, který způsobí nesnesitelnou bolest a vede k tomu, že cíl je paralyzován a případně pustí, co má v ruce."


No já bych o "nesnesitelné bolesti" jako důsledek zásahu moc nemluvil. Nejspíše jsi měl na mysli stav, který se nazývá "šok".

Bolest při zásahu je dost subjektivní. Znám případy, kdy byli lidé vážně zasaženi a prakticky necítili vůbec nic, někteří třeba jenom horko a pod. Z ww2 jsou dokumentovány případy, kdy výbuch vojákovy utrhl nohu a ten si toho všimnul až když si nahmatal konec stehení kosti. Navíc některé stavy zejména po požití drog v podstatě znemožní vnímání bolesti. Mluvil jsem s policistou, který vystřílel do černocha nadopovaném "angel dustem" celý zásobník 45cítky a ten ačkoliv dle závěrů koronera už nežil stačil ještě nožem poranit jiného.

Doporučuji před psaním článku přečíst alespoň některé relativně dobré publikace na našem trhu: "sniper-ostřelovač" a "vojenský a policejní odstřelovač".

Jinak na znehybnění se střílí také na horní část páteře a krku což navazuje na již zmíněnou oblast ve spodní části mozku.
cinik 27.9.2005 12:50 - č. 353
cinik DG: Obdivuji Vaši schopnost vymýšlet nesmysly a sám se ji smát. V tomto ohledu nepochybně púředčíte běžné voly...
DG 27.9.2005 12:36 - č. 352
DG jj, běžný terorista po zásahu puškovou municí rozhodí ruce, odhodí zbraň v širou dáli a jde se vzdát nejbližšímu policistovi
cinik 27.9.2005 10:58 - č. 351
cinik DG: To záleží na okolnostech... Navíc křeče mohou být přijatelné, pokud terorista (zločinec) na okamžik odvrátí hlaveň od rukojmího...
DG 27.9.2005 09:29 - č. 350
DG
cinik napsal v č. 348:
"Mluvím o zásahu, který způsobí nesnesitelnou bolest "
Prosté děkuji by stačilo. Mimochodem k čemu asi vede nesnesitelná bolest, ty hlavičko? Že by k prudkým stahům svalů v křeči? Takže se neboj, čtu natolik dobře, že ještě stačím vnímat další důsledky popsaného...
cinik 27.9.2005 09:13 - č. 349
cinik DG: Jinak pochopitelně, že tato varianta je mnohem méně spolehlivá.
cinik 27.9.2005 09:12 - č. 348
cinik DG: Až se naučíš číst, tak teprve začni komentovat, co píšu. Někde nepíšu nic o způsobení křeči. Mluvím o zásahu, který způsobí nesnesitelnou bolest a vede k tomu, že cíl je paralyzován a případně pustí, co má v ruce. Ono totiž ne vždy je cíl postavený tak, abys mohl mozeček trefit.
Dzin 27.9.2005 00:34 - č. 347
Dzin cinik: (336) Odstřelovač nelikviduje jen osoby, v jeho činosti je také likvidace jiných cílu, třeba nepancéřované nebo lehce pancéřované vojenské techniky a pod. Záleží na tom, čím je vyzbrojen (a samozřejmě jako má úkoly).

Jinak, sice má Reno pravdu, že na 2 kilometry už se ani porádně střílet nedá, ale myslím, že rekord v bojových podmínkách je ještě dál, ale nevzpomenu si přesně a nechtěl bych kecat. Ale jedná se opravdu spíše o štěstí.
Reno 27.9.2005 00:24 - č. 346
Reno Cerebelum (pro normální lidi mozeček ) je důležité mozkové centrum. Pro policejního odstřelovače je primárním cílem (jak píše DG kvůli okamžitému "vypnutí" veškeré motoriky) a nemá až tak problém ho trefit, vždyť často střílí na vzdálenosti menší než 100 a někdy i dokonce 50 metrů. Obecně policejní odstřelovač pracuje ve značně odlišných podmínkách, než vojenský. Svým cílem prakticky nemůže být ve většině případů ohrožen a jeho střelecká pozice se nachází v "přátelském" prostředí. Ale nervy mu také pracují - očekává se od něj jediný dokonalý zásah, který pachatele okamžitě eliminuje a znemožní mu například zabít rukojmí a podobně. Často je jeho cíl během akce několikrát v ideálním postavení pro výstřel, ale on může například (podle průběhu akce) vystřelit až na základě rozkazu velitele zásahu.

Vojenskému odstřelovači je mimo určité specifické situace většinou jedno, zda jím zasažený nepřítel zemře hned, či za minutu. Pokud je cíl více vzdálený, či se dokonce pohybuje, střílí zásadně na tělo. Často působí i v "území nikoho", kdy je pro něj životně důležité nebýt odhalen nepřítelem. Po celou dobu takového nasazení je tedy v ohrožení života.
DG 26.9.2005 22:57 - č. 344
DG
Algernon napsal v č. 342:
"nemluvě o tom, jak se netrefit třeba o 1-2 cm vedle"
Při střelbě na 100 max znamená netrefit o 2cm totéž, co u vojenského snipera trefit místo velitele plukovní zástavu
DG 26.9.2005 22:45 - č. 343
DG For Ignác - to co máš na mysli je tzv. cerebelum, na které míří každý policejní sniper. Policejní sniper není idiot, takže nestřílí tak jak píšeš, tj. aby způsobil nějakou křeč atd. Při křeči totiž nezabráníš tomu, aby právě v ní nestiskl spoušť či neodpálil trhavinu. Proto je jediným možným místem bezpečného zásahu ozbrojeného cíle právě to cerebelum, jehož zásahem se přeruší veškerá úmyslná motorika těla. Cíl tak naprosto bevzládně klesne k zemi.
Cerebelum se dá poměrně snadno trefit, zezadu je třeba mířit na zátylek, zpředu pak zhruba mezi nos a ret.
cinik 26.9.2005 20:12 - č. 340
cinik Algernon: To byl víceméně žert... Byť mi ve srovnání odstřelovač-ostřelovač přijde ten druhý termín jako méněcený... Ale to je otázka, který je lepší... Návrh ohledně radisty nebyl myšlen vážně...
101-120 z 359
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po