Operace Overlord

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
661-680 z 719
<< 31 32 33 34 35 36 >>
Po
Dzin 11.5.2005 13:42 - č. 89
Dzin hit7run: Nejsi takový borec, aby jsi tu takhle napadal jiné. Tak prosím trochu slušnější mluvy, to ještě nikdy nikoho nezabilo.
tomasek 11.5.2005 09:52 - č. 87
Němci bojovali v Normandii velice dobře, avšak bez letecké podpory a přísunu posil museli bohužel (pro ně) Normandii opustit. I když jsem Hitler nasadil většinu svých elitní divizí (jako Pz Lehr a jiné tankové divize SS), ale i to nemohlo zabránit ke konečnému prolomení z předmostí
Langos 10.5.2005 22:45 - č. 85
Langos Moc ne, jak jsem ti napsal na ICQ, tak jen: Cestou samurajů,což je kniha o Japoncích a jejich politice od roku 1931 až do útoku na Pearl Harbor a pak je tam jejich postup až do Midwaye. Pak jsem četl Hellow boys, což je o cestě V. sboru US Army v západní Evropě až po Plzeň. Zdůrazňuji, že se o válku zajímám jen pár měsíců a takovej odborník fakt nejsem.
hit7run 10.5.2005 22:16 - č. 84
hit7run sry ale co jsi tu říkal byly celkem blbosti.Můžeš mi říct kolik knih z literatury faktu ohledně WW2 jsi přečetl?
Langos 10.5.2005 22:03 - č. 83
Langos Jo a nějaký kecy jako
hit7run napsal v č. 81:
"no tak Langos sklapni na 3roky ať Brunner čeká pěkných 6 let a prosím ať za ty tři roky neříkáš takový blbosti!!!"
Mě vůbec nezajímaj. Si budu dělat, co chci a říkat co chci. Jenom řeknu svůj názor a vy mě takhle urážíte.
Langos 10.5.2005 22:01 - č. 82
Langos Jaký říkám blbosti? To mám nejradši, když dělám něco špatně, tam mi každej řekne, že je to blbost, ale neřekne mi přesně co je špatně a co je dobře. a proč bych měl sklapnout na 3 roky? Vy si teda jako myslíte, že nějaká invaze v roce 1944 a ještě k tomu v červnu, kdy už Rusové skoro vykopali Němce z Ukrajiny a Běloruska, byla nějaká opravdu hodně důležitá? Říkám, že něco jinýho by bylo, kdyby invaze byla v roce 1943(myslím to obecně, taky mě napadlo, že asi tolik sil spojenci neměli, to jentak na okraj). To totiž Němci měli více sil, ale dobře, vy s tím nesouhlasíte, ale aspoň takhle neurážejte. Prostě je to MŮJ názor a vy si mějte jaký názor chcete, ale rád bych, kdybyste mě poučili.
hit7run 10.5.2005 21:53 - č. 81
hit7run no tak Langos sklapni na 3roky ať Brunner čeká pěkných 6 let a prosím ať za ty tři roky neříkáš takový blbosti!!!
Langos 10.5.2005 20:55 - č. 80
Langos Já mám špatný úvahy? A v čem? Vždyť je pravda, že invaze v roce 1944 už nebyla nutná. Já teda nevim, co na mě máte.
curahee napsal v č. 76:
"Langos:jednou píšeš,že Overlord byl k ničemu,pak zase,že to byla dobrá věc...tak nevím,kdo se v tom tvém "historickém" úsudku má vyznat?!"
Neříkal jsem sice, že to bylo špatný, ale už trochu zbytečný. A jestli se mnou nikdo nesouhlasí, tak mi to vůbec nevadí. Navcí si myslím, že nějaký dostatečný materiál by měli, kdyby neudeřili do Afriky, ale dobrá, jsem teda zticha, ale myslím si, že mé úvahy nejsou zas tak od cesty, ale asi nejsem takovej odborník jako vy. Ve válce se dloubu teprve pár měsíců.
Jamamoto 10.5.2005 20:04 - č. 79
Jamamoto hit7run(78) : Ale jen ho nech! Brunner tu na něj čeká tři roky a ty bys ho hned vyhazoval!!!
hit7run 10.5.2005 19:16 - č. 78
hit7run Curahee: (77) souhlasím s tebou Langos by si mel toho ještě hoodně přečíst a nejlépe kdyby tak na dva roky přestal sem psát protože ty jeho úvahy nemají hlavu ani patu
curahee 10.5.2005 14:54 - č. 77
curahee
Langos napsal v č. 69:
"Lepší by bylo, kdyby udeřili už 1943"
Co takhle si něco přečíst,např. ohledně materiální situace Spojenců v roce 43?!Nebo si myslíš,že už se invaze měla rozjet během operace ,,Jubilee"?
curahee 10.5.2005 14:52 - č. 76
curahee Langos:jednou píšeš,že Overlord byl k ničemu,pak zase,že to byla dobrá věc...tak nevím,kdo se v tom tvém "historickém" úsudku má vyznat?!
BRUNNER napsal v č. 75:
"Tri roky som čakal,kým sem začnú chodiť odborníci..."
Přesně,číst výroky tohohle přispěvatele,to je pro silné a otrlé chlapíky,na to nemá žaludek jen tak někdo...
Langos 9.5.2005 22:20 - č. 73
Langos Co chceš podorbněji? Ty tanky a vojáky? Tak to bylo přesně tak, jak píšu, samozřejmě že se některé údaje liší. Ale tak asi tanků tam měli asi kolem 2000 a když se obávali invaze, tak by asi moc tanků na východ neposlali.
hit7run 9.5.2005 21:46 - č. 72
hit7run Langos:(70) mohl bys to rozvést více podrobněji?
Dice 9.5.2005 20:25 - č. 71
Dice Já si myslím, že invaze byla v roce 1943 proveditelná - konec konců do roku 1944 udělali tři velké invaze sice menšího rozsahu a s menšími ambicemi, ale kdyby materiál a energii věnovanou těmto vyloděním vložili do skutečné invaze do Evropy mohla by se v tom roce provést. Navíc v tom roce byla původně plánovaná - Molotov si dokonce ve Washingtonu vynutil veřejné vydání slibu k provedení invaze do konce roku 1943. Ano beru argument, že vylodění by zřejmě nebylo tak razantní, ale je třeba uvážit situaci německých vojsk v 2.polovině 1943, po bitvě u Kursku a následené protiofenzívě Rusů u měst Orel a Belgorod na tom nebyli dvakrát dobře.
Langos 9.5.2005 20:20 - č. 70
Langos Taky byla Afrika důležitá kvůli ropě, kterou tam mohli klidně těžit. Jo a abych nezapomněl, přímo z knihy mám tyto údaje o německé armádě na západní frontě před invazí: 526 000 mužů, 2000 tanků a 6700 děl a minometů. Kolik by z toho asi mohli poslat na východ? Něco by přece muselo zůstat.
Langos 9.5.2005 20:09 - č. 69
Langos Taky si myslím, že ta invaze měla asi největší morální efekt u Němců. Museli si totiž lámat hlavu s dalším silným nepřítelem a Hitler už z tpho byl úplně nadně. Ale každý máme svůj názor, samozřejmě že ta invaze hodně pomohla, jenom nebyla v tom roce 1944 tak důležitá. Lepší by bylo, kdyby udeřili už 1943, o což Stalin žádal, ale nějakou invazi v roce 1944 si přecejenom mohli strčit za klobouk, když to řeknu slušně. Ale někdo na to může mít i jiný názor než já a musíme respektovat názor každého. Ale třeba Afrika byla důležitější než Francie právě kvůli Itálii, která ještě mohla být ve válce, ale to je můj názor a vy můžete mít jiný názor na věc.
karaya1 9.5.2005 19:53 - č. 68
karaya1
Langos (58):
Bych chtěl vidět, jak boj Spojenců ve Francii pomohl Sovětům bojujícím úplně na opačném konci Evropy. Navíc průmysl byl už opavdu hodně zničen a pokud ne, tak nechápu, proč se v roce 1944 nedokázali Němci ubránit. A aby nedošlo k omylům, tak já jen říkám, že operace Overlord nebyla moc důležitá, ale jen to zachránilo demokracii na západě a skrátilo válku. Nechci nijak naznačovat, že Američani a Britové a další vojáci nebyli důležití. Byli naopak důležití, protože neustále bombardovali německý průmysl a že vyřadili z války Itálii.
Jak pomohl Overlord Rudé armádě? Třeba tak, že Němci neměli moc čím ucpat díry po Heeresgruppe Mitte, která jaksi během Bagrationu zmizla.. Ad průmysl: prosímtě, přečti si něco kvalitního na toto téma (což je bohužel moc málo, navíc cizojazyčných, publikací); nebo si aspoň pročti zdejší téma Bombardování.
karaya1 9.5.2005 19:49 - č. 67
karaya1
Langos (57):
Jistě, já jenom říkám, že operace Ovelord zas tak důležitá nebyla, jenom se skrátila válka. Navíc nic o tom, že nebylo důležité bojovat v Itálii a v Pacifiku atd. jsem neříkal, ale mluvil jsem pouze jen o invazi ve Francii, myslím si, že taková invaze do Itálie a porážka v Africe byla důležitější, než invaze do Francie. A spojence Amíků jsem vynechal snad jenom proto, že vůbec nejsilnější tam byli Američani, ale pravda, že jsem je vynechat neměl.
Mluvil jsi o tom, že se Amíci mohli chlubit aspoň osvobozením Francie (z čehož mi logicky vyplynulo, že to bylo to jediné, čím se po WW2 mohli pyšnit). Ale berme to jako nedorozumění. Tvůj názor, že Afrika a Itálie byly důležitější než Francie... Hmm, každý to asi vidí jinak, ale bojovat na okrajovém bojišti či na frontě s hlavními silami nepřítele je trochu rozdíl...
Jamamoto 9.5.2005 19:30 - č. 66
Jamamoto Langos(64): To jsi mne nepochopil. Myslel jsem to tak, že kdyby nehrozila invaze, mohli Němci poslat plno vojáků a techniky dislokovaných ve Francii na východní frontu.... Chybu spíš vidím v tom, že napadli Rusko a "nevyřešili" Anglii.
661-680 z 719
<< 31 32 33 34 35 36 >>
Po