Zajímavé letecké projekty

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
941-960 z 1135
<< 45 46 47 48 49 50 51 >>
Po
Eagle 3.10.2004 10:51 - č. 341
Eagle
karaya1 napsal v č. 339:
"Co říkáte třeba na šílenost typu Sängerův raketový bombardovací letoun?"
Projekt ? Nebo ho i postavili ?
Honza 3.10.2004 10:46 - č. 340
Honza Raketový bombardér? Tak to mi prosím popiš.
karaya1 3.10.2004 09:45 - č. 339
karaya1 Vránis: zdroj?

Všichni: Co říkáte třeba na šílenost typu Sängerův raketový bombardovací letoun?
curahee 2.10.2004 10:18 - č. 338
curahee
Vránis napsal v č. 337:
"takze ja pridam svou trochu do mlyna "
Tak to jsi přidal .
Vránis 1.10.2004 19:11 - č. 337
takze ja pridam svou trochu do mlyna : Messerchmitt Me 163 prekonal rychlostni rekord z roku 1944 letel pry 1002 Km/h
Dzin 1.10.2004 12:23 - č. 336
Dzin Marek: (330) Nesmíš se divit, že na Algernona takto působíš. My zde píšeme právě o tomhle a ty jsi k nám v opozici, proto čistě logicky, musíš zastávat opačný názor, jak se domnívá Algernon.
Isoroku 30.9.2004 21:37 - č. 335
Isoroku
Algernon napsal v č. 327:
"Jinak si zkus přečíst Tomův 322, a zamysli se nad tím, co z prvního odstavce vyplývá. Kupříkladu ten drobný detail, že kýlovky jejich letadel jsou spíše nazdobeny nárokovanými sestřely, nikoliv těmi potvrzenými."
Náš milý dědečku, za prvé musím připomenout, že celou 316 jsem citoval jakéhosi M. Taylora (celkem kapacita ve svém oboru). Za druhé:
Algernon napsal v č. 325:
"Problém je spíše v tom,,že se tu pořád omílá (bohužel, Marek, a dokonce už i Yamamoto) něco v tom smyslu, že zatímco spojenci nadsazovali, tak že na ty německé údaje má (…údajně…) být na 100% spoleh…"


....tak takový nazor skutečně nezastávám a ani jsem se v tomto smyslu nevyjadřoval. V tomto bodě souhlasím s 316, že "německé předpisy o uznávání sestřelů byly stejně přísné jako spojenecké" a chyby ke kterým nutně muselo dojít také platí pro obě strany. A za třetí:
....uvaděl jsi (spolu s Tomem), že skopčáci si bez ověření sestřelu jinou jednotkou (nejlépe pozemní) malovali ikonky na kýlovky a fotili se u toho, a že v posledním roce války byl všude bordel a tudíž sestřely jsou smyšlený.......nicméně já jsem viděl nějaký fotky amiků u svých hellcatů pomalovaných ikonkami japonských vlaječek (např. McCampbell) - a to by mě zajímalo, jaká jiná jednotka (natož pozemní) jim uvedený setřely potvrdila. Ptám se tedy: taky si pomalovali letadla, taky se u toho fotili a taky jim asi těžko mohly pozemní jednotky potvrzovat sestřely. Protože se chovali a postupovali uplně stejně jako skopčáci, tak dosažené sestřely nutně ty a Tom nemůžeš uznávat? (nebo se pletu?)
Isoroku 30.9.2004 21:00 - č. 334
Isoroku
Tom napsal v č. 333:
"V tom případě rok 1926 a jakýsi Angličan jménem Whittle s patentem na první proudový motor. Případně René Lorin roku 1912 a jeho patent na to, co sami Němci nazývali "Lorinova trubka". Mohu ještě pokračovat..."
....budu pokračovat za tebe. Základní poučka o tom, proč může těleso plavat ve vodě nebo plynu, pochází od řeckého matematika Archimeda ze Syrakus z doby před více než 2000 lety. Archimedes je nejlépe znám svým zákonem podle něhož je těleso ponořené do kapaliny nadnášeno silou rovnající se hmotnosti kapaliny vytlačené oním tělesem. Uvědomil si, že týž zákon lze aplikovat i pro plyny a traduje se, že okolo roku 250 před naším letopočtem navrhl létající těleso v podobě krystalu.......jenže tehdá nebyly patenty.
Z toho vyplývá, že jedna věc je teorie, pokusy, patenty apod. a druhá podstatná věc je uvedení teoretických myšlenek a vizí do praxe.....a konečně se dostáváme k tomu, že první proudový vzlet na světě se podařil letounu He 178 dne 27.srpna 1939.
Algernon napsal v č. 328:
"Samozřejmě ale, jak He 280, tak i He 178 byly bojově nasazeny, a excelovaly, že..? "


Bavili jsme se snad o invenci německých vědců a opakovaně jsi chtěl uvést nějaký příklad německého prvenství, nebo ne!? A mimochodem prototyp He 280 např. v rychlosti překonaval všechny spojenecké protějšky (včetně tebou protěžovaného Meteora).

PS Dzin: Moc pěkná ikonka
Tom 29.9.2004 07:43 - č. 333
Tom
Marek napsal v č. 332:
" Hm, .... to je opravdu strašně důležité když se porovnává letopočet vzniku, že"
V tom případě rok 1926 a jakýsi Angličan jménem Whittle s patentem na první proudový motor. Případně René Lorin roku 1912 a jeho patent na to, co sami Němci nazývali "Lorinova trubka". Mohu ještě pokračovat...
Marek 28.9.2004 20:53 - č. 332
Marek Algernon (327) :

…Samozřejmě ale, jak He 280, tak i He 178 byly bojově nasazeny, a excelovaly, že..?…

Bojově nasazeny a excelovaly. Hm, .... to je opravdu strašně důležité když se porovnává letopočet vzniku, že ? .....
Marek 28.9.2004 20:48 - č. 331
Marek Algernon (326) :

…Není to, čirou náhodou, spíše tak, že někteří tvrdí něco o tom, že zatímco u ostatních newvíme, tak ty německé údaje jsou „dokonalé“..???…

No někteří to možná tvrdí … jen se divím, že je to adresováno mě. Já jsem zde někde hovořil o naprosto dokonalých německých údajích ?

Ono je to naopak spíš o tom, že tu někteří pořád dokola udávají jakousi „normu“, která měla
dovolovat stíhačům LW „vykašlat se“ na ověřování sestřelů, protože prý se to potvrdí dodatečně až na „vítězném“ konci války …
Ovšem dokladovat vznik, existenci a platnost takového předpisu ( vyhláška, nařízení, …. ) to se tady zatím jaksi nikomu nepodařilo ( pardon – nepoštěstilo ).
Marek 28.9.2004 20:41 - č. 330
Marek Algernon (352) :

...Problém je spíše v tom,,že se tu pořád omílá (bohužel, Marek, a dokonce už i Yamamoto) něco v tom smyslu, že zatímco spojenci nadsazovali, tak že na ty německé údaje má (…údajně…) být na 100% spoleh...

… skutečně ? Skutečně jsem tu někdy něco takového omílal ? Skutečně jsem někde uváděl, že na ty německé údaje má ( údajně ) být na 100% spoleh ?
Dzin 28.9.2004 19:05 - č. 329
Dzin Marek: (321) Neprovádí. To co se zatím objevuje (a ojediněle) jsou pouze jednotlivé akce a při nich je napsáno co o nich udávali německé a sovětské zdroje (jak je tomu třeba v Triumf a tragedie). Toto se za porovnání sestřelů považovat nedá. Ale že by si někdo vzal sestřely třeba Hartmanna a začal to probírat sovětskými archivy a porovnávat, tak to, pokud vím, ještě nikdo neudělal.
Honza 27.9.2004 12:12 - č. 324
Honza Tom: protože pokud sestřel viděl ketschmarek, případně více pilotů a pozemní pozorovatel jej také viděl a rovnou gratuloval vítězi, bylo jasné, že sestřel bude uznán.
Marek 27.9.2004 11:28 - č. 323
Marek Tom (322) : Vždyť si na to sám svým způsobem hned i odpovídáš.

Navíc po této větě ...Těžko mi někdo vyvrátí, že by vlastní úspěchy nenadsazovali všichni... mi přijde přinejmenším zvláštní, že se o tom dál ještě potřebuješ bavit.
Tom 27.9.2004 10:50 - č. 322
Tom Add sestřely LW: znovu, už po tisící se ptám: jak to, že když proces oficiálního uznání sestřelu trval několik měsíců, v mnoha publikacích vidím fotky pilotů s komentářem:"...ten a ten po dosažení x-tého sestřelu..." Případně se sestřely malovaly na kýlovky letadel. To se taky dělo bez ohoho oficiálního uznání, na které se stíhači LW odvolávají? To mi prostě trochu motá hlavu. Pokud někdo máte další údaje, prosím, dejte mi je všanc.

Krásný příklad nadsazení sestřelů LW na východě je v knize Triumf a tragédie. Během dvou měsíců LW na severu nárokovala tuším osm zničených P-39. Ruské archivy jednotlivých IAP z tohoto úseku fronty sice povrdily časy a místa utkání, nepostrádaly však jedinou stíhačku.

Těžko mi někdo vyvrátí, že by vlastní úspěchy nenadsazovali všichni.
Marek 27.9.2004 08:14 - č. 321
Marek Dzin (320) :

…ale zatím jsem ještě neslyšel, že by proběhlo srovnání i s archivy RA… / …Poslední dobou se sice studie na základě průzkumu v archivech RA objevují,…

Tak slyšel, nebo neslyšel ?

…ale je jich málo…
…Ale vesměs z nich plyne, že německé nároky jsou mnohdy značně přehnané…

No hlavně, že to z nich plyne a je ti z toho fajn u srdíčka.
Dzin 27.9.2004 00:05 - č. 320
Dzin Isoroku: Vtip je ale v tom, že sice proběhlo určité srovnání se zdroji Západních spojenců, ale zatím jsem ještě neslyšel, že by proběhlo srovnání i s archivy RA. Jenomže právě na tomto bojišti měla německá esa dosáhnout svých úspěchů a ony rozbory jsou provedeny vzásadě hlavně na základě německých hlášení.
Poslední dobou se sice studie na základě průzkumu v archivech RA objevují, ale je jich málo. Ale vesměs z nich plyne, že německé nároky jsou mnohdy značně přehnané.
čet.Hrad 27.9.2004 00:02 - č. 318
čet.Hrad Brunner: nechceš to sepsat do článku (Návod na oslovování v diskuzním foru Fronta.cz) ?
Isoroku 26.9.2004 23:53 - č. 316
Isoroku
Algernon napsal v č. 311:
"Ještě jde o to, zda-li jde o potvrzené sestřely (skutečně potvrzené), a nebo jen o nárokované sestřely, k jejichž definitivnímu potvrzení mělo dojít až po vítězném konci války…"
"Po ukončení druhé světové války se objevovaly (a jak je vidět na příspěvku Dědy Vševědy č.311 stále objevují) pokusy zdiskreditovat počty sestřelů dosažené německými stíhači, avšak při použití jakýkoliv měřítek je nutno uznat je za pravdivé. Německé předpisy o uznávání sestřelů byly stejně přísné jako spojenecké a uspěchy zaznamenané u leteckých jednotek nebyly nikdy manipulovány nacistickým ministerstvem propagandy. Hlavní příčinou nepoměru mezi německými a spojeneckými výsledky byly jednak odlišné podmínky služby, jednak mimořádné okolnonosti...." - Michael Taylor.
941-960 z 1135
<< 45 46 47 48 49 50 51 >>
Po