Stíhací letouny, letecká válka

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

ja_62 11.11.2010 14:48 - č. 9786
ja_62
The Seafires have been used for CAP over the Fleet. Owing to their short
endurance they have not been suitable for accompanying offensive strikes to the range at which these operations have been carried out.
Řečeno slovy hlášení adm. Frasera v London Gazette. (The Contribution of the British Pacific Fleet to the Assault on Okinawa, 1945.) Možná nejde o nejexaktnější pramen, nicméně patrně přinejmenším reflektuje v praxi existující omezení? Já tedy nedisponuji znalostmi umožňujícími mi doložit (přičemž bych nerad bezděky vyvolal dojem že u Okinawy jde o případ kdy Seafiry disponovaly přídavnými nádržemi, protože nemám informace ani v tom ani v opačném smyslu - ovšem je další otázkou zda Seafire bez přídavných nádrží na tom nebude ještě relativně hůře) zda jde o tvrzení nesprávné. Ty možná ano, ovšem v tom případě bych namísto holého sdělení příp. tajuplných náznaků - což je maximum co jsem se od tebe v odpověď na mou otázku dosud dozvěděl - ocenil nějaké vysvětlení nebo upřesnění, proč tomu tak je.
Algernon napsal v č. 9785:
"Telepat ani nic jiného vskutku nejsem, čili nejsem s to dopředu odpovídat na Tvé teprve budoucí možné otázky, to a prvé. "
Mně by úplně stačilo kdyby ses pokusil odpovídat na ty již položené, přičemž reakci typu otázky zda znám specifikace X-609 a X-608, v reakci na otázku jako co byl vyvíjen Spitfire, mohu dost dobře považovat nanejvýš za pokus o odpověď.

Algernon napsal v č. 9785:
"či se sám zeptá, pokud neví."
ja_62 napsal v č. 3080: (téma: Knihy o 2. sv.v. [téma č. 18 - přísp. č. 3080]):
" Takže jako jaký druh stíhačky Spitfire vznikal?"
ja_62 citoval v č. 9783:
"ja_62 napsal v č. 3080:(téma: Knihy o 2. sv.v. [téma č. 18 - přísp. č. 3080]) " Takže jako jaký druh stíhačky Spitfire vznikal?""
ja_62 napsal v č. 9783:
"Původně jsem se tě zeptal, (...) (jejíž naprostou pravdivost jakožto jedinec s jen nevelkým zájmem o letadla nemíním nijak zatvrzele obhajovat), abys upřesnil, za jakým účelem vznikal, případně co požadovaly příslušné specifikace."

ja_6 2 napsal v č. 9784:
"Rád se nechám poučit, pokud to bude podáno věcně a srozumitelně, nikoliv v náznacích a hádankách, příp. rádobyvtipných odkazech na nesouvisející techniku."
A současně bych rád požádal o upřesnění srovnání, pokud někdo disponuje spolehlivými údaji. Je totiž možné, že jsem začal poněkud plácat, o oblasti o které mnoho nevím, resp. že jsem začal plácat dřív než Algernon.