Stíhače tanků, samohybná děla…

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1081-1100 z 1227
<< 52 53 54 55 56 57 58 >>
Po
DuGalle 6.4.2004 15:48 - č. 147
DuGalle Ondík: Game over
Ondík 6.4.2004 15:02 - č. 146
Ondík Du Galle: Nicméně to nemůžeme popřít, ani se tvářit, že tomu tak určitě nebylo . Proto to nechávám otevřené, souhlas?
DuGalle 6.4.2004 14:59 - č. 145
DuGalle
Ondík napsal v č. 144:
"Klidně můžu napsat bylo, to je jen hra se slovy, otázkou zůstává jak a kde. "
Hru se slovy naprosto zbožňuju. Aproto nevíme-li kdy a kde, stává se nám z "bylo" "mohlo být"
Ondík 6.4.2004 14:43 - č. 144
Ondík
DuGalle napsal v č. 142:
"V tomhle máš ale pravdu pouze částečně, viz třeba MiG-15 v Korei, Dviny ve Vietnamu apod"
V Koreji by si mohly zalétat i MiGy-17..., takže si myslím, že blíž pravdě je to, co jsem uvedl ve 137. Otázka Dvin je trochu odlišná, ty mohlo obsluhovat velké množství sov. poradců a tak byly pod dostatečnou kontrolou.
DuGalle napsal v č. 142:
"Cítíš ten rozdíl mezi BYLO a MĚLO BÝT? "
Klidně můžu napsat bylo, to je jen hra se slovy, otázkou zůstává jak a kde. I v některých německých zdrojích nalezneš údaje o neznámém ruském tanku - prototypu /alespoň oblast můžeme částečně tušit - Východní Prusko/ Jinak jsem psal na konec toho příspěvku - uvidíme - a považuju tuhle otázku za otevřenou do budoucna, až bude publikováno něco novějšího.
DuGalle 6.4.2004 14:07 - č. 143
DuGalle Gryzlov:
Čím dál lépe. To tě dneska proháněli dvě hodiny po buzerplace, že tak skvěle argumentuješ? Nic proti tobě, ale podobnou rétoriku jsem naposled viděl u přítele Petra Zimy...
Naprosto chápu tvé argumenty, zásah do štítu kanónu s následným průnikem dovnitř tanku je naprosto to samé jako zásah do blatníku. Bravo.
Gryzlov napsal v č. 140:
"No ta účinnost se až tak v poměru ráže 75mm k velikosti T-34 a ráže 88mm k velikosti Pershingu neliší."
Takže válka holt funguje čestným způsobem, kdy Němci při spatření T-34 stáhnou Tigery a nasadí pokud možno Pz III, poněvadž nasazení zbraní tak velké ráže a účinnosti by bylo vzhledem k velikosti T-34 asi nefér.
Gryzlov napsal v č. 140:
"Ty po mě cheš, abych hledal, kolika T-34 a ke všemu kolikrát byl ustřelený blatník, jenom abych Ti dokázal, kolikrát T-34 dokázal přežít zásah do blatníku než Pershing podle Tvého systému hodnocení odolnosti??? To snad ne"
Jasně, najdi si fotku s ustřeleným blatníčkem, pokud možno ze vzdálenosti 1km. Začínám totiž mít pocit, že ustřelení blatníku je u T-34 stejně závažné jako prostřelení věže u Pershinga. Pravda, konečně by to vysvětlovalo ztráty T-34 na východě...
Gryzlov napsal v č. 140:
"A teď mi řekni, jaký je rozdíl v tom, když střela pronikne na vzdálenost 100m a na vzdálenost 1000m?"
Že by si velký Gryzlov nevšiml, že průbojnost náboje značně klesá se vzdáleností? Že by si velký Gryzlov také nevšiml, že v tankovém zaměřovači vypadá cíl jinak na 100m než na 1000m? Ale pravda, Gryzlov si přeci nehraje na písečku jako ostatní...
Gryzlov napsal v č. 140:
"A viděl jsem už dost fotek T-34/76, které měly ve věži i dva zásahy z 88mm kanónu."
Já taky, problém je v tom, že ta věž se zpravidla nenacházela na tanku ale několik metrů vedle...
Gryzlov napsal v č. 140:
"Takže nevěř všemu, co čteš. A to by si už mohl vědět. Hlavně už by si mohl vědět to, že věž T-34 odlétla za doprovodu mohutné exploze uložené munice uvnitř tanku, nikoliv vlivem zásahu a průchodu střely ráže 88mm pancířem."
No pro tebe to platí taktéž. Člověče nevím jak ty, ale docela chápu, že tu věž neutrhne exploze intelektu posádky či několik deka nálože v granátu...
DuGalle 6.4.2004 13:55 - č. 142
DuGalle
Ondík napsal v č. 137:
"V tomto případě tomu tak není. V Evropě bylo za války M-26 na dvě desítky, tedy zanedbatelné množství. T-44 měly být v boji vyzkoušeny také /viz. např. Obrněná technika 3/, konkrétní údaje kde a v jakém množství zatím nebyly publikovány. Uvidíme.... "
Cítíš ten rozdíl mezi BYLO a MĚLO BÝT?
Ondík napsal v č. 137:
"První série v r. 1947, lišily se velmi markantně tvarem věže (čočkovitá oproti klasické misce). V Koreji také bojovaly jen Il-10 i když bylo možné zapojit Il-28(snad byla jedna výjimka). Sověti ve valné většině případů díky své podezíravosti svým spojencům neposkytli to nejmodernější."
No jestli to spíš nebylo z obavy z jejich nasazení ve stylu prvního použití Tigerů u Leningradu...
V tomhle máš ale pravdu pouze částečně, viz třeba MiG-15 v Korei, Dviny ve Vietnamu apod. Spíše bych to opravdu viděl na nevyzrálost konstrukce než na cokoliv jiného
Gryzlov 6.4.2004 13:34 - č. 141
Gryzlov P.S.
Sežeňte někdo pro DuGalla fotky T-34 nebo ještě lépe nějakého lehkého tanku s ustřeleným blatníkem , protože se teď posuzuje odolnost tanku podle toho, kolikrát na něj bylo vystřeleno a kolikrát to dostal a to bez ohledu na povahu zásahu. Dobrý DuGalle, to navrhnu na Tankers Group jako nové kritérium.
Gryzlov 6.4.2004 13:32 - č. 140
Gryzlov
DuGalle napsal v č. 135:
"Stále trvám na tom, že Fireball dostal tři zásahy = vydržel tři zásahy. Že se pouze jeden granát ze tří dostal dovnitř aby napáchal minimální škodu na věci nic nemění. Důležité je, že na tank dopadly tři granáty..."


Aha, dík že si mi to osvětlil, teď je mi to úplně jasné. Takže když najdu T-34, který dostal, podle Tvé teorie a způsobu hodnocení odolnosti, 10 zásahů do blatníku, tak vydržel 10 zásahů. No to je výborný. Tak aby to bylo ještě lepší, tak to rovnou takhle vystřelím na BT-7, ustřelím mu kus antény, výfuk, blatník, periskop, bednu na nářadí a také budu tvrdit, že vydržel nepočítaně zásahů z 88mm kanónu Prosím Tě, zamysli se nad svou teorií.

DuGalle napsal v č. 136:
"Poněkud široký rozsah a účinnosti poněkud vzdálený od rány z acht achtu z 90m. Je prima srovnávat ránu z onoho L/48 vypálenou na neurčitou vzdálenost s neustále zmiňovaným Fireballem... "


No ta účinnost se až tak v poměru ráže 75mm k velikosti T-34 a ráže 88mm k velikosti Pershingu neliší.

DuGalle napsal v č. 136:
"Co třeba v tom, že nemůžeš doložit nějaký případ, kdy by sovětský tank přežil totéž?"


Ty po mě cheš, abych hledal, kolika T-34 a ke všemu kolikrát byl ustřelený blatník, jenom abych Ti dokázal, kolikrát T-34 dokázal přežít zásah do blatníku než Pershing podle Tvého systému hodnocení odolnosti??? To snad ne
DuGalle napsal v č. 136:
"Jistě rád doložíš, na jakou nejmenší vzdálenost byl T-34 schopen ustát kopanec z Tigera tak, jak ho dostal Fireball. Jedna jediná rána proniknuvší dovnitř, která v z toho T-34 neudělala materiál pro hygienika a Kovošrot... "


A teď mi řekni, jaký je rozdíl v tom, když střela pronikne na vzdálenost 100m a na vzdálenost 1000m? Nepřijde Ti náhodou, že když má velký přebytek energie, že takhle třeba vyběhne ven, jako se tomu stalo při testech Tiger II versus Tiger II, kdy střela vyběhla druhou stranou věže, nebop když IS-2 vystřelil BR-471B na 1500m do boku Tiger II, přičemž střela první stranu pancíře věže probila a druhou stranu, respektive druhý plát jednoduše vyrvala z věže? Věe záleží na iniciaci trhaviny v projektilu. A viděl jsem už dost fotek T-34/76, které měly ve věži i dva zásahy z 88mm kanónu.
DuGalle napsal v č. 136:
"nicméně odlétávání věže je pro tento tank stejně charakteristické jako třeba jeho kvalitní diesel V-2..."


... a asi tak, jakože ruské samopaly PPŠ-41 se nemusejí za provozu mazat .... Jinými slovy, ne vše co se napíše je pravda, protože propaganda je mocná čarodějka. Takže nevěř všemu, co čteš. A to by si už mohl vědět. Hlavně už by si mohl vědět to, že věž T-34 odlétla za doprovodu mohutné exploze uložené munice uvnitř tanku, nikoliv vlivem zásahu a průchodu střely ráže 88mm pancířem. A také záleželo na tom, kolik té munice tam zbylo, viz Lidice v Lešanech.
nemetko 6.4.2004 12:30 - č. 139
nemetko
Ondík napsal v č. 137:
"T-26E3, resp. M-26=T-54 prvních sérií, M-60=T-55(jak libo) třeba AM"
stratil sa ti M48
Ondík 6.4.2004 12:25 - č. 138
Ondík Glynwed 131: Promiň
Ondík 6.4.2004 12:23 - č. 137
Ondík
DuGalle napsal v č. 130:
"Já jenom že porovnávat bojové kvality s něčím, co v boji nikdy nebylo, je mírně zavádějící "
V tomto případě tomu tak není. V Evropě bylo za války M-26 na dvě desítky, tedy zanedbatelné množství. T-44 měly být v boji vyzkoušeny také /viz. např. Obrněná technika 3/, konkrétní údaje kde a v jakém množství zatím nebyly publikovány. Uvidíme....
DuGalle napsal v č. 130:
"Hmm a kdy byl T-54 přijat do výzbroje? V Korei se Pershingy setkávaly také pouze s T-34 (či IS-2)..."


První série v r. 1947, lišily se velmi markantně tvarem věže (čočkovitá oproti klasické misce). V Koreji také bojovaly jen Il-10 i když bylo možné zapojit Il-28(snad byla jedna výjimka). Sověti ve valné většině případů díky své podezíravosti svým spojencům neposkytli to nejmodernější.

DuGalle napsal v č. 130:
"Cesta k M-60 byla sice dlouhá, nicméně začínala právě u T26E3 Pravda, T26E3 s M-60 nemá mnoho společného, ale stále bych to přirovnal k rozdílu mezi T-54 a T-55AM"
Já věděl, že na to přijdeš : T-26E3, resp. M-26=T-54 prvních sérií, M-60=T-55(jak libo) třeba AM
DuGalle 6.4.2004 12:11 - č. 136
DuGalle
Gryzlov napsal v č. 133:
"Zjevně tak o ráži 75mm a projektilech vypálených z kanónů KwK 40 L/43 nebo L/48."
Poněkud široký rozsah a účinnosti poněkud vzdálený od rány z acht achtu z 90m. Je prima srovnávat ránu z onoho L/48 vypálenou na neurčitou vzdálenost s neustále zmiňovaným Fireballem...
Gryzlov napsal v č. 134:
"Hm, a to v jakém smyslu? Že Pershinga, dle Tvého modelu a přístupu, zcela jistě vyřadíš třemi zásahy? Do kanónu, do poklopu a pak rána jistoty do věže skrz štít? Zatímco T-34/76 minimálně dva naprosto jistými zásahy do věže, T-34/85 pěti zásahy do bojového prostoru. POdle Tvého modelu bych tedy radši byl v T-34 než Pershingu."
V jakém smyslu? Co třeba v tom, že nemůžeš doložit nějaký případ, kdy by sovětský tank přežil totéž? Ale neber si to tak, ruské tanky jsou zase natřeny hezčí zelenou barvou...
Gryzlov napsal v č. 134:
"Takže dovol, abych Tě lehce citoval: Nelze z jednoho ojenidělého případu vyvodit závěr pro všechny případy, což jsem se Ti snažil demonstrovat právě na T-34, který pokládáš za velmi neodolný v případě zásahu ráží 88mm. Bohužel Tě musím ujistit, že Tvé představy o škodách, které způsobí projektil ráže 88mm tanku T-34 při každém zásahu jsou zkreslené. Fráze německých vojáků, že "T-34 smeká, kdykoliv "tygra" potká", je poněkud zavádějící. "
Jistě rád doložíš, na jakou nejmenší vzdálenost byl T-34 schopen ustát kopanec z Tigera tak, jak ho dostal Fireball. Jedna jediná rána proniknuvší dovnitř, která v z toho T-34 neudělala materiál pro hygienika a Kovošrot...
Gryzlov napsal v č. 134:
"Ta věž, po každém zásahu "neodlétla". "
No to zcela jistě ne, nicméně odlétávání věže je pro tento tank stejně charakteristické jako třeba jeho kvalitní diesel V-2...
Gryzlov napsal v č. 134:
"To by totiž trošičku nezapadalo do teorie "křehkého" a "méně odolného" ruského pancíře"
Což jsem nikde nepsal ani nezmiňoval, že? Hádej kdo tady nejvíce omýlá "snadno" doložitelnou křehkost a odolnost pancíře...
DuGalle 6.4.2004 12:00 - č. 135
DuGalle
Gryzlov napsal v č. 132:
"Špatně chápeš můj protiútok starý brachu. Kdopak tady vyrukoval, že Pershing byl vyřazen až třemi zásahy od Tiger I z 90m? Kdo se pak opravil a zkrouhnul ty 3 zásahy na 2 do věže? Kdo teď tady akceptoval, že to byl vlastně jeden jediný zásah, který zabil dva členy osádky a donutil zbytek opustit tank, tedy vyřadit jej z boje? Doteď to byly stále "dva zásahy do věže, které vyřadily tank a zabily členy osádky" a najednou jeden?
Copak mi to zase podsouváš? Stále trvám na tom, že Fireball dostal tři zásahy = vydržel tři zásahy. Že se pouze jeden granát ze tří dostal dovnitř aby napáchal minimální škodu na věci nic nemění. Důležité je, že na tank dopadly tři granáty...
Gryzlov 6.4.2004 11:12 - č. 134
Gryzlov
DuGalle napsal v č. 124:
"No a tady je vidět rozdíl mezi pravděpodobností a jistotou, respektive mezi Pershingem a T-34..."


Hm, a to v jakém smyslu? Že Pershinga, dle Tvého modelu a přístupu, zcela jistě vyřadíš třemi zásahy? Do kanónu, do poklopu a pak rána jistoty do věže skrz štít? Zatímco T-34/76 minimálně dva naprosto jistými zásahy do věže, T-34/85 pěti zásahy do bojového prostoru. POdle Tvého modelu bych tedy radši byl v T-34 než Pershingu.

Jak T-34, tak i Pershing nebo i jiný tank mohl být vyřazen jediným zásahem a nebo až sérií zásahů. Vše záleží na krásném slovíčku a to "štěstí", jak se projektil uchytí.

Takže dovol, abych Tě lehce citoval: Nelze z jednoho ojenidělého případu vyvodit závěr pro všechny případy, což jsem se Ti snažil demonstrovat právě na T-34, který pokládáš za velmi neodolný v případě zásahu ráží 88mm. Bohužel Tě musím ujistit, že Tvé představy o škodách, které způsobí projektil ráže 88mm tanku T-34 při každém zásahu jsou zkreslené. Fráze německých vojáků, že "T-34 smeká, kdykoliv "tygra" potká", je poněkud zavádějící. Ta věž, po každém zásahu "neodlétla". To by totiž trošičku nezapadalo do teorie "křehkého" a "méně odolného" ruského pancíře
Gryzlov 6.4.2004 10:55 - č. 133
Gryzlov
DuGalle napsal v č. 124:
"A bavíme se o jaké německé ráži? Zjevně tak do 50mm... "
Zjevně tak o ráži 75mm a projektilech vypálených z kanónů KwK 40 L/43 nebo L/48.
Gryzlov 6.4.2004 10:53 - č. 132
Gryzlov
DuGalle napsal v č. 126:
"Jinak nic by se nesrovnávalo, kdyby Gryzlov nedělal z ojedinělého případu Fireballu věc zcela obvyklou na východní frontě u T-34 "


Špatně chápeš můj protiútok starý brachu. Kdopak tady vyrukoval, že Pershing byl vyřazen až třemi zásahy od Tiger I z 90m? Kdo se pak opravil a zkrouhnul ty 3 zásahy na 2 do věže? Kdo teď tady akceptoval, že to byl vlastně jeden jediný zásah, který zabil dva členy osádky a donutil zbytek opustit tank, tedy vyřadit jej z boje? Doteď to byly stále "dva zásahy do věže, které vyřadily tank a zabily členy osádky" a najednou jeden? Takže z toho vyplynulo i logické srovnání s T-34, aby si viděl, že tahle teorie, je velmi, ale velmi zavádějící. Nic víc.
Glynwed 6.4.2004 09:52 - č. 131
Glynwed to ondík vs. DuGalle: Mein Gott, přestaňte se už dloubat do žeber a zkuste Game Over.
DuGalle 6.4.2004 09:41 - č. 130
DuGalle Ondík: Já jenom že porovnávat bojové kvality s něčím, co v boji nikdy nebylo, je mírně zavádějící

Hmm a kdy byl T-54 přijat do výzbroje? V Korei se Pershingy setkávaly také pouze s T-34 (či IS-2)...

Cesta k M-60 byla sice dlouhá, nicméně začínala právě u T26E3 Pravda, T26E3 s M-60 nemá mnoho společného, ale stále bych to přirovnal k rozdílu mezi T-54 a T-55AM
Ondík 6.4.2004 08:54 - č. 129
Ondík Du Galle: Konstrukce s nasazením nijak nesouvisí, takže při jejím srovnávání bych do toho nasazení nijak nemotal, spíš to chápu jako pokus jak se z problému vymotat... .

M 26 byl přijat do výzbroje v březnu 45, tedy v době, kdy byl zkoušen prototyp T-54. Rozdíl tedy minimální. Cesta k M-60 vedla přes M-48. Cesta nikoli na měsíce, že?...Kdy že to jezdil prototyp M-60?
DuGalle 5.4.2004 18:03 - č. 128
DuGalle Ondík: T-44 těžko, vzhledem k jeho "nasazení". A T-54 bych už porovnával s M-46...

Vyjdu-li z tvé definice vzniku základní konstrukce, dostal bych se k porovnávání M-60 třeba s T-54
1081-1100 z 1227
<< 52 53 54 55 56 57 58 >>
Po