Volkssturm, Hitlerjugend...

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
81-100 z 108
<< 2 3 4 5 6
Po
Paul 5.6.2004 12:50 - č. 29
SA bylo vsude,i policii a Volksturmu,HJ aj v Zalozni armade, nic nebagatelizuju, ale prislo mi smesne to:
FUJ06 napsal v č. 24:
"Lobista napsal v č. 23: "Volkssturm boli obycajni zufalci, ktori sa vzdavali pri prvom kontakte s cervenou armadou. Je to ako ked date dedovi panzerfaust a poviete mu nech znici 3 tanky""
curahee 5.6.2004 12:40 - č. 28
curahee Paul:K velitelům volssturmu patřili i vedoucí místních SA.

Rozhodně bych volkssturm tak nebagatelizoval,ne každý oddíl se hned vzdával,ve většině případů tam,kde byla převaha HJ byly boje dost tuhé.
Paul 5.6.2004 12:28 - č. 27
Vedle Volksturmu bylo krome dedku toho vic, obdobne treba RAD,TeNo,Luftschutz......., navic kazdy vedouci NSDAP urciteho okresu,zupy byl velitelem Volksturmu v dane oblasti v hodnosti dustojnika armady, jo a gen. Guderian si pral postavit Heimschutz nebo Landwehr, neco jako Zemebrana/Domobrana v 1 sv. valce.Velitel Volksturmu A.Hitler(oficialne), jinak M. Borman

Volksturm byla zalezitost zup, a byla brana stranickou spicku NSDAP jako politicko/vojenska cinost.Vyzbroj ruzna,vedly pusky a karabiny Mauser 98/98k, Panzerfausty 30/60/100 m, v Praze dokonce utoc.pusky vz.44 a ruzne kulomety MG 09/15/34/42.
FUJ06 5.6.2004 11:46 - č. 26
FUJ06
Paul napsal v č. 25:
"Moment, ale nespadal Volksturm pod vedeni NSDAP"
To je možné. Já se o to zas tak nezajímám. Znám pár jejich bojových nasazeních a vím jak to většinou skončilo. Každá armáda měla nějakého fanatika ( bez nich by to ani někdy nešlo, že ). To si dovedu představit, jak nějací dědové leží v zákopu s panzerfausty a odráží utok tanku a pěchoty Rudé armády
Paul 5.6.2004 11:43 - č. 25
Pravda, ale najdes tam i fanatika, jako v kazde tehdejsi armade. Moment, ale nespadal Volksturm pod vedeni NSDAP. Teda pod kancelar Martina Bormana, zacalo to ve Vychodnim Prusku ,tamnejsi Gauleiter chtel dědulama zahnat Rudou armadu:)
FUJ06 5.6.2004 11:39 - č. 24
FUJ06
Lobista napsal v č. 23:
"Volkssturm boli obycajni zufalci, ktori sa vzdavali pri prvom kontakte s cervenou armadou. Je to ako ked date dedovi panzerfaust a poviete mu nech znici 3 tanky"
Souhlas: Smůla pro Hitlera byla, že tyto jednotky na konci války tvořili spolu s Hitlerjugend velkou část německé armády. Volkssturm byli prostě obyčejní civilisti a co dostali do rukou zbraň a bez výcviku šli proti rudé armádě, nebo proti spojencům.
Lobista 5.6.2004 10:59 - č. 23
Volkssturm boli obycajni zufalci, ktori sa vzdavali pri prvom kontakte s cervenou armadou. Je to ako ked date dedovi panzerfaust a poviete mu nech znici 3 tanky
Marek 29.1.2004 12:44 - č. 22
Marek Pro pbradler : Vem si kolik času jen budeš chtít . Myslím, že tohle by mohlo zajímat víc lidí.
pbradler 29.1.2004 12:42 - č. 21
pbradler Marek: spísať takéto informácie trvá cca 2 hod. čistého času, takže ťa požiadam o trpezlivosť.
Marek 27.1.2004 22:54 - č. 20
Marek pbradler napsal(a) v č. 17: "Ak Vás to zaujíma, dám viac informácii do témy "Organizace jednotek"."

Pokud můžeš, tak to do té "Organizace ....." prosím napiš. Zkus hlavně popsat ty možné odlišnosti. Dík.
Bart S. 21.1.2004 19:03 - č. 19
Bart S. Hofi napsal(a) v č. 15: "A bol ten Kokott aspoň dobrý veliteľ? Alebo to bol len ... "

spíš to byl jen...
pbradler 21.1.2004 14:31 - č. 17
pbradler GermanColonel, Hofi:
Tzv. Volks-Grenadier Divisionen boli normálne pešie divízie (Volks v názve malo politický akcent), ktorých štruktúra bola prispôsobená reálnym podmienkam v roku 1944. Vznikali jednak nové divízie od tzv. 32 vlny a jednak ako konverzie klasických peších divízii, ktoré napr. utrpeli ťažké straty a boli stiahnuté za frontu. Predchádzajúca štruktúra pešej divízie bola tzv. typ 44, od ktorej sa Volks... líši teoreticky len nepatrne, kým prakticky sú vyzbrojené rôznou zmesou najmä delostreleckej techniky. Ak Vás to zaujíma, dám viac informácii do témy "Organizace jednotek".
GermanColonel 20.1.2004 01:36 - č. 16
Hofi napsal(a) v č. 15: "A bol ten Kokott aspoň dobrý veliteľ? Alebo to bol len ... "

No, 26. zaznamela počas štartovacích dní ofenzívy mnohé územné úspechy, takže zlý veliteľ to určite nebol.
Hofi 20.1.2004 01:28 - č. 15
Hofi A bol ten Kokott aspoň dobrý veliteľ? Alebo to bol len ...
GermanColonel 20.1.2004 01:23 - č. 14
Hofi napsal(a) v č. 13: "ako napr. moja obľúbená 352. divízia"

Myslím, že nemusím dvakrát hádať prečo obľúbená, že?

Ja zase dávam do pozornosti 26. Volkgrenadier, ktorá bojovala proti 101. v Bastogne. Jej veliteľ sa volal Heinz Kokott.
Hofi 20.1.2004 00:58 - č. 13
Hofi GermanColonel (11): Niet za čo. Stáva sa.

O Volks-Grenadier-Divisionen toho skutočne veľa neviem, takže z diskusie so mnou sa toho veľa nedozvieš, ale chcel by som ťa (a ostatných) upozorniť na jednu jednotku so zaujímavým názvom.

Ide o 78. Sturm Division, teda "útočnú divíziu". A táto bola koncom roka 1944 zreorganizovaná na
78. Volks-Sturm Division (tento názov niesla od 1. jan. 1945). Upozorňujem na to preto, lebo som sa stretol (v jednom staršom ročníku Historie a vojenství) s prekladom "78. divízia Volkssturmu" - čo je samozrejme blbosť. Išlo v podstate o to isté, ako pri niektorých ďalších starších divíziach, ktoré boli reorganizované na Volks-Grenadier Divisionen (ako napr. moja obľúbená 352. divízia ). Takže to len tak pre zaujímavosť.
GermanColonel 20.1.2004 00:09 - č. 12
Hofi napsal(a) v č. 10: "boli hodne vybavované automatickými zbraňami, čo mohlo do určitej miery vyrovnávať nedostatok výcviku."

Vo väčšiej miere dostávali nové útočné pušky Stg44. Ale niektorí boli vyzbrojený iba Panzerfaustmi a príliš sa s nimi na bojovej scéne neohrali. Podľa mňa bola nedostatočná výzbroj (aj výcvik) hlavným dôvodom zlej bojaschopnosti týchto mužov.
GermanColonel 20.1.2004 00:06 - č. 11
Hofi napsal(a) v č. 9: "Nó, vzhľadom na to,že o nich píšeš v tejto téme (ktorú si sám založil) a ktorá sa volá Volkssturm = domobrana... tak neviem."

Páni, tak to si ma dostal. Ja som bol doteraz v tom, že Volkssturm je všeobecný názov pre všetkých Volksgrenadierov. Vďaka, že si ma vyviedol z omylu.
Hofi 19.1.2004 22:45 - č. 10
Hofi GermanColonel: Ja o týchto divíziach ľudových granátnikov až tak veľa neviem, akurát som niekde čítal, že boli hodne vybavované automatickými zbraňami, čo mohlo do určitej miery vyrovnávať nedostatok výcviku.
Hofi 19.1.2004 22:16 - č. 9
Hofi GermanColonel napsal(a) v č. 8: "Tvrdil som niekedy, že patrili do Domobrany?"

Nó, vzhľadom na to,že o nich píšeš v tejto téme (ktorú si sám založil) a ktorá sa volá Volkssturm = domobrana... tak neviem.

Ale skúsim sa vyjadriť k tým Volks-Grenadieren, aj keď to nebude bohviečo..
81-100 z 108
<< 2 3 4 5 6
Po