Volkssturm, Hitlerjugend...

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 108
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po
DuGalle 21.7.2004 13:32 - č. 52
DuGalle Dzin sloužil u mažoretek, cožpak to není patrné na první pohled?
Paul 21.7.2004 12:28 - č. 51
A u ceho jsi slouzil ?????
Dzin 18.7.2004 15:51 - č. 50
Dzin Tedy nevím, ale já z pistole nastřílel vždy brilantně a z kulometu či samopalu mi to už tak skvěle nešlo.
nemetko 17.7.2004 12:35 - č. 49
nemetko teda nas v pechotnom vycviku ucili vybehnut pred auto, lahnut si pod neho a potom sa dvihnut a hodit mu na zadnu cast kumulativny granat... doprajem vam to, uzasny zazitok... pud sebazachovy veli skocit do skarpy, velitel veli skocit pod auto a rozum vravi, mala neopatrnost a zabijes sa... kam sa hrabu adrenalinove sporty... a to sme skakali pod dany, ktore sa "plouzili" rychlostou 20-30 km/h
curahee 17.7.2004 03:46 - č. 48
curahee
Paul napsal v č. 47:
"A to se cil ani nopohnul,co???"
Hlavně,že ty jsi "Drsný Harry"!
Paul 7.6.2004 09:48 - č. 47
A to se cil ani nopohnul,co???
curahee 6.6.2004 19:16 - č. 46
curahee Copak RPG,ale kulomet59,to byla nádhera,ta přesnost to se u pistole nedá říct,i když je to dost hloupé přirovnání.A co teprve stg44,taky přesná zbraň,ale to tu nebudu rozvádět !
FUJ06 6.6.2004 19:09 - č. 45
FUJ06
curahee napsal v č. 43:
"Na vojně jsme stříleli z RPG75,na nějakých 50-70m na tankový cíl.Musím říct,že ani s tak "
To věřím

brano: aspoň něco
brano 6.6.2004 19:08 - č. 44
CURAHEE: Ja som strieľal z RPG7 i RPG75 a zasiahol som tuším prdlajz.Ale zeminu som občas preoral kvalitne. :)
curahee 6.6.2004 19:04 - č. 43
curahee
FUJ06 napsal v č. 35:
"Myslím, že tank neni zas tak malý cíl, aby se dal uplně minout "
Na vojně jsme stříleli z RPG75,na nějakých 50-70m na tankový cíl.Musím říct,že ani s tak moderní zbraní to nebyla žádná sranda.Já jsem ,ale zasáhl .A ten cíl stál,kdyby se pohyboval ,procento uspěchu by bylo o poznání menší.
FUJ06 6.6.2004 15:39 - č. 41
FUJ06
brano napsal v č. 39:
"Je to citácia z Piekalkiewicza-Tanková válka 1939-1945"
To je možné, ale ja jsem to našel na netu. Ale díky za doplnění
FUJ06 6.6.2004 15:38 - č. 40
FUJ06 BRUNNER: Dobře, ale s tou stodolou si mě urazil
brano 6.6.2004 15:38 - č. 39
FUJ06 : Je to citácia z Piekalkiewicza-Tanková válka 1939-1945.Je tam pekné foto dedula s panzerfaustom pripevneným k periskopu.
FUJ06 6.6.2004 15:30 - č. 37
FUJ06 Ne, že bych tě kritizoval, ale existovali Volkssturm v roce 1942 ?? Myslím, že ne Jinak tank měl obrovský psyshologický učinek. Ještě větší právě na starce a děti !! Dovedu si celkem představit, jaké napětí právě prožívali. Strašný tlak a myšlenka, že jestli se netrefí, prozradí svoji pozice a bude zabit. Pár příběhu mám tady:

Od válečného zpravodaje SS-Obergruppenführera Herberta Reineckera

Hrůza před tankem je sugesce... Pancéřová pěst vypadá nepatrně, ale proti ocelovým stěnám je to úder hromu, nejlépe ovladatelné dělo světa. Mohou jej ovládat vyrostci i ženy, je to ohnivé stop na cestě tanků... To říkají svědci:

Harry Bahrmann, člen Hitlerovy mládeže, 15 let: Ležím v příkopu uprostřed vesnice, přede mnou ústí zprava přicházející silnice. Ležím ve zlomu silnic. Příkop není hluboký, ale já se krčím. Mohu dohlédnout k silnici asi na dálku 50 metrů, potom mi výhled odřízne hrana protějšího domu. Slyším přijíždět tank a krčím se ještě hlouběji. Ležím skoro na břiše na náspu, odjišťuji pancéřovou pěst a tisknu ji k sobě. Přemýšlím, jak to chci udělat. Třesk kanonu mě téměř převrhne. Pak ho spatřím a zase zastrčím hlavu. Už jsem o ničem nepřemýšlel, jenže najednou je úplně blízko. Náhle ho vidím, i když jsem skrčený. Není vzdálen více než šest metrů. Chtěl jsem jej vlastně zničit vleže, ale napůl vyskočím a stisknu, abych ho neminul. Okolo tanku se okamžitě objevil mrak kouře, v němž mě bijí do očí světelné body, jako kdyby se svářelo. Tank se zpola otáčí, blokuje ulici a hoří.

Franz Grabitz, člen Volkssturmu, lékař, 42 let: Obsadili jsme vesnici, kam se chtěly vedrat sovětské tanky. Stál jsem na zahradě, vlevo ode mne dům, vpravo také. Zahrada vedla mezerou mezi domy až na vesnickou silnici. Odjistil jsem pancéřovou pěst, až když už kolem projížděl první tank. Další jel o něco rychleji a ačkoliv jsem si předsevzal, že budu mířit přesně jak bylo předepsáno, jednoduše jsem vystřelil, protože jsem měl pocit, že nemohu chybit. Byl jsem vzdálen asi patnáct metrů. Tank popojel ještě několik metrů do výlohy pekařství. Viděl jsem, jak se štít "Pekařství" uvolnil a spadl. Tank zcela náhle začal plápolat jasnými plameny a téměř skrz plamen jel další, aniž by se zastavil. Na tomto místě jsme vystřelili na tanky ještě třikrát, až jimi byla silnici úplně ucpána.

Podšikovatel Richard Wandrey, 24 let: Běžel jsem rovně za tankem. Jel po polní cestě a abych ho dohonil, běžel jsem napříč přes dvůr statku. Dostal se na pozemek, kde bylo narovnáno hodně dřeva. Asi tři nebo čtyři hranice jako muž vysoké tvořily dobrý úkryt. Cítil jsem se absolutně jistý. Tank vystřelil na vesnici. Pomyslel jsem si - jen střílej, přikládám si pancéřovou pěst a tisknu. Zasáhl jsem však jen pás a měl hrozný vztek. Pak se náhle otevřelo víko a několik Sovětů vyskákalo ven. Musel jsem se téměř smát, jak utíkali. Vystřelil jsem z karabiny a zasáhl tři muže.


Ta stránka na které jsem to našel už bohužel neexistuje

www.panzertruppen.com/prib
FUJ06 6.6.2004 12:56 - č. 35
FUJ06
Lipton napsal v č. 33:
"Ale je možné, že starček s minimálným či žiadným výcvikom trafí úplne niekde inde"
Myslím, že tank neni zas tak malý cíl, aby se dal uplně minout !!
brano 6.6.2004 10:05 - č. 34
Na druhej strane(ak to nieje číra propaganda-vybrané z Volkischer Beobachter 12.2.1945) : 17ročný chalan z VS ničí 9 tankov za 2 dni len panzerfaustami.Dosť slušné...
Lipton 6.6.2004 09:00 - č. 33
Lipton
Hofi napsal v č. 32:
"Ono keď tvoj tank zasiahne Panzerfaust, tak ti je jedno, či ho vystrelil ostrieľaný granátnik alebo starček z VS alebo mladík z HJ."
Ale je možné, že starček s minimálným či žiadným výcvikom trafí úplne niekde inde.
Hofi 5.6.2004 14:59 - č. 32
Hofi Ono keď tvoj tank zasiahne Panzerfaust, tak ti je jedno, či ho vystrelil ostrieľaný granátnik alebo starček z VS alebo mladík z HJ.

Bojová hodnota VS určite nebola nijak valná, ale na druhej strane jednoduchá a účinná zbraň akou bol Panzerfaust robila v určitých konkrétnych prípadoch (pokiaľ to ich psychika vydržala) nebezpečného protivníka aj z nevycvičených starčekov a mladíkov (odhliadnuc od toho, že mnohí členovia HJ absolvovali polovojenský výcvik a od malička boli zoznamovaní s rôznymi typmi zbraní) .
Paul 5.6.2004 13:01 - č. 31
Ti dedove a tank :)
FUJ06 5.6.2004 13:00 - č. 30
FUJ06
Paul napsal v č. 29:
"SA bylo vsude,i policii a Volksturmu,HJ aj v Zalozni armade, nic nebagatelizuju, ale prislo mi smesne to"
Co ti na tom na Lobistovem příspěvku přišlo směšné ??
61-80 z 108
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po