Podzemní továrny, podzemní komplexy

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 131
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
Fuky 14.1.2006 22:43 - č. 144
Fuky Měl bych si možnost zapůjčit o těchto komplexech knihu, ovšem pochopitelně v Polštině, což ti bude zřejmě na nic.
čet.Hrad 14.1.2006 22:41 - č. 143
čet.Hrad
Martin R. napsal v č. 142:
"Co je to ta organizace zač?"

Pracovní organizace třetí říše

Nukleární zbraně- no to jsou vždy takové ty fámy, zvláště rozšiřované na větší zájem neználků
Martin R. 14.1.2006 22:40 - č. 142
Martin R.
Fuky napsal v č. 141:
"Máš zajímavé skloňování polských názvů, jinak je to Osówka, nikoliv Osowka, to pak zásadně mění výslovnost "
No dobrá,polština neni moje silná stránka,to řeknu na rovinu....
Fuky napsal v č. 141:
"Práce zde řídila od roku 1944 organizace Todt"
Co je to ta organizace zač?
Fuky napsal v č. 141:
" Hovoří se o možné podzemní továrně na nukleární zbraně..."
Podívejme .......

Díky,už mám aspoň částečnou představu....
Fuky 14.1.2006 22:33 - č. 141
Fuky
Martin R. napsal v č. 140:
"Byli jste někdo v Osowka v Sovích Horách v polsku? "

Máš zajímavé skloňování polských názvů, jinak je to Osówka, nikoliv Osowka, to pak zásadně mění výslovnost

Osówka1, je jedním z pokud vím doposud dvou přístupných podzemních komplexů v Sovích horách (Góry Sowie), tím druhým je komplex Rzeczka2. Nejznámějším dalším komplexem, veřejnosti nepřístupným, je Włodarz, který je pokud si správně vybavuji minimálně zčásti zatopen.

Komplexy byly budovány až od roku 1943, nebyly nikdy dokončeny a jejich význam nebyl doposud řádně objasněn. Práce zde řídila od roku 1944 organizace Todt a pracovali zde vězni z koncentračního tábora Gross Rosen. Hovoří se o možné podzemní továrně na nukleární zbraně...


1 Komplex Osówka Tajemnicze podziemne miasto - Tel.:0048 074/8456220 - obec Głuszyca
2 Rzeczka u Walimi - Tel.:0048 074/8457300 - obec Walim - Zakład Usług Turystycznych
Martin R. 14.1.2006 21:58 - č. 140
Martin R. Byli jste někdo v Osowka v Sovích Horách v polsku?
Já jsem tam byl minulý rok v létě.
Je to hodně rozestavěné-vylámaná je velká část podzemí,ale vybetonováno to toho tam moc neni.
Bylo to tam pěkné,ovšem byl tu problém,že jsem polské průvodkyni rozuměl tak 1 slovo z 20,takže jsem se toho moc nedozvěděl.
Proto: jestli o Osowce něco víte rád bych,se o ní něco dozvěděl.
Díky
Johny 26.5.2005 21:28 - č. 139
Johny
Fuky napsal v č. 134:
"Onen cyklotron se tam měl vyrábět?"
Ne , ti němci tvrdí, že jakýsi Izraelský historik považuje toto místo za jedno z německých nuklearních center a domnívá se, že tam běžel testovací cyklotron.
Fuky 26.5.2005 11:00 - č. 138
Fuky Díky, třeba se tam v létě podívám. Brousil jsem po okolí kamenice po řopíkách, hlavně na křížáku, ale že je tam tahle potvora, to jsem nevěděl.

Prosím vás nepamatujete si někdo, nebo resp. nevíte ve kterých komplexech v Sovích horách se točil dokument Podzemí třetí říše? Já mám ten dojem, že to zatopené jak tam jeli na loďkách byl Włodarz, ale nějak mi uteklo, jestli tam byla třeba i Osówka.
Ondra 26.5.2005 10:35 - č. 137
Ondra
Fuky napsal v č. 136:
"Ono to je někde vyloženě poblíž té Jánské?"


Když jedeš z Česká Kamenice směrem do Jánské tak odbočíš (v Jánské) směr Víska pod Lesy a ještě než přejedeš potok (říčku) tak je to v levo od silnice. Nelekej se vypadý to jako obyčejná fabrika. Pokud by jsi pokračoval do Jánské tak tam má jeden borec ceduli, že provádí prohlídky v podzemí

Kontakt:
Vladimír Pešek
Janská 74
Telefon: 732 850 351
Fuky 26.5.2005 10:06 - č. 136
Fuky No tak zatím jsem to nenašel, ale později se podívám na něco podrobnějšího. Já jsem to totiž pořád hledal na mapě někde v lesích okolo Křížového Buku.
Ono to je někde vyloženě poblíž té Jánské?
Ondra 26.5.2005 09:44 - č. 135
Ondra Nějak to na mapě stále nemohu najít!

Z České Kamenice kousek na západ
Johny napsal v č. 133:
"Rabštejn u české Kamenice"
U České kamenice je Jánská
Fuky 26.5.2005 09:17 - č. 134
Fuky
Johny napsal v č. 133:
"Rabštejn u české Kamenice. "


Nějak to na mapě stále nemohu najít!
Johny napsal v č. 133:
"Válečné použití cyklotronu nebylo potvrzeno a je nepravděpodobné."
Onen cyklotron se tam měl vyrábět?
Johny 25.5.2005 23:11 - č. 133
Johny Rabštejn u české Kamenice. Bývalá podzemní továrna Wesserflugzeugbau. Zde vylétl třeba první vrtulník na našem území. Po okupaci v roce 68 podzemní prostory strategické obrany sovětské armády včetně gigantické podzemní cisterny a řídícího centra.

Válečné použití cyklotronu nebylo potvrzeno a je nepravděpodobné.
Fuky 25.5.2005 22:47 - č. 132
Fuky
Johny napsal v č. 131:
"Každopádně já už vím kde to je. (Rabštejn)"


? Který Rabštejn? Rozveď to prosímtě, lokace tohohle místa mě docela zajímá.

Ty podzemní sály se mi zdály být povědomé právě z toho filmu.
Johny 25.5.2005 21:25 - č. 131
Johny
Fuky napsal v č. 130:
"Safra, teď jsem se na to s delším časovým odstupem díval a zjišťuju, že mám ten dojem, že v tomto objektu byl (jako i v mnoha jiných) točen dokument Podzemí třetí říše. O co šlo konkrétně si ale za boha nemůžu vzpomenout."
Tam to nebylo. Každopádně já už vím kde to je. (Rabštejn)
Fuky 25.5.2005 17:14 - č. 130
Fuky
Johny napsal v č. 10:
"Dotaz pro odborníky: Tady je popis návštěvy německého Delta týmu v objektu WESER, kde probíhala údajně část německého jaderného výzkumu. www.team-delta.de/UCZ/Weser.htm Dokáže někdo tento objekt lokalizovat? Domníval jsem se , že to je "Richard" ale ty budovy v okolí nedokážu identifikovat."
Safra, teď jsem se na to s delším časovým odstupem díval a zjišťuju, že mám ten dojem, že v tomto objektu byl (jako i v mnoha jiných) točen dokument Podzemí třetí říše. O co šlo konkrétně si ale za boha nemůžu vzpomenout.
Fuky 9.5.2004 18:27 - č. 119
Fuky Záleží na tom, jestli myslíš ty, co byly budovány za okupace, nebo například předválečné či poválečné. Teď ti to z hlavy nejsem schopen říct, snad to někde bude spočítáno.
Mimochodem, pokud mne paměť neklame, kdesi jsem četl, že byla na konci 30. let budována nějaká vojenská podzemní továrna kdesi na (východním?) Slovensku. Takže bychom měli jednoho zástupce předválečných továren.
Melyngar 7.5.2004 21:43 - č. 118
Melyngar Nevíte někdo kolik bylo přibližně v našem státu podzemních továren?
čet.Hrad 15.4.2004 15:32 - č. 108
čet.Hrad Melyngar: Tunely pro Messerschmity už mají dotisk 1.vydání, v knihovnách zatím jsou (aspoň po Brně). Taky doporučuji prolézt antikvariáty, za poslední měsíc jsem našel samý hezký kousky a to jsem jich tam spoustu musel nechat ležet, chudinky opuštěný
Melyngar 14.4.2004 20:34 - č. 100
Melyngar Fuky:To máš dobrý,já tam nenašla o WWII zhola nic.Jen jednu brožurku psanou jako komiks,což mi přišlo trošku mimo.Asi se příště budu muset vnutit na dospělý oddělení(ikdyž se obávám,že i tam toho moc nemají )
Melyngar 14.4.2004 20:12 - č. 98
Melyngar Tak jsem byla dneska v knihovně a nemaj ani jednu knížku o Dianě-bohužel Takže si musím počkat,až budu mít nějaký penízky a půjdu si je koupit.
61-80 z 131
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po