Podzemní továrny, podzemní komplexy

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
21-40 z 131
1 2 3 4 5 >>
Po
Fuky 29.3.2006 18:37 - č. 194
Fuky
bobanek napsal v č. 192:
"Nemá někdo informace o podzemní továrně v oblasti Kvildy na Šumavě?"
Daná továrna se měla nacházet ve Františkově u Kvildy, původně šlo o sklářskou huť U Pivního hrnce - Franzensthal, kde je však od roku 1895 zahájena papírenská výroba. Papírny fungovaly až do 30. let 20. století, kdy zde výrobu položila na lopatky hospodářská krize. Během války se ve fabrice opět rozjela výroba, a to nejprve hraček a následně součástek Messerschmittů, konkrétně zřejmě kabin. Dnes na místě bývalé továrny najdeme jen rozvaliny.
Záhadou však zůstávají podzemní prostory pod továrnou - zřejmě se totiž i přes značné snahy podzemní prostory nepodařilo prozkoumat, zřejmě do nich ani nikdo nepronikl! Hovoří se zde dokonce i o ukrytém nacistickém pokladu!
Další - obsáhlejší - informace o továrně bohužel nemám, nezbývá snad než prostor navštívit.
Fuky 29.3.2006 18:21 - č. 193
Fuky www.podzemi-cma.cz/zanikla/10/nahled.htm - dobové fotky z lomu Alkazar
bobanek 29.3.2006 11:54 - č. 192
Nemá někdo informace o podzemní továrně v oblasti Kvildy na Šumavě?
Fuky 24.3.2006 14:15 - č. 191
Fuky Tak jsem si to již objasnil - jde o lom Alkazar, takže to není místo, které jsem měl namysli původně já (lom Arkansas).
viz www.podzemi-cma.cz/podzemi/tovarny/10/nahled.htm
(btw. účastníci "srazového" výletu do Srbska jistě poznají objekty na posledních fotografiích )
Johny 24.3.2006 12:14 - č. 190
Johny
Ondra napsal v č. 188:
"Spíš bych řekl že v Alkatrazu"
Jo přesně tak. A to v místech, kde byl za války schován archiv národní fronty.
Fuky 23.3.2006 17:33 - č. 189
Fuky
Ondra napsal v č. 188:
"Spíš bych řekl že v Alkatrazu"
V případě, že myslíme stejný lom, ke kterému se dá dostat od odstřeleného řopíku na skále nad Srbskem - omlouvám se - jsem tomu zvyklý (a nejen já) říkat jinak.
Ondra 23.3.2006 06:48 - č. 188
Ondra
Fuky napsal v č. 187:
"V Arkansasu?"
Spíš bych řekl že v Alkatrazu
Fuky 22.3.2006 16:38 - č. 187
Fuky
Johny napsal v č. 186:
"v jednom lomu v srbsku se svého času našla skládka s nemocničním odpadem, kde opravdu nějaké nízkoradioaktivní svinstvo bylo."
V Arkansasu?
Johny 21.3.2006 23:03 - č. 186
Johny No on je Richard a Richard. To o čem mluví NUNNY je evidentně stará část jedničky, kam se snad opravdu dá vlézt (sám jsem tam před nějakou desítkou let byl, válely se tam ještě německé nákladové listy, nějaké kartotéky a pod.). Ten bordel tam ale asi nebude jaderný odpad ale obyčejná skládka, to že to je radioaktivní je klasický příznak současné fóbie z čehokoliv co by mohhlo zavánět radioaktivitou (tedy i sud plný žárovek či zářivek). Na druhé straně ale tam může být navezeno lecos, v jednom lomu v srbsku se svého času našla skládka s nemocničním odpadem, kde opravdu nějaké nízkoradioaktivní svinstvo bylo.
HansH 7.3.2006 15:51 - č. 185
NUNNY napsal v č. 163:
"Je to zamčené,ale ve vratech jsou díry.Na Podíval jsem se dovnitř a našel tam pouze skládku radioaktivního odpadu."
No, můžu tě ubezpečit, že ve vratech, za kterými je úložiště, žádné díry nejsou, k uloženému materiálu je to od nich ještě kus cesty a hlavně se k nim nedostaneš, neb jsou za dobře hlídaným plotem (měl jsem to potěšení se tam vyskytnout).

O úložišti (nejen Richardovi) se píše na stránkach Správy úložišť: www.surao.cz
ja_62 6.3.2006 18:19 - č. 184
ja_62 Tak, mě konečně zaujala daná problematika, (asi že bylo dost hovadin ) a abych přinesl alespoň nějaká fakta, přidávám odkaz ke kterému jsem se propracoval Googlem, a vypadá to, že jde o solidně zabezpečené úložiště nízkoaktivního materiálu, nikoli o skládku za "jak blázen děravou bránou" kam se proplíží kdejaký Nunny /případně Nunny s Hovězím/. Takže, minulost, současnost a vůbec prakticky vše o továrně Richard:

richard-1.com

Autor je evidentně nadšenec, který se vyzná. (Zajímalo by mne, zda a jak na to zareaguje Nunny - ona fakta neumlčují diskusi, ale některé diskutující dosti značně ).
NUNNY 3.3.2006 16:40 - č. 176
NUNNY pro všechny:Omlouvám se za to,že jsem si udělal legraci z té skládky za vchodem to ano.Ostatní věci co jsem napsal jsou pravdivé.Byl jsem tam,ale pouze na začátku.Radioaktivní odpad jsem tam neviděl,ale z všeobecného vyprávění vím,že ho tam nikam dávají(dozadu).Je to tam opravdu schátralé.Myslím,že jsem vám to objasnil.jestli ne tak se mě optejte.
89michael 3.3.2006 16:35 - č. 175
89michael
NUNNY napsal v č. 173:
"Nevím proč si myslíš,že jsou to blbosti.Prostuduj si o tom nějakou knížku.Jestli tě to nějak pobouřilo tak promiň.Já říkám pouze to co jsem vyčetl z knih."
Ale veď si písal, že si tam bol !
ja_62 3.3.2006 16:34 - č. 174
ja_62 Nunny, v zásadě mám pocit, že pokud vidíš kriterium

NUNNY napsal v č. 167:
"Musí v tom být trochu hovadin pak to není tak zajímavý"
jako indikující zajímavost příspěvku, pak jsou ty tvé zajímavé svrchovanou měrou.
NUNNY napsal v č. 170:
".Já jsem pouze změnil názor na věc"
NUNNY napsal v č. 167:
"Ta skládka tam opravdu je¨,ale ne hned za vchodem.Četl jsem to v knížce.Neviděl jsem ji nikdy-samozřejmě."
NUNNY napsal v č. 163:
"Podíval jsem se dovnitř a našel tam pouze skládku radioaktivního odpadu."
Jenom měníš co píšeš, navíc obvyklejším postupem je nadřadit to co člověk vidí na vlastní oči, tomu, čeho se pouze dočetl, nikoli naopak, jak činíš ty.
NUNNY napsal v č. 170:
"Tys tomu věřil,že za vchodem je radioaktivní odpad?"
ja_62 napsal v č. 169:
"Nemáš pocit, že si mírně protiřečíš?"
Ne jenom jsem se ptal.
NUNNY 3.3.2006 16:34 - č. 173
NUNNY Nevím proč si myslíš,že jsou to blbosti.Prostuduj si o tom nějakou knížku.Jestli tě to nějak pobouřilo tak promiň.Já říkám pouze to co jsem vyčetl z knih.
89michael 3.3.2006 16:26 - č. 171
89michael Mne sa zdá, že NUNNY má v tom všetkom čo tu píše trocha chaos.
NUNNY 3.3.2006 16:20 - č. 170
NUNNY ja_62:Ani ne.Já jsem pouze změnil názor na věc.Tys tomu věřil,že za vchodem je radioaktivní odpad? Vysvětlil jsem to v článku pod tvým.
ja_62 3.3.2006 11:40 - č. 169
ja_62
NUNNY napsal v č. 163:
"Podíval jsem se dovnitř a našel tam pouze skládku radioaktivního odpadu"
NUNNY napsal v č. 168:
"Ta skládka tam opravdu je¨,ale ne hned za vchodem.Četl jsem to v knížce.Neviděl jsem ji nikdy-samozřejmě."
Nemáš pocit, že si mírně protiřečíš?
NUNNY 2.3.2006 19:28 - č. 167
NUNNY Musí v tom být trochu hovadin pak to není tak zajímavý.Pro tvou informaci sem uvnitř opravdu byl,ale moc radioaktivního odpadu tam nebylo.

Je to Dost zarostlý a ty vrata jsou dost děravý.Hodně kluků tam dovnitř lezlo.Ta skládka tam opravdu je¨,ale ne hned za vchodem.Četl jsem to v knížce.Neviděl jsem ji nikdy-samozřejmě.Kdyby Hitler viděl jak ta továrna zchátrala,asi by moc načen nebyl.
Streso 2.3.2006 17:25 - č. 166
Streso Radioaktivní odpad se asi na Tobě podepsal,jak tak koukám
21-40 z 131
1 2 3 4 5 >>
Po