Střední tanky 2. světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

Moby 29.7.2008 19:38 - č. 4512
Moby
(Z Těžkých tanků)
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 1771:
" a nesměl přitom odtrhnout oči od zaměřovače,protože do tanku pak pronikalo rušivé venkovní světlo."
Moby napsal v č. 1804:
"Jestli byl úplně blbej a otevřel si na to poklop... "
Jaroslaw.Kratena napsal v č. 1810:
"Byla-li ve věži tma,nebo příšeří,vnikání rušivého denního světla bylo asi logické.O otevření poklopu jsem nikde nepsal.Dle mého názoru v bitvě jsou poklopy zavřené.JK."
Moby napsal v č. 1820:
"Leda pro tebe. Já si schválně toho Crosse najdu, poněvač mám pocit, že ty jeho debility ani nedokážeš přesně citovat - mám pocit, že on píše celkem logicky o vnikání světla z věže na sítnici velitele-střelce, ne venkovního světla do tanku, jako ty."
A Cross v Citadele píše:
Ruční pohon byl ale umístěn tak nešťastně, že velitel otáčel klikou ve skrčené poloze s pravou rukou nataženou napříč těla, a ještě musel udržet hlavu pevně přitisknutou ke gumové manžetě zaměřovače, aby zabránil vnikání rušivého rozptýleného světla.
Ani slovo vo tom, že by okem přitisknutým na zaměřovači měl bránit vnikání vnějšího světla do tanku, jak nás laskavě informoval velectěný a slovutný pán Jaroslaw.Kratena, kterýmu se ve znalostech konstrukčních záludů obrněný techniky nemůžu rovnat.
Krojc napsal v č. 1812:
"Sovětské tanky používaly za přesunů i v boji kvůli nedostatku radiostanic dlouhou dobu signalizaci praporky, hlavně na stupni četa-rota. Přitom nemohl být příklop velitelské věžičky uzavřen, to dá rozum."
Na praporky měl T-34 speciální poklůpek v hlavním poklopu. Tím asi zas moc světla neproniklo. Do modelu 1942 měl Té na věži jeden velkej obdelníkovej poklop pro oba ve věži, otvíral se dopředu. Chtěl bych vidět někoho, kdo by si ho otevřel při míření. Velitelskou věžičku T-34 až od modelu 1943. (Mimo připravovanýho T-34M)