Partyzáni

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
361-380 z 496
<< 16 17 18 19 20 21 22 >>
Po
Enigma 12.8.2004 10:45 - č. 192
Enigma
BRUNNER napsal v č. 190:
"Osobne si myslím.že ak by o ciely atentátu rozhodovali Česi bol by ním Frank"
Možná ano možná ne. Nejpíš kdyby nastoupil na Heydrichovo místo! Holt sme si počkali až po válce!
Enigma 12.8.2004 10:41 - č. 191
Enigma
karaya1 napsal v č. 189:
"Hmm... To si trochu protiřečíš, ne?"
V čem? Tak jinak: Když už tedy němci začali s těmito represemi tak to určitou vzpruhu k silnějšímu odporu mělo! ( positivum) Jen si pokládám otázku zda k tomu musel být startovací moment masakry tolika lidí kvůli jednomu, sice důležitému a zdůrazňuji jednomu nacistovi! Když už tak bych považoval za účelnější likvidace většího počtu SS - manů, ničení něm. zbrojních konvojů apod. kasáren atd. Větší počet obětí na německé straně by byl adekvátnější než jak to dopadlo!
karaya1 12.8.2004 10:33 - č. 189
karaya1
Enigma: Ano jistá positiva to mělo to nepopírám, ale negativ na tom vždy najdu méně!


Hmm... To si trochu protiřečíš, ne?

Jinak podotýkám, že jsem zastáncem Anthropoidu...
Enigma 12.8.2004 10:27 - č. 188
Enigma No no dobrá! To však nevyvrací můj názor o zbytečnosti tohoto aktu pomsty! Ano jistá positiva to mělo to nepopírám, ale negativ na tom vždy najdu více! Můj názor je že například větší spolupráce komunistického odboje a tz. benešovského odboje v sabotážích apod. by mělo větší efekt.
Enigma 12.8.2004 10:04 - č. 185
Enigma
hyro napsal v č. 183:
"jestli pro tebe byl Heydrich jen "jeden nácek", tak teda už fakt nevim..."
Ano byl to jeden nácek! Sice velice schopný a důležitý (nr. 3) , ale rozhodně nestál za životy tisíců nevinných lidí.
Enigma 12.8.2004 09:59 - č. 184
Enigma
david gore napsal v č. 182:
"Každá válka přináší oběti "
Jistě to je svatá pravda! Jen je otázkou zda tyto oběti byly na místě a nebyli naprosto zbytečné, ale o to se tu vlastně přeme ne?
david gore napsal v č. 182:
"Německo diplomatickou cestou uznalo své zločiny ?"
Jistě že ne! Za protektorátu nemůže být o diplomacii vůbec řeč!
david gore napsal v č. 182:
" pleteš dva pojmy, násilí a vyjednávání."
Tak tohle prosím rozveď!
cinik napsal v č. 181:
"Moravcovo zpravodajství a naši letci v bitvě o Anglii byly dle mého soudu mnohem lepší počiny..."
Tohle tvrdím také!
hyro 12.8.2004 09:52 - č. 183
Enigma: jestli pro tebe byl Heydrich jen "jeden nácek", tak teda už fakt nevim...
cinik 12.8.2004 08:14 - č. 181
cinik To Enigma:

Moravcovo zpravodajství a naši letci v bitvě o Anglii byly dle mého soudu mnohem lepší počiny...
Enigma 11.8.2004 23:09 - č. 180
Enigma
Isoroku napsal v č. 176:
"Atentát na Heydricha byla jediná slušná věc, na kterou jsme se jako národ za šest let zmohli (a to bylo zoufale málo). "
Ano tak s tímhle souhlasím!
Enigma 11.8.2004 23:08 - č. 179
Enigma
Isoroku napsal v č. 176:
"Takže podle tvého názoru měli raději češi sedět na prdeli a čekat, až nás spojenci osvobodí! "
Ni takovýho sem neřekl.Nevnucuj mi něco co jsem neřekl. Spíš neměli prdelí přemejšlet! A bránit se efektivněji než jen tím že zastřelí jednoho nácka.
david gore napsal v č. 177:
"Akt atentátu na Heydricha měl dalekosáhlejší důsledky v politickém aspektu než se může na první pohled zdát."
To ano! I nepolitické a velice neblahé v podobě masakrů v čechách!
Isoroku 11.8.2004 22:16 - č. 176
Isoroku
Enigma napsal v č. 175:
"Všem bylo jasné že němci jsou u nás proti naší vůli. K tomu nepotřebovali zabíjet Heydricha! "
Takže podle tvého názoru měli raději češi sedět na prdeli a čekat, až nás spojenci osvobodí! To je fakt výborný! Atentát na Heydricha byla jediná slušná věc, na kterou jsme se jako národ za šest let zmohli (a to bylo zoufale málo). Dost mě mrzí, že češi nedokázali najít odvahu, vyrazit do ulic a pověsit za koule do průvanu každýho zkurvenýho skopčáka a to absolutně bez ohledu na následky.
Enigma 11.8.2004 18:36 - č. 175
Enigma Já myslím že se nepletu. Pokud sem četl tak sem nikde až tak kladné reference na tento skutek neviděl. To tvé " oduznání Mnichova " je úplně jiná kapitola. Všem bylo jasné že němci jsou u nás proti naší vůli. K tomu nepotřebovali zabíjet Heydricha! Zahraniční Benešovská vláda, čeští piloti v RAF, Gotwald v SSSR, Svobodovci v SSSR atd. bylo pro zahraničí jasným momentem tvrdého nesouhlasu s okupací!
hyro 11.8.2004 16:50 - č. 174
to se pleteš, zabití jednoho z největších nacistických pohlavárů mělo ohlas na celém světě, rozhodně větší než nějaké vyhození kasáren SS do vzduchu. Hodně to pomohlo oduznání Mnichova
Enigma 11.8.2004 16:07 - č. 173
Enigma Dobrá! Ale větší efekt by mělo třeba vyhození kasáren SS do vzduchu. Tam už by se to nechalo jako " základní krok " pokud by byly ztráty na straně němců. Nebo sabotáže a podobně. Navic se tohle podle mě minulo větším účinkem. Navíc vše bylo pod režií Londýna.....



Ztráty: němci strana 1 nácek češi: tisíce nevinných
hyro 11.8.2004 16:00 - č. 172
nesmysl, atentát byl jedním ze základních kroků pro to, aby byl oduznán Mnichov a vráceny hranice z 1938.

Protektorát totiž na 100% pracoval pro vítězství říše, takže tahle akce byla naprosto nezbytná, aby spojenci viděli, že v Češi taky bojují proti Němcům a mají ztráty
Enigma 11.8.2004 15:41 - č. 171
Enigma
cinik napsal v č. 167:
"Myslím, že Moravcovi zpravodajské informace a naši dobrovolníci v řadách RAF a pozemního vojska zcela postačovali (tj. zbytečnost), výsledek byl zcela neadekvátní následkům a ztrátám(idiocie) a zbývá tedy jediná positivní věc - hrdinství těch, kteří atentát provedli a posléze padli v boji..."
Nezbývá mi než plně souhlasit s cinikem. Tohle gesto a pro mě to bylo jen gesto bylo velice zbytečné!
czStein napsal v č. 166:
"Německa a mezi spojenci tato akce měla zvednout prestiž české vlády v Londýně a její vliv v budoucí poválečném česku, potažmo v evropě. A k tomu sloužilo těch "vykalkulovaných" pár stovek popravených čechů a jedna vesnice srovnaná se zemí"
A tohle ti nepřijde jako totální idiocie? Kvůli prestiži tolik obětí??
Enigma 11.8.2004 15:37 - č. 170
Enigma Ovšem tak vysoká daň za jednoho nácka i když velice důležitého??? Nechci se opakovat, ale dle mě to bylo zbytečné a hloupé. ( Můj názor)
alyk 11.8.2004 14:40 - č. 169
alyk to cinik - bohuzel nestacila, czStein ma pravdu, emigrantska vlada timto chtela ukazat, ze i protektorat je na jeji strane a neni pouze zbrojovkou a klidnym zazemim na vycvik a oddych nemeckych jednotek.
Lipton 11.8.2004 12:38 - č. 168
Lipton Ich mená:

Jozef Gabčík, Jan Kubiš, Josef Valčík, Adolf Opálka, Josef Bublík, Jan Hrubý a Jaroslav Švarc
cinik 11.8.2004 09:37 - č. 167
cinik To czStein:

Myslím, že Moravcovi zpravodajské informace a naši dobrovolníci v řadách RAF a pozemního vojska zcela postačovali (tj. zbytečnost), výsledek byl zcela neadekvátní následkům a ztrátám(idiocie) a zbývá tedy jediná positivní věc - hrdinství těch, kteří atentát provedli a posléze padli v boji...
361-380 z 496
<< 16 17 18 19 20 21 22 >>
Po