Rekonstrukce bitev z 2. světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 323
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
Martin R. 13.8.2006 14:22 - č. 287
Martin R.
čet.Hrad napsal v č. 282:
"velká část lidí došla tešně před ukázkou "Tak to bylo""
Taky bych to tak udělal,ale:
Ero napsal v č. 277:
"Je lepší přijet dříve a obsadit strategické místo "
Takže kdybych to tak udělal, tak bych (jako tradičně) neviděl nic

Tam nechali přistát Mi-24? To bych nečekal...
Ondraha 13.8.2006 13:50 - č. 286
Ondraha Já mám skvělou fotku (moji nejzdařilejší) jak za prvé Panzerkampfwagen dostal zásah nebo dělostřelbu vedenou z Boudy ( )
mbbb 13.8.2006 12:21 - č. 285
mbbb protože nikdo z těch, co tam byli sem žádné fotky nedal, tak nějaké jsou zde:
www.38prapor.com/cihelna06.htm
curahee 13.8.2006 12:12 - č. 284
curahee Tento rok jsem ten kilometr co to mám od našich nebyl,ale z okna jsem pozoroval naše "Elka" a výbuchy munice,za to ,když jsme jeli s manželkou domů,tak jsem se zastavil v Lichkově.Ten Bren Carrier byl super,pěkně jsem si vyfotil jeho pojezdy,hodil něco do kasičky pro ,,Rotu Nazdar" a jel domů...
Ero 13.8.2006 09:20 - č. 283
Ero
čet.Hrad napsal v č. 282:
"A byl jsi na Čechoslovácích (oprava čet.Hrad) v Lichkově? "
Bohužel nebyl, o co jsem přišel ?
čet.Hrad 13.8.2006 01:18 - č. 282
čet.Hrad
Ero napsal v č. 272:
"Byl někdo na Cihelně 2006 v Králíkách. Já myslím že to bylo docela povedené "
Jasné, já a Hartmann. A byl jsi na Čechoslovácích v Lichkově?
Martin R. napsal v č. 275:
"Slýchám na to docela protichůdné názory.... Někdo říká že je tam hrozně moc lidí a není nic vidět nebo že je to pouze propagace AČR... Tak za rok uvidím sám "
Ležíme si tak s Hartem na louce pod Hůrkou, koukáme jak se co prohání po předváděcí ploše, dalekohled v ruce, no jako na dlani..., komentář je čistý a je dobře slyšet i tak daleko..... A v tom volá Fuky, že za námi nepřijede. Omlouvá to slovy: "Stejně není o co stát." No když tam nikdy nebyl.....

Teď vážně, letos byla ukázka celkem povedená, hlavně jsem slintal na pojízdné Famo (jo, přesně ta SdKfz 8!!). Byli jsme na té ranní ukázce, hodnotím kladně a zlepšení od r. 2001, kdy jsem tam byl naposled.

Pozn.: bohužel mi náladu zkazil jeden *****, kterého jsem potkal u vstupu do VMK, ohozený v triku s křížem a lebkou, kšandy ve mírně nevhodných barvách a opět s kříži, holá palice, tak metrák váhy, maskáče, bombr....
Ero napsal v č. 277:
"Naši vyřídil tři Hakly atd. prostě nádhera. "
plus ještě SdKfz 232 (6 kolový, ta replika na vejtřasce) A nebyly to jen nějaké bafnutí dýmovnice, chlapci si nechali pěkně bouchout patronu na vozidle a pěkně jim to vozidla očadilo.
Ero napsal v č. 277:
"Potom tam ještě přeletěli dvě L-39"
ALCY létaly před ukázkou, nádhera, piloti dali tak 10 nízkých průletů nad "bojištěm"
Ero napsal v č. 277:
"Jo, těch tam bylo dost, nesmíš si jich všímat "
Ono to jde, když o ně pořád zakopáváš a oni o tebe?
Martin R. napsal v č. 279:
"Samozřejmě, ale aby si nesežrali 85% programu"
No tak když bereš, že velká část lidí došla tešně před ukázkou "Tak to bylo" a odešli po ukázce "Tak to mohlo být", tak je jim 85% na prd.
Martin R. napsal v č. 279:
"Asi příští rok pojedu "
19.8. Lešany - Tankový den. Bude tam jezdit švédský Strv m/37 (Praga AH-IV-Sv)
mbbb napsal v č. 281:
"nějaké fotky máte?"
Které bys sis ráčil přáti?
mbbb 12.8.2006 22:39 - č. 281
mbbb nějaké fotky máte?
bubu 12.8.2006 22:26 - č. 280
bubu
Martin R. napsal v č. 279:
"Samozřejmě, ale aby si nesežrali 85% programu"
buď rád, že aspoň do těch filmů armáda nekecá jako v USA....nebo nejsou různé propagační akce armády.....to bychom byli jak amíci....
Martin R. napsal v č. 279:
"Nespadly, dnes mi několikrát přelétly nad hlavou"
hmm..hlavně že na ně nejsou cvičné bomby(ale mají plné sklady betonovek na migy ).......podle toho, co slyším od kamarádů tak se většinou moc nezalétavají aby se "neolétaly"
Martin R. 12.8.2006 22:21 - č. 279
Martin R.
bubu napsal v č. 278:
"Copak?? Gripeny jim spadli na cestě?"
Nespadly, dnes mi několikrát přelétly nad hlavou
(jsem na prázdninách na Chrudimsku, to proto... ale narozdíl od obyvatel Pardubic mi přelety JAS-39 ani v nejmenším nevadí)
bubu napsal v č. 278:
"propagace to je....ale přeci se ta armáda propagovat musí...."
Samozřejmě, ale aby si nesežrali 85% programu
Ero napsal v č. 277:
"Následovali boje z roku 1938, byly dvě ukázky "Tak to bylo..." to naší vojáci opustili opevnění a "Tak to mohlo být..." a to byla nejlepší ukázka. Naši vyřídil tři Hakly atd. prostě nádhera."
Asi příští rok pojedu
bubu 12.8.2006 21:57 - č. 278
bubu
Ero napsal v č. 277:
"Potom tam ještě přeletěli dvě L-39 a lítal tam Mil Mi-24. "
Copak?? Gripeny jim spadly na cestě?
Ero napsal v č. 277:
"Je lepší přijet dříve a obsadit strategické místo "
Mno, já minulý rok jen spolu s členy učinkujícího KVH a stejně jsem skoro nic neviděl.
Ero napsal v č. 277:
"Nejdříve bojová ukázka aktivních záloh, potom celní správy"
Martin R. napsal v č. 275:
"pouze propagace AČR... "
Propagace to je....ale přeci se ta armáda propagovat musí....třeba tam v dalších letech budou Pandury..to bych si asi nenechal ujít.....začínám si schánět přes pár lidí budoucí řidiče.
Martin R. napsal v č. 275:
"Někdo říká že je tam hrozně moc lidí a není nic vidět "
Což to, ono by vidět bylo ale to by se muselo lépe vytýčit ohrazení a lidi by se nesměli tlačit dopředu.....je to dost velký prostor, kdyby se ty armádní rozpadliny šouply o 20-50 m dál a posunuly se zábrany do tvaru trojúhelníku, který má přeponu jako n-úhelník - bezevšeho (omlouvám se za ten paskvil ale mě to líp vysvětlit nenapadlo.
Ero 12.8.2006 21:18 - č. 277
Ero
mbbb napsal v č. 276:
"tak napiš něco víc "
Nejdříve bojová ukázka aktivních záloh, potom celní správy. Následovali boje z roku 1938, byly dvě ukázky "Tak to bylo..." to naší vojáci opustili opevnění a "Tak to mohlo být..." a to byla nejlepší ukázka. Naši vyřídil tři Hakly atd. prostě nádhera. Potom ještě dálší ukázka "Přepadení kolony" (němci přepadli americké vojáky s automobily na silnici) to by bylo to hlavní. Potom tam ještě přeletěli dvě L-39 a lítal tam Mil Mi-24.

Martin R. napsal v č. 275:
"Někdo říká že je tam hrozně moc lidí "
Jo, těch tam bylo dost, nesmíš si jich všímat

Martin R. napsal v č. 275:
"a není nic vidět "
Je lepší přijet dříve a obsadit strategické místo
mbbb 12.8.2006 21:08 - č. 276
mbbb
Ero napsal v č. 272:
"Byl někdo na Cihelně 2006 v Králíkách. Já myslím že to bylo docela povedené "
tak napiš něco víc

bylo hodně dynamických ukázek??
Martin R. 12.8.2006 20:46 - č. 275
Martin R.
Ero napsal v č. 274:
"Doporučuju, stojí to za to "
Slýchám na to docela protichůdné názory.... Někdo říká že je tam hrozně moc lidí a není nic vidět nebo že je to pouze propagace AČR...

Tak za rok uvidím sám
Ero 12.8.2006 20:38 - č. 274
Ero
Martin R. napsal v č. 273:
"doufám že se tam někdy vůbec dostanu"
Doporučuju, stojí to za to
Martin R. 12.8.2006 20:36 - č. 273
Martin R.
Ero napsal v č. 272:
"Byl někdo na Cihelně 2006 v Králíkách."
Tak jsem zase zaspal.... (doufám že se tam někdy vůbec dostanu...)
Ero 12.8.2006 20:33 - č. 272
Ero Byl někdo na Cihelně 2006 v Králíkách. Já myslím že to bylo docela povedené
Ondra 23.6.2006 08:08 - č. 271
Ondra Pořadatelé chystají řadu atrakcí a překvapení, o kterých bude postupně přípravný štáb akce CIHELNA veřejnost informovat. Aktuální informace, upřesnění, detaily a informace o případných změnách budou postupně k dispozici rovněž na internetové adrese www.armyfort.com/cihelna/ “CIHELNA 2006” je třídenní vzpomínkovou akcí s bohatým programem, určená všem příznivcům vojenské historie, zájemcům o tématiku obrany státu, ale i těm, kteří si chtějí v mimořádné atmosféře akce připomenout 70. výročí zahájení výstavby čs. opevnění na Králicku. Těm, kteří si chtějí v klidu vychutnat a prožít celou programovou nabídku doporučujeme účast na akci od pátku do neděle. V Králické pevnostní oblasti (KPO) je dostatečná kapacita ubytovacích a stravovacích možností (města Králíky, Červená Voda, Jablonné nad Orlicí, Klášterec nad Orlicí, Žamberk a okolní obce: www.orlicko.cz/ubytovani/?&trmn=0|). Budete tak mít v pátek příležitost navštívit dělostřeleckou tvrz Bouda a vychutnat si v poklidu kompletní prohlídku tohoto v největším rozsahu zpřístupněného objektu čs. opevnění z let 1935–1938 (www.armyfort.com/cz/infocentrum.php?id=15), můžete uskutečnit prohlídku Vojenského muzea Králíky a večer se účastnit kulturního programu na náměstí v Králíkách. V sobotu pak máte možnost plně se věnovat bojovým ukázkám a bohatému programu na předváděcí ploše u Vojenského muzea Králíky, po jeho ukončení ještě stihnete návštěvu některého z pevnostních muzeí, která i letos ve většině případů prodlouží provozní dobu (většinou do 19.00 hodin). Celou neděli pak můžete věnovat návštěvám a prohlídkám všech dalších pevnostních muzeí v KPO, která na sezónu 2006 chystají celou řadu novinek a překvapení. Budete příjemně překvapeni viditelným posunem rekonstrukčních prací a dalšími novými exponáty a expozicemi. “CIHELNA 2006” je velkou koncentrací historické vojenské techniky, zbraní, uniforem, výstroje a veřejnosti přístupných pevnostních objektů z let 1935–1938 – je to velká podívaná. Vstupné celodenní na sobotu: děti do 15 let 50,- Kč, dospělí 100,- Kč, rodinná vstupenka 220,- Kč /2 dospělí a max. 3 děti/ (platí pro program a ukázky na předváděcí ploše u pěchotního srubu K – S 14 “U Cihelny”, dále jako vstupné do Vojenského muzea Králíky, pěchotního srubu K – S 14 a lehkého objektu vz. 37 č. 111). Vstupné na veřejnou generálku v pátek bude jednotné, poloviční (50,- Kč).
Ondra 23.6.2006 08:08 - č. 270
Ondra AKCE CIHELNA 2006 – 2. TISKOVÁ ZPRÁVA DŮLEŽITÁ ZMĚNA – TERMÍN KONÁNÍ AKCE SE POSUNUL! Ve dnech 11. – 13. srpna 2006 proběhne akce MOBILIZACE – CIHELNA 2006 – KRÁLÍKY – letos s podtitulem “Chtěli hájit svobodu”. Hlavní ukázkový den pro veřejnost se chystá na sobotu 12. srpna 2006. AKCE SE KONÁ POD ZÁŠTITOU RADY PARDUBICKÉHO KRAJE Předpokládaný program: Zahájení pro veřejnost – v pátek 11. 8. 2006
  • 8.00–12.00 spanilá jízda historické vojenské techniky obcemi a městy kolem Králík
  • 14.00–17.00 veřejná generálka hlavního programu na předváděcí ploše u Vojenského muzea Králíky a pěchotního srubu K – S 14 “U Cihelny”
  • 18.00–22.00 kulturní program na Velkém náměstí v Králíkách
Hlavní program pro veřejnost – v sobotu 12. 8. 2006 v době od 10.00 do 16.00 hodin na předváděcí ploše u Vojenského muzea Králíky a pěchotního srubu K – S 14 “U Cihelny” Výběr z programu:
  • Statické a dynamické ukázky historické a současné vojenské techniky z expozic muzeí a sbírek soukromých sběratelů a z výzbroje AČR
  • Statické a dynamické ukázky příslušníků Celní správy České republiky
  • Ukázka výcviku Aktivních záloh
  • Historické Spojenecké polní vojenské ležení
  • “Na cestě do Říše…” ukázka přepadení a boje spojenecké kolony
  • Ukázka bojového cvičení techniky Vojenského muzea Králíky
  • “Tak to bylo…” a “Tak to mohlo být…” – dvě bojové ukázky s námětem historické bitvy v prostoru československého pevnostního pásma – časově zasazené do léta a podzimu roku 1938
DYNAMICKÉ, BOJOVÉ A STATICKÉ UKÁZKY NA PŘEDVÁDĚCÍ PLOŠE SE KONAJÍ JEN V PÁTEK 11. 8. 2008 (GENERÁLKA, NÁCVIKY) A V SOBOTU 12. 8. 2006 (HLAVNÍ PROGRAM PRO VEŘEJNOST). V rámci akce budou ve dnech 11. až 13. 8. 2006 zpřístupněny vojensko-historické expozice v pevnostních objektech z let 1935–1938 na Králicku. Na dělostřeleckou tvrz Bouda bude v sobotu 12. 8. 2006 zřízena speciální autobusová linka Králíky – tvrz Bouda.
Langos 28.12.2005 18:02 - č. 268
Langos
GeorgRolf napsal v č. 267:
"Viděli jste nekdy sovětský pětidílný cyklus "Osvobožděnije"? Tam je drsně udělaná bitva u Kurska..mraky a mraky tanků...i když v pozadí viditelně T-55. A je fakt, že T-34/76 už ani Rusové neměli, takže tam byly jen T-34/85, ale zato moře..."
To jo, zrovna dneska jsme se na to koukal. Bylo to hustý. Nejlepší bylo, jak se pak proti sobě rozjely tanky obou stran a pak se tam posádky střílely a mlátily se.
GeorgRolf 28.12.2005 17:57 - č. 267
Viděli jste nekdy sovětský pětidílný cyklus "Osvobožděnije"? Tam je drsně udělaná bitva u Kurska..mraky a mraky tanků...i když v pozadí viditelně T-55. A je fakt, že T-34/76 už ani Rusové neměli, takže tam byly jen T-34/85, ale zato moře...
121-140 z 323
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po