Rekonstrukce bitev z 2. světové války

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
201-220 z 323
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po
Pavel 9.5.2005 19:57 - č. 195
Pán Marhoul také mluvil o tanku číslo 23
GeorgRolf 9.5.2005 19:23 - č. 194
Johnny, zajímalo by mě...díváš se na to ze strany diváka, nebo účastníka?
Johny 9.5.2005 18:29 - č. 193
Johny GeorgRolf: No mám na to prostě jiný pohled.
Johny 9.5.2005 18:27 - č. 192
Johny
Ondra napsal v č. 190:
"Zajímalo by mě, kde jsi k této informaci přišel?"
Sdělil to sám pořadatel V. Marhoul. Zaznělo to údajně i v přímém přenosu.
GeorgRolf 9.5.2005 15:45 - č. 191
Johny, tak ti nevím...já zase několikrát zaslechl, jak publikum reagovalo na přítomnost skutečného či dobře napodobeného Sturmgewehru slovy..."...hele támhleten Esesák ma Kalacha..". Takže je to tak půl na půl. každopádně bych připomínky mezi diváky absolutně neřešil. Pokud někdo dokáže zorganizovat reenactment akci, tak aby všechny zbraně byly reálné a nedala se najít chybička, budiž mu za to čest, já si ale myslím, že ve stávajících podmínkách je to nemožné. A to můžeme pominout různé vozy typu Gaz-69/Aro M-461 vydávané za Stoever apod. Pořád je tu problém v tom, že sportovní verze "osmapadesátky" vyjde na necelých 6000,- Kč, tudíž je její pořízení únosné, zatímco "plynová" verze (napodobenina) MP-40 stojí přes 30 000,- a tak si jí může dovolit jen opravdu dobře situovaný bojovník. Nemluvě o tom, že se stále vedou spory o tom, zda je takováto zbraň střílející dávkou byť slepé náboje vůbec legální.
Další problém spočívá v tom, že slepá munice do SA-58 a do UK-59 bývá pořadatelem (a armádou) většinou poskytována zdarma, nebo štědře dotována, ostatní munice nikoliv. Takže "vyhrčení" jednoho zásobníku MP-40 plného slepých nábojů vyjde bratru na necelých 200,- Kč, zásobník osmapadesátky vyjde na 0 - 60,- Kč. V případě, že vystřílíš na akci palebný průměr dostaneš se na rozdíl zhruba 800 - 1100,- Kč, což je nezanedbatelné. Z téhož důvodu dávají "němečtí vojáci" občas přednost ruským puškám Mosin před K-98 Mauser. Uvědom si, že tihle lidé to dělají jako koníčka pro zábavu, investují do toho fůru peněz a tak dají přednost tomu, co jim umožní "zastřílet si". Já to chápu a myslím, že i mezi diváky by byla vhodná jistá shovívavost. Podle mě je pořád lepší, když je na rekonstrukci 400 střílejících vojáků, než kdyby tam bylo 50 se zavařenými orginály s tím, že by tu a tam padla rána. Ono když munici platíš ze svého, zatraceně si rozmyslíš, jak moc střílet.. A myslím, že tenhle přístup není preferencí kvantity nad kvalitou. pokud jde o bitvu, tak i prostý vyšší počet účastníků zároveň zvyšuje kvalitu... takže asi tak.
Ondra 9.5.2005 15:28 - č. 190
Ondra
Johny napsal v č. 189:
"Ruská ambasáda zakázala vystoupení skupiny představující Vlasovce"
Zajímalo by mě, kde jsi k této informaci přišel?
Johny 9.5.2005 10:49 - č. 189
Johny Jinak přehlídka na Letné se neobešla bez politického nátlaku. Ruská ambasáda zakázala vystoupení skupiny představující Vlasovce. Takže stále ani po letech jsme nevyklouzli z gubernie, která ani oslavy nemůže připravit dle svého.
Johny 9.5.2005 10:45 - č. 188
Johny GeorgRolf: Ale nic proti tomu. Jak říkám, pokud je to představení pro děti tak jde o to aby to bouchalo. Pokud se to má natáčet a nebo oficiální slavnost je to přece už trochu něco jiného.

Navíc mám pocit, že někdy už je dost přesyceno právě lidmi, kteří mají rádi jak to bouchá na úkor kvality.

Co se týče lidu obecného - moc je nepodceňuj, zejména většina co zažila ZVS S 58 pozná velmi dobře a ty připomínky mezi diváky nechtěj někdy ani slyšet.

Nikdo přeci nechce aby každý měl historický originál, navíc se většinou jedná stejně o semiautomatickou sportovní verzi na zbroják, takže úplný bezdomovec ji mít nemůže a v klidu může investovat do kopie na plynové náboje. Ale ve výsledku prostě působí takový SSman v uniformě s realistickými knoflíky a vyznamenáním s samopalem 58 dost srandovně pokud ho nezašijou někam do okna, kde není zbraň vidět.
Milo 9.5.2005 09:32 - č. 187
Fetařina napsal v č. 183:
"Johny napsal v č. 182: "Bohužel samopalníci z dob generála Dzůra tam byli také."
Jsem trochu z trochu mladší generace. Tomuto výrazu se mi nepovedlo porozumět."
Generál Martin Dzúr bol za komunistov ministrom obrany.
GeorgRolf 9.5.2005 07:53 - č. 186
Johnny, ale uvažuj takhle, za funkční MP-40, popř. jeho kopii střílející poplašňáky dáš zhruba 30 - 45 000,-, nepočítaje to, že na tu orig. musíš mít kromě zbrojáku i vyjímku, kterou nedostaneš jen na požádání a tak jako tak tuto zbraň neprodávají v každé trafice. Sturmgewehr je v našich podmínkách téměř nesehnatelná věc, pokud pominu konverze z SA-58.
A teď mi řekni, jak by sis tu realističnost představoval?
Vezmi si, že tyhle rekonstrukce se nedělají primárně pro znalce W.W.II, kteří prvním pohledem rozeznají MP-38 od MP-40, ale pro lid obecný, kterému to je v podstatě jedno. A větší realističnosti se z tohoto hlediska dosáhne spíše tím, že to bude bouchat, střílet, chrčet, blýskat a kouřit a ne tím, že bude mít každý kvér originální oražení od německého Waffenamtu. Z pohledu lidu obecného je podivný i ten Sturmgewehr, neb minimálně 90% lidí vůbec netuší, že se za W.W.II taková zbraň vůbec používala. A ve všech válečných filmech mají všichni Němci přece MPčko (což je taky téměř nesmysl, většinou ho měl především velitel, popř. řidiči, Feldgendarmerie a spec. jednotky). Tak mi teď řekni, kde je ta správná míra realističnosti?
Myslíš, že kdyby se bitev na každá straně účastnilo těch 20 vyvolených, kteří se mohou pyšnit vlastnictvím origo. funkční zbraně, že by to bylo realističtější? Já myslím, že ne...
Johny 8.5.2005 23:25 - č. 185
Johny GeorgRolf: Já tomu ale rozumím. Sehnat mechanicky funkční a věrný originál či kopii je těžké a drahé. Ale proto se to přece dělá - aby předvádění bylo pokud možno realistické.

Jinak tam můžou rovnou běhat lidé s kapslíkovkama.

dneska jsem dokonce viděl, jak se někdo chtěl dostat na vyjížďku s Arem přemalovaným na amerického džípa - měl tam maskovací nátěr a americkou vlajku. To tam za chvíly bude jezdit embéčko v "ambush" schématu a bude se vydávat za schwimwagen.
GeorgRolf 8.5.2005 20:51 - č. 184
Johny, já jen chtěl říct, že tahle zbraň nepůsobila tolik jako pěst na oko. Mezi námi, tady vzniká trochu problém v tom, že není až takový problém opatřit si dobově vypadající zbraň, ale bývá problém s tím, aby zbraň byla funkční. Samozřejmě, že u pušek je to o něco lepší, pořídit nějakou střelbyschopnou variantu Mausera, nebo Mosina není tak obtížné. Nicméně u automatiky už to taková legrace není. Tudíž já bojovníky s osmapadestákami tolik neodsuzuji. Bitva se zavařenými Špaginy, Sudajevy a MG-42 jugoslávské výroby by možná působila dobově dokonale, leč díky absenci zvuků by byla mírně neakční. Rovněž by asi nebylo přínosné, kdyby všichni Germáni pálili z plynových P-38. Mimochodem musím říct, že přesázet do zásobníku nové "bonbóny" po každých 8 ranách je uprostřed bitvy hodně otravná záležitost.
Fetařina 8.5.2005 20:06 - č. 183
Johny napsal v č. 182:
"Bohužel samopalníci z dob generála Dzůra tam byli také."
Jsem trochu z trochu mladší generace. Tomuto výrazu se mi nepovedlo porozumět.
Johny 8.5.2005 18:47 - č. 182
Johny Jinak tedy Bráník byl letos velice dobrý. Pz IV sice málem shořel hned při zahájení ale ukázka akcelerace T34 byla velice dobrá. Závěrečné projetí barikády tankem bylo též zajímavé.

Bohužel samopalníci z dob generála Dzůra tam byli také.
Johny 8.5.2005 18:44 - č. 181
Johny
GeorgRolf napsal v č. 179:
"No nevím, vzhledem k tomu, že na spoustě akcí se střílí z "osmapadesátek" bez jakékoliv úpravy vzhledu, dokonce i z volně prodejných poloautomatických verzí se sklopkou, tak mě tenhle hoch nijak svou zbraní neirituje.."


No pokud to dělají na soukromé akci pro zábavu, je to jejich věc. Ale je to ostuda na akci pro televizi, když se mezi desítkami lidí, kteří investují do dobově identické výzbroje včetně kopií zbraní nemalé částky objeví nějaký lojza v uniformě SS se samopalem vzor 58. Za chvíli by se tam mohli také objevit ti 13letí hošíci co běhají po lese s plastikovou M16.

Jinak je to ale věc každého klubu. Já bych každopádně dbal na dobovou realitu.
curahee 8.5.2005 13:41 - č. 180
curahee Konají se nějaké monstrozní oslavy,jako u nás,i u našich slovenských bratrů?
GeorgRolf 8.5.2005 10:53 - č. 179
No nevím, vzhledem k tomu, že na spoustě akcí se střílí z "osmapadesátek" bez jakékoliv úpravy vzhledu, dokonce i z volně prodejných poloautomatických verzí se sklopkou, tak mě tenhle hoch nijak svou zbraní neirituje..
Fetařina 7.5.2005 23:41 - č. 178
A já to zase proseděl všechno doma, protože se válim v posteli a u počítače s neoangínou.
Johny 7.5.2005 19:12 - č. 177
Johny No dneska už to bylo lepší, už měl MP.
Fetařina 7.5.2005 18:50 - č. 176
Johny: Myslim že tenhle: 1.im.cz/n/photo//04/87/30ovqwj-gallery.jpg Aspoň podle tý helmy a břicha.
201-220 z 323
<< 8 9 10 11 12 13 14 >>
Po