Ponorková válka 1939-45

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
41-60 z 229
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po
Kreon 4.7.2005 07:24 - č. 347
Kreon Nedávno se mi do ruky dostala jedna kniha (nrpamatuju se ani název ani autora), ale byly to nějaké vzpomínky jednoho z velitelů eskort. Byly tam popsány různé věci - jak fungoval ASDIC, radar zachycující vynořené ponorky, Hedgehog atd.....

Ale jaksi jsem si nic neopsal a kniha zmizela
Kreon 24.11.2004 14:36 - č. 345
Kreon Sháním informace o ASDICu a protiponorkových britských jednotkách a jejich taktice....potřebuju si sjednotit všechno do jednoho závěru.
SK 18.9.2004 15:34 - č. 344
SK
cinik napsal v č. 341:
"Mám malý dotaz... Má někdo podrobnější zprávy o tzv. protiletadlových pastech? (Ponorky vyzbrojené protiletadlovými děly, které měly hrát neopatrné obyčejné ponorky, lákat na sebe spojenecká letadla a sestřelovat je). Projekt skončil naprostým debaklem - ponorka nebyla pro letadlo partnerem, většina z nich nepřežila první duel. Chtěl jsem se zeptal, má-li někdo data o tom, kolik bylo postaveno těhle typů a případně podařilo-li se jim sestřelit alespoň jedno letadlo. A co se stalo těmi, co snad náhodou měly štěstí a letadlo nepotkaly - jestly byly přezbrojeny, či co se s nimi dělalo dál..."

protilietadlové ponorky:
uboat.net/types/u-flak.htm

protilietadlová výzbroj ponoriek:
uboat.net/technical/flak.htm
karaya1 6.6.2004 23:06 - č. 343
karaya1 cinik: možná ještě zkus www.ubootwaffe.net jestli něco nenajdeš, nebo případně se zkus zeptat v místním fóru...
cinik 6.6.2004 19:25 - č. 341
cinik Mám malý dotaz...

Má někdo podrobnější zprávy o tzv. protiletadlových pastech? (Ponorky vyzbrojené protiletadlovými děly, které měly hrát neopatrné obyčejné ponorky, lákat na sebe spojenecká letadla a sestřelovat je). Projekt skončil naprostým debaklem - ponorka nebyla pro letadlo partnerem, většina z nich nepřežila první duel. Chtěl jsem se zeptal, má-li někdo data o tom, kolik bylo postaveno těhle typů a případně podařilo-li se jim sestřelit alespoň jedno letadlo. A co se stalo těmi, co snad náhodou měly štěstí a letadlo nepotkaly - jestly byly přezbrojeny, či co se s nimi dělalo dál...
guano 27.4.2004 11:30 - č. 340
guano Panove, mate nekdo nejake materialy o cinnosti italskych a japonskych ponorek za WWII v Atlantiku ?
Bart S. 18.4.2004 17:16 - č. 339
Bart S. to DuGalle: (332) Děkuji, už je mi to jasné.
Dzin 18.4.2004 10:38 - č. 338
Dzin pbradler: Patrioty 20 procent Scud nesetřelily, ale zachytily. To znamená, že proletěli tesně kolem něj, cca 1 m. Myslím, že se udávalo, že jich sestřelily asi 7. Nejvíce jich padlo za oběť úderům na odpalovací sila.
Dzin 18.4.2004 10:36 - č. 337
Dzin pbradler: Mě se docela líbí, jen má někdy dost pochybné názory a údaje. Hold to je tím, že je to US patriot až do konce. Ale obecně má docela přehled. Jenom mu to nesmí totálně zorat překladatel. Pak jen člověk kouká, co je to amfibické vozidlo či podrážová střela...
DuGalle 17.4.2004 22:22 - č. 336
DuGalle
Dzin napsala v č. 334:
"Ale obecně je ono sestřelování balistických raket stále spíše více na teoretické rovině, než aby se jednalo o naprosto standatní činnost Standardu. "
Až bude standardní sestřelování balistických raket, tak bůh s námi...
pbradler 17.4.2004 22:09 - č. 335
pbradler
Dzin napsala v č. 334:
"A v jednom románu od Clancyho také pomocí ní balistickou raketu sestřelí a zachrání tak USA před jaderným úderem."
Ty máš toho Clancyho nejak v láske .
Dzin napsala v č. 334:
"Ale obecně je ono sestřelování balistických raket stále spíše více na teoretické rovině, než aby se jednalo o naprosto standatní činnost Standardu."
Netvrdím nič iné. Patrioty zostrelili tiež len nejakých 20 %, čo je samozrejme pre strategickú obranu najmä proti ZHN len teoreticky zaujímavý výsledok.
Dzin 17.4.2004 21:11 - č. 334
Dzin A v jednom románu od Clancyho také pomocí ní balistickou raketu sestřelí a zachrání tak USA před jaderným úderem.
Ale obecně je ono sestřelování balistických raket stále spíše více na teoretické rovině, než aby se jednalo o naprosto standatní činnost Standardu.
pbradler 17.4.2004 21:02 - č. 333
pbradler
DuGalle napsal v č. 332:
"Je to schopné napadat jakýkoliv cíl kromě balistických raket."
Na rakety s neriadenou hlavicou by s určitou účinnosťou fungovala aj SM-2 (asi ako patrioty v zálive).
DuGalle 17.4.2004 20:31 - č. 332
DuGalle Rakety Standart ani znát nemůžeš, pbradler zmiňuje raketu Standard
Raketa SM-2, čili Standard Missile. Základní věcička pro systém Aegis na lodích třídy Ticonderoga a Arleigh Burke. Ve verzi Block IV dosah až 200 nm. Je to schopné napadat jakýkoliv cíl kromě balistických raket. I ty může napadat raketa SM-3.
Bart S. 17.4.2004 12:05 - č. 331
Bart S.
pbradler napsal v č. 328:
"Systém vzdialenej obrany tvoria protilietadlové (s protiraketovou schopnosťou) rakety Standard "
Rakety Standart? Tak ty neznám, můžeš mi to nějak přiblížit??
pbradler 2.1.2004 01:30 - č. 328
pbradler Bart S. napsal(a) v č. 325: "To asi jo, ale na lodích je proti tomu Phalanx a Goalkeeper."
To áno, ale to je systém blízkej obrany.
Systém vzdialenej obrany tvoria protilietadlové (s protiraketovou schopnosťou) rakety Standard a takisto lietadlá s protileteckými raketami.
pbradler 2.1.2004 01:29 - č. 327
pbradler HARM napsal(a) v č. 322: "Má vôbec Hornet radar schopný zachytávať ciele v dolnej polosfére?"
Myslím, že F-18E/F má.
HARM napsal(a) v č. 324: "Phoenix môže zasahovať aj proti protilodným strelám s plochou dráhou letu."
Také strely majú charakteristiky nie príliš vzdialené lietadlám, takže myslím že proti nim môžu zasahovať aj AIM-120 AMRAAM ako aj AIM-7 SPARROW. Ak budú dostatočne blízko. Ale Phoenix je asi najvhodnejší, lebo má najväčšiu rýchlosť aj dolet.
pbradler 2.1.2004 01:28 - č. 326
pbradler Dzin napsal(a) v č. 319: "Ja se nechci poustet do moc velkych diskuzi a odbocek, ale dosazeni vyssi kadence nebylo vudy hlavnim snazenim. vem ze treba u samopalu tomu bylo za WW2 naopak, snize kadence bylo povazovano za prinos"
Samopal ale nie PL zbraň. Účinnosť samopalu sa nezvýši vyššou kadenciou. Zvýši sa len spotreba streliva.

Ad Granit. Vcelku súhlas. Som ale presvedčený, že Ami budú hladať adekvátnu obranu. Napr. použijú na lodiach komponenty vyvinuté v rámci vývoja protiraketovej obrany.
Ono je to vždy v takýchto situáciách na hrane noža. Viď napr. Falklandy a útoky Exocetov na britské plavidlá. Niektoré zareagovali včas, iné nemali to šťastie. Takže napriek dôležitosti techniky stále hrajú prim posádky. A keď je niečo príliš automatické ako Phalanx tak vznikajú proplémy ako napr. zostrelenie vlastných lietadiel.

Ešte k porovnaniu so Scudmi. Máš pravdu že iné príklady nemáme, ale predsa len táto balistická raketa je úplne iný typ cieľa. Je omnoho rýchlejšia ako Granit ale na druhú stranu letí po dopredu vypočítateľnej balistickej krivke. Navyše aj Patriot a Standard sa výrazne líšia.
Bart S. 30.12.2003 20:21 - č. 325
Bart S. To asi jo, ale na lodích je proti tomu Phalanx a Goalkeeper.
HARM 30.12.2003 20:16 - č. 324
Phoenix môže zasahovať aj proti protilodným strelám s plochou dráhou letu.
41-60 z 229
<< 1 2 3 4 5 6 >>
Po