Norimberský proces

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
21-40 z 157
1 2 3 4 5 >>
Po
Tom 21.3.2008 23:12 - č. 172
Tom Nikdo z těch hajzlů nemohl nikdy dostat tolik, co by si zasloužil.
Tigr007 21.3.2008 21:54 - č. 170
Co myslíte o odsouzení Alberta Speera???
ja_62 27.6.2007 14:42 - č. 169
ja_62 HonzaM. (165): Návrh na obnovu řízení sice teoreticky může dát docela řada osob ale je otázka zda má Jan Antonín Baťa nějaké žijící příbuzné v pokolení přímém tj. potomky a potomky potomků - a možná že ne, když u soudu v jeho prospěch svědčil synovec - a v tom případě je státní zastupitelství jediný oprávněný který zůstává - nepředpokládám, že by naživu zůstala manželka J. A. Bati, a sourozenci teprve ne. A v každém případě je v ČR pohodlnější sám se nestarat a "hodit to" - podáním podnětu k zahájení řízení - na státní orgán.

To že státní zastupitelství podalo ten návrh, ještě nutně neznamená, že v obnoveném procesu bude prosazovat pouze nevinu J. A. Bati, víceméně jen to, že se objevily dostatečné důvody aby předpokládalo, že je obnova řízení užitečná a důvodná, tedy že existují skutečnosti, které by v obnoveném řízení vedly k jinému hodnocení než v původním.
ja_62 27.6.2007 13:32 - č. 168
ja_62
jana1889 napsal v č. 166:
"Kto vie kde by som sa docitala o tom, ci na Norimberskom procese bol sudeny pravy Hess, nie len jeho dvojnik?? minule som videla o tom dokument, ze vraj pravy Hess zomrel v Anglicku, ked chcel podpisat tu tajnu mierovu zmluvu so Spojencami. A ze na procese bol jeho dvojnik, ktore nemal ziadne jazvy po zraneniach z prvej svetovej vojny, ktore pravy Hess urcite mal.. "
Pokud vím, tak toto tvrzení bylo založeno hlavně na údajné absenci jizev po zranění z první světové války a absenci stop po zranění na rentgenovém snímku (mimochodem, poté co mi lékař na rentgenovém snímku nenašel čerstvou zlomeninu, začíná mi být jasné, že schopnost něco poznat z rentgenu je asi věcí značně individuální), a šlo o tvrzení jedné osoby, která Hesse poznala až skoro třicet let po druhé světové válce - zatímco všichni ostatní lékaři neměli s identifikací problém (pokud nepřistoupíme na nějakou hodně divokou konspirační teorii, totiž že všichni ostatní lhali).

Další věc je, že Hess se v Norimberku choval jako podivín, jenomže to právě spíš svědčí o tom, že o dvojníka nešlo .
HARM 27.6.2007 12:55 - č. 167
jana1889 napsal v č. 166:
"Kto vie kde by som sa docitala o tom, ci na Norimberskom procese bol sudeny pravy Hess, nie len jeho dvojnik?? minule som videla o tom dokument, ze vraj pravy Hess zomrel v Anglicku, ked chcel podpisat tu tajnu mierovu zmluvu so Spojencami. A ze na procese bol jeho dvojnik, ktore nemal ziadne jazvy po zraneniach z prvej svetovej vojny, ktore pravy Hess urcite mal.. "
A v tom dokumente Hessov syn potvrdil, že ide, resp. išlo o pravého Hessa... Nehovorím, že všetko je vždy pravda, len to, že konšpiračné teórie boli, sú a budú. Či už ide o Hitlerovu smrť, Hessa, Kennedyho, WTC a pod.
jana1889 26.6.2007 22:06 - č. 166
Kto vie kde by som sa docitala o tom, ci na Norimberskom procese bol sudeny pravy Hess, nie len jeho dvojnik?? minule som videla o tom dokument, ze vraj pravy Hess zomrel v Anglicku, ked chcel podpisat tu tajnu mierovu zmluvu so Spojencami. A ze na procese bol jeho dvojnik, ktore nemal ziadne jazvy po zraneniach z prvej svetovej vojny, ktore pravy Hess urcite mal..
Honza M. 25.6.2007 21:49 - č. 165
Honza M. Sice to nebylo úplně v Norimberku, ale rozhodně to poválečný proces byl:
www.novinky.cz/domaci/soud-povolil-obnovu-60...
co soudíte o jeho obnovení? A o tom, že prokurátorka je přesvědčena o Baťově nevině? (ne že by nevinný nebyl, ale že protivník obhajoby jde do procesu s takhle jasnou představou?)

Ve zprávách na ČT navíc zaznělo, že Beneš prý se nepohodl s J.A. Baťou kvůli Mnichovu - neví o tom někdo něco bližšího?
Honza M. 9.6.2006 12:14 - č. 164
Honza M.
Dzin napsala v č. 163:
"O V. Královi jsem slyšel jen to "nejlepší", ale sám bohužel nic z díla tohoto "giganta" nemám (nepočítaje Vojenské dějiny Československa, kde je tuším jako spoluautor). Opravdu to stojí tolik za to?"
Na Vojenských dějinách ČSR se podepsalo hafo autorů, tam se jeden Král ztratí. Sám jeho knihy doma taky nemám, do několika jsem nahlédl podrobně jsem četl jen o poválečných dějinách ČSR (měl na svědomí tuším svazek pro léta 1945-1955) a nejvíc mi utkvělo v paměti, jak obhajoval procesy 50.let: ti, kteří kritizují KSČ, že ač se k moci dostala nenásilně, rozpoutala poté násilí, si vůbec neuvědomují jaké nebezpečí skrývá reakce, která je připravena kdykoli se spojit se západními imperialisty a revanšisty, jestliže se snad při procesech staly chyby, ponechat reakci v klidu bujet by bylo chybou daleko větší, zaplacenou potoky krve, atd. atd. (psáno někdy koncem 70. let!!)
Dzin 8.6.2006 23:28 - č. 163
Dzin O V. Královi jsem slyšel jen to "nejlepší", ale sám bohužel nic z díla tohoto "giganta" nemám (nepočítaje Vojenské dějiny Československa, kde je tuším jako spoluautor). Opravdu to stojí tolik za to?

Já bych do naší výstavky přihodil "Hitlerovi generálové včera a dnes", kde se rozebírá jak nejprve hrdě sloužili německému nacismu a teď slouží stejně hrdě americkému imperialismu a případně i obrazovou část doplnil filmem "Pevnost na Rýně", kde je ukázána nemorálnost generálů Západních spojenců. :o)
Honza M. 8.6.2006 20:18 - č. 162
Honza M. Dzin: Začal bych eglim uvedenou knihou "Američané v západních Čechách" (obrázek esesáka pod ochranou US-maníka, jako titulní plakát výstavy ), dále mám doma brožurku "Němci v české karikatuře", kde se najde dalších pár. Textovou část by pojistil V. Král, ale i autoři takového Osvobození ČSR Rudou armádou a Vojenských dějin československa mají máslo na hlavě. První týdny míru - abych nezapomněl na literaturu faktu ve své knihovničce...
Dzin 7.6.2006 21:36 - č. 161
Dzin Honza M.: Já bych byl pro, jestli máš bohaté zásoby.

A jinak neboj, spolejhlivě urážíš.
Honza M. 7.6.2006 20:21 - č. 160
Honza M. Tak to bychom měli pro Zápaďáky ne Netu udělat nějakou výstavku karikatur z 50.-60. let + úryvky z literatury faktu + denní tisk...

p.s. nerad bych urazil, ale ta předtím se mi líbila víc
Dzin 7.6.2006 16:49 - č. 159
Dzin Kupodivu je. U nás to asi tak nevnímáme, protože to bylo dost rozmazáváno totalitou, ale co jsem se tak zajímal na Západě tomu zase tak není. Dokonce Paul Verhoven se kvůli tomu rozešel (asi definitivně) s Hollywoodem, protože chtěl natočit film o tom, jak pro USA pracují nacističtí vědci, ale nenašel u žádného studia podporu (resp. žádné nemělo odvahu se do toho pustit) a tak znechuceně odjel domů do Nizozemí (prý se chystát natočit film ala jeho Oranžský voják, konečně!).
Honza M. 7.6.2006 11:57 - č. 158
Honza M. To je mi novina...
Worchester 7.6.2006 08:08 - č. 157
Worchester www.novinky.cz/zahranicni/87363-cia-behem-st...
egli 25.3.2006 13:42 - č. 156
egli
Ero napsal v č. 152:
"Které organizace třetí říše byli při Norimberském procesu shledány jako zločinecké"
Obžalováno jich bylo šest:
  • vedení NSDAP
  • SS
  • SD a gestapo
  • SA
  • říšská vláda
  • generální štáb a vrchní velení ozbrojených sil (OKW)

Jako zločinecké podle obžaloby bylo shledáno vedení NSDAP, SS, SD a gestapo.
Říšská vláda, gen. štáb a SA nebyly odsouzeny jako zločinecké jako celek.
Viz rozsudek: www.yale.edu/lawweb/avalon/imt/proc/judorg.htm
Ero 25.3.2006 12:38 - č. 155
Ero A SS taky, ale další nevím.
Perry 25.3.2006 12:21 - č. 154
Perry Gestapo také nemýlím li se
Langos 25.3.2006 11:56 - č. 153
Langos
Ero napsal v č. 152:
"Které organizace třetí říše byli při Norimberském procesu shledány jako zločinecké"
Že by NSDAP?
Ero 25.3.2006 11:31 - č. 152
Ero Které organizace třetí říše byli při Norimberském procesu shledány jako zločinecké
21-40 z 157
1 2 3 4 5 >>
Po