Sháním, sháníš, sháníte

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1441-1460 z 1550
<< 70 71 72 73 74 75 76 >>
Po
Jossif 27.9.2003 15:01 - č. 157
Fuky: no vieš. Vy Češi vydávate oveľa kvalitnejšie knihy aj časopisy. A to nielen vojenské ale aj iné. Na Slovensku toho moc slovenského o vojne a všetkom čo sa toho týla nenájdeš. Všetko po česky, len sem tam niečo preložené.
Fuky 27.9.2003 14:50 - č. 156
Fuky Jossif: Dík, vycházejí na Slovensku vůbec nějaké knížky o opevnění?
Jossif 26.9.2003 20:41 - č. 155
Fuky: www.pevnosti.szm.sk . všetko o opevneniach, ale väčšina o tých čo sú na území SR.
Fuky 26.9.2003 20:24 - č. 154
Fuky Sháním jakékoli informace o slovenském opevnění, nemoh byste někdo pomoct?
Honza 26.9.2003 09:38 - č. 152
Honza To Bengas: Zadej si na některých našich portálech (seznam, atlas,...) do vyhledávání heslo Spitfire, dej vyhledávat u nás (myšleno v ČR), a budeš mít materiálu habaděj
Jossif 26.9.2003 07:26 - č. 151
Bengas: niečo ti pošlem. Ale je to po anglicky.
Bengas 25.9.2003 21:30 - č. 150
Bengas ahoj sháním cokoliv o letounu spitfire články,....nejlépe obrázky [email protected] Díky
ROMMEL 25.9.2003 15:08 - č. 149
Pánové,takovejch debilů je mnohem víc něž si dokážem představit...dokážu pochopit člověka, kterej jede na Duklu po pamatkách(viz. třeba Hartmann) a něco tam náhodou najde(nemyslím "náhodou"!!"),Já sám sem takhle ve Francii na pobřeží našel pár patron a jeden potrhanej výtisk VB.nechal sem si ho protože pro mě má hodnotu,nekšeftuju s tim,nevidím důvod.Spíš si něco koupim,když jsou peníze,abych to zachránil před těma SS-chlapcema od skindeads.
Hartmann 4.9.2003 13:47 - č. 146
Hartmann Určitě ne....resp. kdybych si to skenoval, řekl bych, že to chci jenom pro sebe, jinak bych neměl šanci. Bavil jsem se s ním na toto téma, on historiky a pracovníky muzea přímo pohrdá (oni mu např. "kradou" věci, které chodí hledat po lese minohledačkou), sám nepracuje, živí se pouze tím, že kšeftuje se starýma vojenskýma věcma a výrobou falzifikátů těchto věcí, především německých, které jdou na dračku (kdejakej magor si musí hrát na frajera a nosit SS přezku na opasku). Falzifikáty se samozřejmě snaží prodat jako originál :).
Hartmann 4.9.2003 13:14 - č. 140
Hartmann Má to ten můj známej (no on je to spíš známej známýho...viděl jsem ho 1x v životě), ptal jsem se ho, jestli to hodlá prodat, ale on říkal, že to neudělá.....ptal jsem se zejména proto, že jsem myslel, pokud bych našel uplatnění (např. nikdy nepublikované fotografie!! - třeba je tam jak čs. vojáci vyprošťují z řeky 2 brencarriery), snad by se dalo dojít k němu domů se skenerem a naskenovat to.
Gryzlov 29.8.2003 13:21 - č. 136
Gryzlov Myslím, že si to vyjádřil moc hezky Hartmanne. U babičky bylo do 93-94 roku dobrých 10 SU-100 a k tomu 3 T-34/85. Nádherný materiál ke studiu, jenže než jsem dostal rozum, tak přišli soukromníci, mašiny rozřezali a odvezli do šrotu...
Hartmann 29.8.2003 12:37 - č. 135
Hartmann Jeden válečnej kříž 1939 jsem nedávno měl v ruce. Při vysypávání smetí na skládku z náklaďáku vypadl z konterneru kufr a otevřel se. Byla v něm kompletní pozůstalost po vojákovi čs. obrněné brigády na západě. Umřel a příbuzní to jednoduše sbalili a vyhodili. Naštěstí si toho všimnul člověk, který o to měl větší zájem, než rodina veterána, naneštěstí to byl kšefťák, takže všechny věci, které mají stokrát větší hodnotu, pokud jsou pohromadě, rozprodal různě jednotlivě po burzách. Takže např. dneska někdo má v soukromé sbírce originál khaki baret čs. brigády, ale už se nikdy nikdo nedozví, kdo ho nosil. Známej, co mi to vyprávěl, je rovněž kšefťák, od něj koupil jenom trosky, a tak jsem se k tomu dostal a mohl jsem to vidět. Krabici s fotkama a papírama jsem prozkoumal, mimo dekteru k válečnému kříži jsem tam našel i ten válečnej kříž 1939 v obálce. Spousta dalších dokumentů od rodnýho listu po propouštěcí rozkaz z armády. A co mě uchvátilo nejvíc...spousta originálních fotek, pradvěpodobně jím osobně pořízených v Anglii nebo u Dunkerque, a jelikož sleduji fotografie ve soustě publikací a nikdy jsem je tam neviděl...můžu téměř s jistotou říct, že tyto nikdy publikovány nebyly. Abych řekl pravdu, radoval jsem se z toho, že jsem měl možnost to vidět, asi pět minut a pak jsem byl smutnej, když jsem si představil spousta věcí a historických pramenů, které patří spíš do muzea, se takhle ztrácí a mizí v soukromých sbírkách mimo dosah bádání historiků a lidí, kteří by o to měly větší zájem než s tím kšeftovat. A co je horší, že dochází ke ztrátě informace - pojem, který primitivní kšefťák nebo třeba nelegální hledač s minohledačkou asi nikdy nepochopí...tomu jde jednoduše jenom o předmět a to, že informace o místě nálezu, komu předmět patřil, kdo ho používal a jiných souvislostech má leckdy cenu ještě větší, ovšem těžko vyjádřitelnou penězma. Je mi z toho špatně, sorry, že jsem se rozepsal.
Ondík 29.8.2003 09:38 - č. 133
Ondík Glynwed: Knihkupectví Jan Kanzelsberger na Andělu /Smíchov/. Ale nějak mi to jméno nejde z pusy.
Glynwed 29.8.2003 09:24 - č. 132
Glynwed Ondík napsal(a) v č. 131: "david gore: Kniha "Vlast a čest..." se v omezeném množství do knihkupectví přece jen dostala, minimálně o jedné prodejně vím."
Knihkupectví Skippy v Hradci Králové.
Ondík 29.8.2003 09:10 - č. 131
Ondík david gore: Kniha "Vlast a čest..." se v omezeném množství do knihkupectví přece jen dostala, minimálně o jedné prodejně vím.
jirik 28.8.2003 12:35 - č. 129
jirik to david gore: upřesnění - šlo o důstojníky generálního štábu a nešlo jenom o popravené, ale i o padlé na frontách
ROMMEL 28.8.2003 09:54 - č. 127
Algernon.kdysi vyšla publikace....snad od našeho vojska a bylo tam asi tak 98 procent všech udělených českých vyznamenání Bohužel si nepametam jméno...Ale zkusím se ti pohrabat v Archívu...
DuGalle 25.8.2003 16:47 - č. 125
DuGalle Sháním hnací kolo z T-55, neví někdo o nějakém? Nejlépe již bez zubů...
ROMMEL 25.8.2003 12:41 - č. 124
brano mi vyfoukl myšlenku......

Schánim trosky,vraky,části,nepoužité díly na Tiger I,II a na 38(t) za rozumnou cenu,dále vybavení(vlečná lana,lopaty,krumpáče kanystry)za rozumnou cenu,na dobírku)
brano 23.8.2003 18:33 - č. 123
Kúpim za rozumnú cenu vraky 1:35 Pantherov/najradšej z nových foriem od Tamiye,ale i iné firmy/ a variácií/berge/ na jeho povozku.Aj samotné veže.Only SVK,KE.Dobierka.
1441-1460 z 1550
<< 70 71 72 73 74 75 76 >>
Po