Sháním, sháníš, sháníte

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1381-1400 z 1550
<< 67 68 69 70 71 72 73 >>
Po
michal 10.1.2004 04:43 - č. 234
michal Hynek:Já neříkám,že je málo kroužků,ale že jsou dost drahý a jak napsal čet.Hrad jsou spíše v režii organizací než státu.

Ty mi tvrdíš,že znáš časopis pro nováčký,který zvládá vydávat nová čísla a zároveň učit nováčky jak začít,ať si koupí jakýkoli číslo?Sem s nim.Docela by mě to zajímalo.Já sám sem napsal,že u nás se vydávaj časopisi a tim sem chtěl spíš poukázat,že sem v knihovnách nenašel žádnou knihu.Stou prodejnou,promiň,ale když bych si měl vybrat jestli budu buzerovat nějakýho chudáka v prodejně nebo si to přečtu v knize,tak volim knihu.Já neřek,že se výstavy nekonaj,ale že v zahraničí maj lepší(Letňany).S domácíma značkama je ten problém,že i když sou mnohdy kvalitnější(jak si řekl) a často i levnější(necpou tolik peněz do reklami a cla),tak co sem čet si spíš lidi koupjej cizí než domácí,čísla to potvrzujou-Letňany .
HackerRudolf 9.1.2004 19:08 - č. 233
DuGalle, díky moc, je to možné, ten obrázek není příliš jasný
DuGalle 9.1.2004 17:50 - č. 231
DuGalle Plechový odznak byl tuším až poválečný, za války tam měli nášivku...
HackerRudolf 9.1.2004 16:21 - č. 230
Sháním plechový odznak "Edeleweiss"či jeho kopii-znak horských myslivců, který se nosil na levé straně čepice

Díky
Hynek 9.1.2004 10:57 - č. 229
No michale mě se nezdá, že by bylo málo informací. Vychází několik časopisů ve kterých se modelářství věnují např.: Novinky, HPM a i specializované sešity jak se co dělá. Navíc můžeš jít do modelářské prodejny a na vše se zeptat. Modelářských kroužků je také všude dosti. Pořádají se výstavy atd. A rozhodně už vůbec se nedá tvrdit, že by tuzemská výroba modelů, publikací, příslušenství byla válcována zahraniční. Mnoho našich výrobců patří ke světové špičce, a to nemusí být velcí. Dokonce si myslím, že modelářství je u nás vyvinuto na počet obyvatel více než dobře. Pravda není to levná zábava, ale i tomu se dá sdílením pomoci.
Tom 9.1.2004 06:39 - č. 228
Tom curahee napsal(a) v č. 224: "Shanim nejaka trika s fragmenty WW2,tanky,letadla,vojaci i znaky jednotek(jak spoj. tak skopc.)Na www.ritterkreuz.cz maji neco,ale ted je to ustrizeny."

Na Rezavou vrtuli chodíš?
michal 8.1.2004 22:54 - č. 227
michal Ty se máš.

Algy:Tak co,už víš nějak blíž,kdy budeš v praze.
čet.Hrad 8.1.2004 21:27 - č. 226
čet.Hrad Michal: tak pozor, tady v Brně je na dosz školách možnost chdit do modelářského kroužku, sice ne přímo na škole, ale organizuje to Centrum volného času Lužánky
michal 8.1.2004 21:25 - č. 225
michal Hynek:To zní sice logicky,ale problém nevidim v tom,že mi stát nepřispívá na modelařinu(To ani nechci),ale v tom,že informace o modelaření se získávají těžce-jsou tu sice časopisy,ale ty jsou spíše o akcích (je to pochopitelné,žádný plátek nemůže stále vydávat návod jak začít),ale jak má dneska mladý,neznalý modelář,který nemá v rodině žádýho příbuznýho přes modely získat nějaký vědomosti?Těžce.Modelařina je taky dosti mimo povědomí a lidi ho(co znám,nevim co uvás)moc neberou,neznaj ,nepodporujou,netolerujou.Knihy se u nás na tohle téma taky scháněj blbě.A obchody(modelářský,ne knihovny)-Tuzemský výrobky a obchůdky sou válcovány zahraniční konkurencí,která má dražší výrobky(většinou).Po vstupu do EU to bude třeba lepší.To nevim.Nejsem ekonom.Taky ve škole,kde bývali dílny a teď je pro ředitele pouze nepoviné je nechat v rozvrhu.Jsou často vyřazenné a to z důvodu úspor a získání prostoru,ředitelé často dílny zrušily a udělaly z nich třeba sklady.Nechci povinou výuku modelářství,ale školní dobrovolný kroužek,něco jako pohybový hry by stačilo.Vím,že kroužky jsou,( dosti drahé).Nepředstavuju si žádnej zázrak,nejsem slepej stát je na tom trochu ....Mě by stačily ty kroužky v režii školy v prostorách školy,třeba ať si musim koupit model za sví,ale ať to je kde postavit(klidné,dobře vybavené místo,což obývák neni.)a aby tam byl někdo kdo by poradil co a jak.Neb popularizace modelářství v čechách.Byl sem v PVA jak nedávno byla ta akce Model Hobby 2003 a čet o Hamburku a myslim,že je co dohánět.
curahee 8.1.2004 02:28 - č. 224
curahee Shanim nejaka trika s fragmenty WW2,tanky,letadla,vojaci i znaky jednotek(jak spoj. tak skopc.)Na www.ritterkreuz.cz maji neco,ale ted je to ustrizeny.
Hynek 5.1.2004 11:51 - č. 223
»Ale s těma knížkama je to potíž, myslim že stát by měl podporovat modelářství. Co sem slyšel tak Německo podporovalo mládež v letectví, aby mělo základnu pro piloty a inženýry… …prostředek dobrej. Nevadilo by mi to.«

Buď jste naivní a nebo jste ekonomičtí analfabeti. Veškeré příjmy státu pocházejí z daní (stát si může i půjčit, pak ale musí vše uhradit i s úrokem pomocí daní). Chcete-li tedy podporu, musí vám stát peníze z jedné kapsy vzít a do druhé vám je opět šoupnout (samozřejmě peněz je míň o náklady s touto operací spojené). A nebo musíte založit zájmovou skupinu a říci státu, že ty peníze má vzít jiným lidem, např. těm co se nezabývají modelářstvím. to pak, ale nebudete o nic lepší než jiní lobisti.

Je jasné, že nejlepší varianta je pořid si sám, a to neplatí jen o modelářství. Po státu pak je třeba chtít malé daně, ať se dokážeme zařídit sami.
michal 2.1.2004 20:23 - č. 222
michal Takže:mail skus ten pod mim jménem.tohle zase bude mazání.

20:29-Dobrý nápad.mail nepřišel.

20:37-Na mail s... moje adresa je jednodušší řešení.Ale kdybys věděl přesněji kdy pojedeš do Prahy bylo by to příjemnější-Tuhle část z osobních důvodů smažu jakmile mi dáš echo.

20:51-Jestli ve všední den tak to mam čas tak po 5hod,ale o víkendu kdykolli od 10 do 2,kdekoli na dráze metra.

20:56-vydržel sem už dost dlouho a ona ta pošta taky neni nijak rychlá a hlavně co když se ta kniha stratí,to sem v průseru a pošta se zříka odpovědnosti za stracené věci vim to.Kam tak do Prahy jedeš jestli se tam vůbec dostanu?

21:03-Moje řeč metro je lepší než tramvaj a pro mě nezletilého bonus-legálnější než auto.Tak to by bylo dohodnuto ne?tak až budeš vědět tak řekni(nějakou sobotu do 24:00) datum a čas a stanici (nejlépe na béčku).
michal 2.1.2004 20:18 - č. 220
michal algernon 190/217(profesionální označení):to sem mislel tak,že bitevní rakev L-150 s plochodrážnou střelou kulomet/zaseklý (zvaný sakrament),která se uvolní při zpomalení rychlejším než -2G je nebezpečný spíš pro pilota než nepřítele.A MiG-21(nevim máme i nějaký modernější?) je spíš do muzea ne?Mrtví a nebo nelétající v záloze a to neni pilot.

No jestli budeš v praze tak to by se dalo naplánovat.Máš mobil(Hloupá leč důležitá otázka).Mail sem možná rozchodil už spustim outblok expres skus to.
michal 1.1.2004 23:49 - č. 216
michal Algernon:tak sem tu knihu hledal(hodně ,ale nenašel sem ji.Promiň,že sem se tak dlouho neozval nebilo v tom nic z mí vůle,ale kleknul modem,to ty telefony.Takže bych te chtěl jaksi(nevim jak to decentně leč vístižně říct):O tu knihu.Jen nevim co všechno ode mne potřebuješ vědět -napiš mi to sem a já se možná(dáli telecom)ozvu(tady).
Radek H. 28.12.2003 21:04 - č. 215
Shánim knihy o sovětských esech,třebe něco jen o Kožedubovi atp.prostě autobiografie.Stalinovi sokoli 1 a přehled es Hrdina SSSR už mám!!!
alex 18.12.2003 13:49 - č. 214
ide o to, ze si to chcem nielen precitat, ale mat to aj doma ako raritu. ide mi konkretne o knihu vydanu v ramci ceskej republiky - cierny prebal s orlicou. ak to niekto mate a chcete sa toho zbavit, napiste mi cenu, nejako sa uz dohodneme. for m.b.: dakujem za tip, urcite sa tam skocim pozriet.alex
m.b. 18.12.2003 09:51 - č. 213
alex napsal(a) v č. 199: " zhanam vydanie knihy mein kampf"

Jestli si chceš tu slátaninu jen přečíst, tak stačí stáhnout z netu:

www.google.com/search?hl=cs&amp;ie=UTF-8&amp...
Marek 18.12.2003 02:40 - č. 212
Marek Tajný to není, jsme oficiálně zaregistrovaný. PMC Brno. V podstatě se pohybujem hlavně na Ořechově a ve Vranově u Brna.
Marek 18.12.2003 02:36 - č. 211
Marek Uvidíme, popřemýšlím. Nejde až tolik o cenu jako o to vlastnit alespoň jeden kus toho co jsem popsal v (208) , ale chápu že tohle se asi i hůře shání. Kdybys náhodou na takovou natrefil tak dej vědět (třeba i na mail).
jasan 18.12.2003 02:31 - č. 210
jasan to marek: v jakém si KVH,a kde není li to tajné možná ,že se známe z ukázek
1381-1400 z 1550
<< 67 68 69 70 71 72 73 >>
Po