Sháním, sháníš, sháníte

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 1550
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
sosák 19.10.2011 23:43 - č. 1793
sosák
Ero napsal v č. 1792:
"Měl bych dotaz Potřeboval bych poradit který archiv navštívit a kde (jestli VHA v Praze) abych našel kartu jednoho konkrétního legionáře"
Asi myslíš spíš VÚA www.vuapraha.cz/Pages/, tam určitě konkrétní kartu najdeš, osobně s Vojenským ústředním archivem mam dobré zkušenosti, když jsem žádal o služební opis jednoho příbuzného kterej byl u Dunkerque, takže mohu doporučit.
Ero 19.10.2011 22:08 - č. 1792
Ero Měl bych dotaz Potřeboval bych poradit který archiv navštívit a kde (jestli VHA v Praze) abych našel kartu jednoho konkrétního legionáře? Předem moc díky za odpověď.
Glynwed 30.9.2011 06:31 - č. 1791
Glynwed
paulnz napsal v č. 1790:
"PS znám konkrétní data oněch lidí,ale poslední osudy nikoliv."
Pošlete mi jména a data narození na e-mail: [email protected] , zkusím kamaráda v německu jestli něco nezjistí.
paulnz 29.9.2011 18:18 - č. 1790
Dobrý večer,sháním kontakt na-asi německé-web stránky-,které vedou v evidenci "německé"vojáky-myslím tím lidi,kteří se narodili zde v Brně-v napůl českých rodinách,museli narukovat do wehrmachtu a bohužel padli na východní frontě.Moc byste mi pomohli!! Děkuji
PS znám konkrétní data oněch lidí,ale poslední osudy nikoliv.
frsta 6.8.2011 23:00 - č. 1789
dobry den

jsem zacinajici sberatel .potreboval bych prosim poradit kde mohu sehnat origo veci cepice ,kabaty dyky ,noze ,helmy prakticky vsechno 2 svetova nemecko.nebo jestli nekdo rozprodavate ,nabidnete dekuji

predem moc dekuji mailto:[email protected]
Glynwed 2.8.2011 06:25 - č. 1788
Glynwed paulnz: Zdravím, nevím přesně co máte na mysli těmi e-adresami, nicméně příbuzní padlých vojáků Wehrmachtu se můžou obrátit na vojenský archiv v Německu, odkud je možné za poplatek získat výpis z vojenských dokumentů (jestliže se k dané osobě dochovaly) kde je zaznamenán průběh vojenské služby. Na základě těchto záznamů, dostupné vojenské literatury a fotografií se pak dá sestavit o této osobě článek - viz např. zde: www.fronta.cz/sekce/osudy-vojaku

Případně mě kontaktujte na e-mail uvedený v profilu.
paulnz 1.8.2011 18:00 - č. 1787
Ahoj sháním e-adresy na německé straně-oficialní-padlých vojáků wehrmachtu leč narozených zde v Čechách.když znám jméno ,útvar ,dobu a místo nasazení.
Pomůžete mi prosím??Samozřejmě ,že ten padlý uměl velmi dobře i česky.
Data-Ernst Birtl,Obergefreiter Grenadier-regiment,nalezen 29.6.1943 padlý ve věku 21let ,wehrmacht píše ,že byl pohřben ve vesnici Filolossofovo.
Moc toho není ale snad...
Fridrich 31.7.2011 15:18 - č. 1786
Zdar,nevíte někdo co znamená Berginspektion římská 2 ? Je to napsaný na kapesních hodinkách.Předem díky.F.
Honza M. 16.7.2011 11:08 - č. 1785
Honza M. Jak vznikají pochody je docela hezky zachyceno ve filmu "To byl český muzikant"

Vojenský pochod napsal nejspíš kapelník vojenské kapely, většinou k nějaké slavnostní příležitosti, buď na rozkaz velitele, nebo z vlastní iniciativy. Což se nemuselo setkat s povděkem, jako v případě "Alte Kameraden", kdy velitel údajně nařídil autorovi, aby píseň vyhodil oknem, protože už mají pochodů dost de.wikipedia.org/wiki/Alte_Kameraden
marrietta 11.7.2011 15:56 - č. 1784
marrietta Zdravím Vás, nemáte prosím někdo informace o tom, jak vznikaly pochody Es war ein Edelweiss, Alte Kameraden, Rosemarie etc a při jakých příležitostech se používaly? Díky
101zastava 15.6.2011 11:42 - č. 1783
potřebuji poradit se značením na pušce vzor 24 konkrétně E-LVÍČEK-27 Jestli jde opravdu o poslední dvojčíslí o r.v
Green 19.4.2011 02:57 - č. 1782
Honza M. napsal v č. 1781:
"Na těch prvních dvou obrázcích je nejspíš osobní průkaz "propustka" zaměstnance továrny Enzesfelder Metallwerke AG, což byla rakouská muniční fabrika nedaleko Vídně. Vzhledem k tomu, co se tam vyrábělo, byly nejspíš objekty továrny přísně střeženy, takže podobné ID pro zaměstnance byly nutné. Podle těchto stránek www.geheimprojekte.at/t_enzesfelder.html měla továrna za války až 17000 zaměstnanců, takže průkaz nemusí být až takovou raritou, ale kdo ví? "
Rarita to vážně není. Jde o závodní průkaz, který se v této unifikované podobě používal v podnicích se zbrojní výrobou. Vyděl jsem jich už několik, například od firmy Famo.
Honza M. 17.4.2011 18:11 - č. 1781
Honza M. Na těch prvních dvou obrázcích je nejspíš osobní průkaz "propustka" zaměstnance továrny Enzesfelder Metallwerke AG, což byla rakouská muniční fabrika nedaleko Vídně. Vzhledem k tomu, co se tam vyrábělo, byly nejspíš objekty továrny přísně střeženy, takže podobné ID pro zaměstnance byly nutné. Podle těchto stránek www.geheimprojekte.at/t_enzesfelder.html měla továrna za války až 17000 zaměstnanců, takže průkaz nemusí být až takovou raritou, ale kdo ví?

Na těch dalších dvou je protektorátní průkaz totožnosti neboli Kenkarta (www.fronta.cz/foto/kennkarte), v tomto případě navíc s razítkem poválečné NBS (předchůdkyně SNB), takže dotyčný jednak byl uznán za občana ČSR, jednak průkaz používal ještě nějakou dobu po válce. Celkem běžná záležitost.
Hans_7120 17.4.2011 16:45 - č. 1780
Hans_7120 Winkja: Tak ty první dvě fotky vypadají jako pracovní doklady dotyčného a ty zbylé dva jako osobní doklady. Jestli to má nějakou cenu ale bohužel nevím.
winkja 17.4.2011 14:59 - č. 1779
dobrý den. při procházení věcí po zesnulé tetě jsme našli tyto dokumenty, ale vubec netušíme co to je a jestli to má nějakou historickou/sběratelskou hodnotu? budu rád za každý tip.
ordinary.xf.cz/NUM/1.jpg
ordinary.xf.cz/NUM/2.jpg
ordinary.xf.cz/NUM/3.jpg
ordinary.xf.cz/NUM/4.jpg
Honza M. 16.4.2011 13:40 - č. 1778
Honza M.
karaya1 napsal v č. 1776:
"pokud o tom nebudou vědět ani tam, tak už nejspíš nikde"
Já mám pocit, že autentický záznam asi pořízen nebyl - příslušný rozhlasák vždycky přečetl text o vyhlášeném vyjímečném stavu. Ve filmu pak byl zachován stejný postup.
marrietta 16.4.2011 11:45 - č. 1777
marrietta Moc Vám děkuji za pomoc
karaya1 15.4.2011 22:02 - č. 1776
karaya1 Ještě bych zkusil napsat do archivu Českého rozhlasu: www.rozhlas.cz/archiv/oarchivu - pokud o tom nebudou vědět ani tam, tak už nejspíš nikde.
marrietta 15.4.2011 21:30 - č. 1775
marrietta
Mám pocit, že v Atentátu bylo to hlášení celé, tak jestli by tu zvukovou stopu uměl někdo vyjmout tak by to snad šlo. Jinak pokusím se po tom také podívat, je fakt, že jsem zatím ani neměl snahu to hledat.

poslouchala jsem, poslouchala (nejen v Atentatu), ale bohuzel jsou pro mne nepouzitelne.. Do tech nahravek vstupuji ruchy a sestrihat to zda se nepujde :(I tak Vám děkuji za pomoc
Ero 15.4.2011 20:40 - č. 1774
Ero
Tom napsal v č. 1772:
"Pak není důvod si to nenamluvit sám?"
Kdyby se to někomu s vhodným hlasem povedlo stejně by bylo potřeba si s tou nahrávkou pohrát a ten zvuk "vyladit" dobově, včetně šumu atd. Potom by to nemuselo být marný.
61-80 z 1550
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po