Pevnosti a opevnění

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
141-160 z 262
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po
Glynwed 9.5.2006 17:00 - č. 205
Glynwed Někde jsem zaslechl že nějakou kopii zvonu si měl nechat udělat nějaký pan Balcar....
fusilier 9.5.2006 16:53 - č. 204
fusilier No nevím jak vypadá ta kopie, ale originál je celkem prostorný, Do jednoho zvonu jsme vlezli celkem tři, ale to už jsme byli namačkaní. A ve dvou se tam dalo v poho pohybovat.
dalibor 9.5.2006 10:18 - č. 203
AD zvon

Už je odvezený, takže nic moc bližšího k tomu nepovím.Prohlížel sem si to celkem detailně, dva válce stočené z 10mm černé oceli nahoře uzavřené dýnky(klenuté dna) navzájem spojené třemi střílnami. Ty byly poměrně hosně masívní ve tvaru přibližně písmena H. Takhle vypadaly po navaření, po konečném tmelení a nástřiku to tak být výsledně nemusí.překvapilo mě že nejsou rovnoměrně dokola, umožnovaly by tak 270 stupnů obstřel, tak nevím možná takové zvony byly, nemám o tomhle podrobný znalosti.Pod každou střílnou je ve vnitřním plášti otvor cca 25mm a do něj vevařen taková mezikousek s třemi malými otvory, možná v nich byly závity, zřejmě něco pro lafetu. Vnitřní prostor zvonu je celkem dosti stísněný, zvenku se mi vždy zdál zvon pro jenoho muže předimenzovaný, ale ted to vidím jinak.
dalibor 5.5.2006 14:59 - č. 202
čet.Hrad napsal v č. 200:
"Můžeš to více přiblížit, nebo třeba i přidat fotky, please?"
No bohužel, byl sem na služebkách a ted je pátek odpoledne, zrovna se tu mihnul šéf naší výroby, zvon už je pryč dohotovený, nechal si ho udělat jeden pán z Drahotuš u Hranic, prej vlastní někde bunkr.Příští týden kdyžtak přidám konkrétnější udaje , ale fotka už asi nebude.
Fuky 3.5.2006 22:17 - č. 201
Fuky No tak odkud by to asi tak mohlo být? Těch muzeí je tolik, že přestávám mít přehled...
čet.Hrad 2.5.2006 19:29 - č. 200
čet.Hrad
dalibor napsal v č. 199:
"Zdravím, dnes sem byl na našich dílnách v Milenově a k memu úžasu si u nás někdo objednal zvon na opevnění.Není to samozřejmě odlitek , je to svařenec, ale celkem je to masivní výrobek, má tuším 4 střílny v různých výškách, je to celé dvoupláštové a uvnitř je prostoru poskromnu."
Co?! To zírám, už jsem se bavil s člověkem, který si chtěl nechat udělat přesnou repliku, měl na to i rozpočet, jenže skončil na možnosti dopravy, prostě by to nic v jeho možnostech nezvládlo dovézt a osadit

Můžeš to více přiblížit, nebo třeba i přidat fotky, please?
dalibor 2.5.2006 12:38 - č. 199
Zdravím, dnes sem byl na našich dílnách v Milenově a k memu úžasu si u nás někdo objednal zvon na opevnění.Není to samozřejmě odlitek , je to svařenec, ale celkem je to masivní výrobek, má tuším 4 střílny v různých výškách, je to celé dvoupláštové a uvnitř je prostoru poskromnu.

Tak jestli je tu nadšenec/nci co to objednal tak se mi ozvěte.
čet.Hrad 23.2.2006 12:06 - č. 198
čet.Hrad Fort Drum: www.concretebattleship.org
Fuky 6.2.2006 21:35 - č. 196
Fuky
kulometčík napsal v č. 195:
"jo a na řopících-net jsem taky každou chvíli a už sem se spojil s jedním z nich který by mněl zájem si objekt KŽ-3 prohlídnout a právě on mi řekl že jsou ty objekty zatim jenom 2"
Pozdravuj Lakouše
kulometčík 6.2.2006 21:04 - č. 195
jo a na řopících-net jsem taky každou chvíli a už sem se spojil s jedním z nich který by mněl zájem si objekt KŽ-3 prohlídnout a právě on mi řekl že jsou ty objekty zatim jenom 2
kulometčík 6.2.2006 21:00 - č. 194
my jich tu máme víc snažíme se je dát do přijatelného stavu což obnáší čištění objektů, opravy vybavení, pokud se nějaké dochovalo, a pokud se nedochovalo tak jeho schánění po kovošrotech. Už máme jeden objekt skoro komplet chybí nám jenom lafeta.
čet.Hrad 6.2.2006 20:46 - č. 193
čet.Hrad
kulometčík napsal v č. 192:
"ne jako že bych h vlastnil ale spíš sme ho s kamarádama našli a jaksi se o něj staráme"
Tak si pročti řopíky.net, případně kontaktuj některého z autorů a zjisti si podrobnosti, zda je ten "Váš" skutečně neznámý. Copak tam provádíte za údržbu?
kulometčík 6.2.2006 20:43 - č. 192
ne jako že bych h vlastnil ale spíš sme ho s kamarádama našli a jaksi se o něj staráme
čet.Hrad 6.2.2006 20:16 - č. 191
čet.Hrad
kulometčík napsal v č. 189:
"objektu polní obrany KŽ-3"
Jak píše Fuky, nejdostupnější info bude na uvedené adrese, jinak je pár dalších článků po různých odborných periodicích (např. Novodobé fortifikace)
kulometčík napsal v č. 189:
"já mám třetí tak by mně zajímalo jestli je to opravdu taková vzácnost."
Máš objekt?! To mi přibliž
Fuky 6.2.2006 19:56 - č. 190
Fuky
kulometčík napsal v č. 189:
"prej jsou nalezený zatim jenom dva v republice a já mám třetí tak by mně zajímalo jestli je to opravdu taková vzácnost."
Vzhledem k tomu, že na serveru www.ropiky.net o daném objektu existuje jen drobná zmínka, zase tak úplně běžným nebude. Osobně vůbec netuším, jak má objekt KŽ-3 přesně vypadat.
kulometčík 6.2.2006 18:21 - č. 189
nemáte někdo jakoukoli informaci o poválečném objektu polní obrany KŽ-3,je to taková nepříliš prostorná podzemní chodbička zakončená věncem pro uložení věže tanku T-34, prej jsou nalezený zatim jenom dva v republice a já mám třetí tak by mně zajímalo jestli je to opravdu taková vzácnost.
čet.Hrad 14.4.2004 10:47 - č. 164
čet.Hrad číslo ŘOP bude na objektu asi těžko, když ho tam nikdo nepsal. To bys musel mís tabulku jaký objekt dostal to konkrétní VEČ.
Melyngar 13.4.2004 20:34 - č. 162
Melyngar Tak to tamto číslo bude VEČ.Od T-S 26?Celkem daleko-nejdřív bys musel po silnici do Malejch a potom přes Mariánskej sad nahoru směrem na zadní hory,kolem Lotranda směr Jetřebí bouda a v okolí by měl být.Jinak je to na skoro na druhý straně hor.
Fuky 13.4.2004 20:28 - č. 161
Fuky Který je to směr od T-S 26? k 27 neb k 25

Kdybys nevěděla tak číslo ŘOP je číslo, které objekt obdržel současně se svou výstavbou (např. CH-2/48, přičemž CH-2 jak jistě víš je označení úseku). VEČ je vojenské evidenční číslo (?), které na objekty načmárala armáda.
Melyngar 13.4.2004 19:58 - č. 160
Melyngar Fuky:Okolí?Plocha hřebenu mezi Slavětínem a Jetřebí boudou.Plno LO.Pár vykácených mýtin,louky a cedule přírodní rezervace.
141-160 z 262
<< 5 6 7 8 9 10 11 >>
Po