Pevnosti a opevnění

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 262
1 2 3 4 >>
Po
Honza M. 18.7.2023 20:33 - č. 357
Honza M. Hezké, ale velký dojem to na mne neudělalo, protože při troše snahy lze z britského bunkru protiletecké obrany vytvořit také pirátskou rozhlasovou stanici, datový server a v neposlední řadě také nezávislé knížectví

karaya1 18.7.2023 13:26 - č. 356
karaya1 Co se taky dá udělat s bunkrem ze systému protiletecké obrany: mapy.cz/s/categahoze a www.sykescottages.co.uk/cottage/DorsetSomers...
Honza M. 3.2.2022 21:02 - č. 355
Honza M. U dveří je možnost je ukrást z jiného řopíku ale pokus ukrást střílnu nejspíš skončí jejím zničením
(ostatně i ta původní nejspíš skončila ve šrotu)

To spíš doporučuji investovat další tisíce a nechat si vyrobit přesnou kopii. Zejména u dveří/mříže vzhledem k pokroku metalurgie od 30. let tak můžeš získat odolnější a trvanlivější dveře, než byl originál.

Absence střílny se řeší většinou jejím domodelováním z betonu nebo ze svařovaného plechu.
Jiří Pavlinec 21.1.2022 15:34 - č. 354
Zdar lidi. Chci se pokusit koupit řopík, který ale nemá dveře a střílny ( ukradeny). Je vůbec šance je někde sehnat?


Honza M. 3.8.2014 10:47 - č. 353
Honza M.
Krojc napsal(a) v č. 352:
"mnozí další zapláčou"
Teprve všichni zapláčeme, až novinky napíšou, že policajti kanón nepředali do Hrabyně, ale do železného šrotu.
Krojc 2.8.2014 22:40 - č. 352
Krojc Četař Hrad nebo jeho kamarádi a mnozí další zapláčou:
www.novinky.cz/krimi/343985-muz-v-ostrave-od...
Honza M. 20.5.2014 19:33 - č. 351
Honza M. To, co jsem zahlédl, mělo myslím větší průzory (střílny), ale už je to nějaká doba. Mohlo by to být ono.
Díky za info a za odkaz.
Pombo 19.5.2014 11:59 - č. 350
V oblasti se můžou nacházet i pozůstatky italského opevnění z dob před ww1 nebo i něco z dob Tita, ale pokud myslíš toto:
farm7.staticflickr.com/6226/6370662813_ba740...
Tak to je německý pozorovací bunkr z let 1940-1945. Tyto bunkry jsou namířené proti moři, takže si myslím, že si nezabojovaly ani v ww2, ani v občanské válce
Honza M. 4.5.2014 16:20 - č. 349
Honza M. Před pár týdny jsem v TV koukal na leteckou šou v chorvatském přístavu Rovinj. Při záběrech do "hlediště" na diváky jsem si povšiml objektů, které nápadně připomínaly čs. řopík C-180.

Náhodou někdo nevíte něco bližšího o těchto objektech? (ze které doby, jestli byly v akci apod.)
čet.Hrad 31.1.2012 19:45 - č. 348
čet.Hrad
ebydos napsal v č. 347:
"Ahoj, víte kde se tento bunkr nachází + nějaké bližší info? imageshack.us/f/825/bunkr.jpg/ "
Že by třeba článek na Bunkrologickém zápisníku Atlantický val v okolí Dunkerque?
zapisnik.fortif.net/?p=342316

Konkrétně to je
MKB Oye-Plage: pozorovací věž baterie, kuriózně nakloněná v důsledku destrukce objektu pod ní.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
ebydos 31.1.2012 18:54 - č. 347
Ahoj,
víte kde se tento bunkr nachází + nějaké bližší info?
imageshack.us/f/825/bunkr.jpg/
tankan 4.9.2011 15:42 - č. 346
tankan ahoj, tak jsem se pustil do řopíků 1:16 www.bunkry.vyrobce.cz/
egli 29.8.2011 10:55 - č. 345
egli
Vážení kolegové,

Dovoluji si upozornit, že tuto sobotu 3. září bude otevřena MJ-S 15 v Dyjákovicích. Vzhledem k tomu, že veškerý volný čas věnujeme pečlivé rekonstrukci fasády, nechali jsme interiér zatím "ležet ladem".

Takže vtomto ohledu se za poslední rok nic nezměnilo, ale i tak budeme rádi, kdyžse někdo z vás přijede podívat jak jsme pokročili. Otevřeno cca od10.00-19.00.

Těšíme se

Lukáš Gründel za osádku MJ-S 15
Z 13.8.2011 18:13 - č. 344
Z
karaya1 napsal v č. 343:
"(OT o válku vedle: když jsem stál pod i na Ariburnu Cliffs na gallipolském bojišti, absolutně jsem jako aktivní horolezec nechápal, jak někdo mohl čekat, že to člověk s plnou polní v rozumném čase vyleze. Nemluvě o obraně - dnešní lesíky před takřka sto lety neexistovaly, takže krytí prakticky nulové - a nahoře měli Turci poměrně rozsáhlou sestavu zákopů.)"
To snad ani nikdo nečekal, na to se přišlo až po rozednění, a nezbylo než pokračovat kde se vylodili.

Kromě nedostatečného průzkumu sehrál hlavní roli silný proud, který odklonil výsadek o něco přes míli na sever od původně plánované pláže 'Z'. Jakási obdoba případu pláže 'Utah' (na které ale chyběly výraznější geografické markanty, nikoliv viditelnost v hodině H) v Normandii, ale naruby.

(Navíc, dle mě dostupných údajů, mělo to přece jen tu relativní výhodu, že útok v tomto terénu vážně neočekávali ani Turci, a původně tu byla obrana dost slabě obsazená. Ovšem vypadá to, že záložní 19. divise byla schopna přesunu do ohroženého sektoru mnohem rychleji než se Australané, a Novozélanďané, dostali z pláže, navíc ve skupinkách které měly, vzhledem k překonanému terénu, dost daleko k vojensky organisované formaci větší než družstvo.)
karaya1 12.8.2011 18:13 - č. 343
karaya1 Tak ono jedna věc bude, že se v tom člověk sám různě krčí a nemá pořádně místo na nic, druhá věc bude, že hříbek o rozloze metr čtvereční se v horských podmínkách skoro nedá trefit. V uzávěru údolí jich bylo odhadem k deseti, nechtěl bych být dole.
(OT o válku vedle: když jsem stál pod i na Ariburnu Cliffs na gallipolském bojišti, absolutně jsem jako aktivní horolezec nechápal, jak někdo mohl čekat, že to člověk s plnou polní v rozumném čase vyleze. Nemluvě o obraně - dnešní lesíky před takřka sto lety neexistovaly, takže krytí prakticky nulové - a nahoře měli Turci poměrně rozsáhlou sestavu zákopů.)
Ještě jiná věc ale je, že podobné bunkry byly k vidění i v podstatně přístupnějších terénech, kde mi jejich smysl, resp. bojová hodnota, naprosto unikal.
Hans_7120 12.8.2011 11:32 - č. 342
Hans_7120 Já jsem byl pozměnu v bunkrech na španělských plážích a ty taky moc důvěry nevzbuzovaly. Měly pouze dvě čelní střílny a zdi byli strašně tenké. Navíc na těch rovných písčitých plážích byli opravdu k nepřehlédnutí a to i v dnešní době kdy se tam mnohem zvětšila městská zástavba .
karaya1 12.8.2011 08:51 - č. 341
karaya1 Vida, teď jsem si vzpomněl... Potkal jsem několik z celkem sedmi set tisíc (!) albánských bunkrů, v drtivé většině podle mého názoru k ničemu, nebo aspoň ve verzi pro jednoho samopalníka. Člověk měl problém se do toho vejít, výlez prakticky nijak nechráněný, střílna sice pancéřovaná, ale taky bych jí moc nevěřil... Na druhou stranu, proti vojákům drápajícím se nahoru to nejspíš stačilo - a kopat v horském terénu zákopy, to by mě bavilo jedině s dynamitem
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Krojc 12.8.2011 08:14 - č. 340
Krojc
tankan napsal v č. 339:
"vz 1932.Myslím tím průměr a výšku."
Půdorys té mé je elipsa 275 x 235 mm, výška 150 mm.
tankan 12.8.2011 00:45 - č. 339
tankan Ahoj ,nemá někdo rozměry prvorepublikové přílby vz 1932.Myslím tím průměr a výšku.Dík
ramasa 16.7.2011 08:25 - č. 338
ramasa [email protected]
1-20 z 262
1 2 3 4 >>
Po