Konstrukce tanků

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
301-320 z 326
<< 13 14 15 16 17
Po
SK 18.2.2003 19:51 - č. 28
SK Nemetko:
Práve rôzné háky, alebo iné "prizvárané" veci môžu dodatočne zvýšiť úroven ochrany...Napr. na BVP-1 je horný predný zošikmený plát "zdrsnený" horizontálnzmi rebrami, ktoré mzjú jednak spevnovaciu funkciu, ale ich ďalšou významnou funkciou je to, že sa od ních strely väčšieho kalibru odrážali(menili smer, ...).
nemetko 18.2.2003 19:44 - č. 27
nemetko Oka ostatne hadanice...

Balisticke tvarovanie je dalsi dolezity prvok, ale ako dokazal Leopard 2 nemusite mat skloneny pancier, aby ste dosiahli vysoku odolnost, staci ho skosit bokom - teda skosit proti vertikale nie horizontale(fakt neviem ako sa vyjadrit) alebo ako na IS 3 ku sklonu v jednej ose pridat sklon k druhej a dosiahnete omnoho lepsie vysledky...

Co vsak moze viac zarazit, je fakt, ze priestrel t34 do predneho platu skoro nenajdete a sherman (tiez skloneny plat podobnych parametrov) nemci prestrielavali na kazdom kroku... Co to?
Jednoduche, rusky plat bol az na gulomet a poklop vodica absolutne hladky a bez vystupkov, zatial co sherman mal na nom niekolko hakov, inak rieseny poklop a strela sa mala kde zachytit, takze viac pozornosti nez skosit pancier, by ste mali venovat tomu co a kam sa bude upevnovat, kde dame poklopy a podobne, potom mozete skosovat pancier kolko chcete...

A nemohli by ste mi niekto oponovat? takto nebude diskusia :)
Kelby 18.2.2003 15:22 - č. 26
Nemetko: souhlasím
GeorgRolf 18.2.2003 09:33 - č. 25
nemetko...s tím nelze než souhlasit
nemetko 17.2.2003 22:03 - č. 24
nemetko No podla mna je najdolezitejsie aby si krajina urcila priority....

Priklad Izrael ma malo posadok, preto bude rozhodujuca balisticka ochrana, potom musi nicit vela nepriatelskej techniky takze vyzbroj a system riadenia palby a pretoze nepocita s operaciami na velkom neobyvanom uzemi tak mobilita so vsetkymi aspektami je odsunuta, naproti tomu nemecko (teda to byvale - zapadne) pocitalo s nutnostou nasadit malo techniky co najoperativnejsie, teda mobilita na prvom mieste, potom potreba co najpresnejsej strelby a potom az pancierova ochrana, ktora by mala byt dostatocna proti znamym ruskym kanonom 115 a 125mm ale nemala by svojou hmotnostou obmedzovat pohyblivost a jazdne vykony tanku a voala mame Merkava I vs Leopard I, ktory z nich je lepsi?
Isto budu najdolezitejsie pri konstrukci tanku miestne podmienky a az potom nastavaju ostatne hadanice...
SK 12.2.2003 21:08 - č. 23
SK Nie sme tu kvôli napádaniu, ale kvôli diskusii...
DuGalle 12.2.2003 20:17 - č. 22
DuGalle To SK: Zpět k tématu. Rozhodující pro konstrukci tanků jsou jednoznačně názory Petra Zimy. Divím se, že ještě žádný sám nepostavil...
SK 12.2.2003 19:29 - č. 21
SK Tie posledné príspevky sa fakt držali témy...hanbite sa! :o)
Pet 12.2.2003 19:23 - č. 20
Pet Do nebe vezmu hlavně chudáky,kteří mají povrchní a chybné uvažování.Ti co byli přírodou fyzicky a psychicky obdařeni, mojí pomoc zas tak nepotřebují.Ale těch je velmi málo,jak tak pozoruju...
DuGalle 12.2.2003 08:30 - č. 19
DuGalle To Pet: Protože nemusí, ty se příteli sestřeš sám. Patří to k tvému image...

To All: Už jste pánové slyšeli Petovo tvrzení o pochopení podstaty světa, aneb on je jediný a všichni jsou nuly co nic nechápou? Na to pozor, protože když si z něj bude někdo dělat srandu, tak ho Pet nevezme do nebe
Pet 12.2.2003 07:22 - č. 18
Pet student:Když je to takovej machr,tak proč nevyjádří svůj názor???(který by mně setřel)
A pokud se směješ sklon.pancíři,asi ti uniklo o co se konstrukt.tanků celou tu dobu od WW2 snaží.
princEugen:Pro tebe jsou kvality tanku WW2 možná největší záhadou a ani se tomu nedivím...
Jinak bych všem doporučoval ,aby nezamněňovali mé výroky s Hartmannovým zkresleným podáním a přečetli si to, co jsem tu skutečně napsal.
princEugen 12.2.2003 00:03 - č. 17
princEugen no mozna lepsi bude hodit ten postreh do tema nejvetsi zahady WW2. protoze to se fakt neda
student 11.2.2003 23:57 - č. 16
student ahoj
já se tomu pancíři musím taky smát. jo jinak hartmanna znám a často vedeme nekonečné dikuze o vojenské taktice a technice. je na to skutečný machr to mi věř.
Jo s Hartmannem bydlím na jedné koleji. o dvě patra níž. to on mi řekl o tom pancíři a já na to musel zareagovat.
Honza 11.2.2003 23:30 - č. 15
Honza Drsný:))))), sorry že Vám do toho pánové skáču, ale už se nemůžu dočkat, až tenhle argument použiju zítra na poradě:))))))))
Mě z toho praskne čů.ák.............:))))))))))))))))
Promiň Pete, to se fakt nedá.....

Ale jinak s tebou vcelku souhlasím, je to nespíš tak.
princEugen 11.2.2003 23:20 - č. 14
princEugen skloneny pancir je nejlepsi protoze je nejlepsi..to je dobra hlaska, navrhuju to dat do tema: kuriozity a perlicky z WW2
Hartmann 11.2.2003 23:18 - č. 13
Hartmann Pet:

Děkuju za odpověď, že jsi to ty. Víc jsem vědět nechtěl.
Pet 11.2.2003 03:12 - č. 11
Pet To cinik:Rommel se musel spoléhat zejména na Pz-IV s krátkým kanonem,které zrovna palebnou silou neoplývali a které nebyli rovnoceným soupeřem ani M3-jek.Tiger zase nebyl zrovna pohyblivý...
Takže Rommel vlastně nedisponoval tanky podle svých představ.
Slabá mobilita může tank deklasovat,zvláště pro útočné akce(viz.Matilda,Churchil),což jsem poznal ve hře Steel Panthers WaW.Proto ale tvrdím ,že sklon.panc.je pro tank nutnost,protože umožňuje dosáhnout vysokého stupně odolnosti při nízké hmotnosti.A nízká hmotnost zase umožňuje vysokou pohyblivost...
Pet 11.2.2003 01:47 - č. 10
Pet To Hartmann:Ano,jsem to skutečně já.Dalo ti velkou námahu na to přijít?Trochu se mýlíš.Jsem autorem "perličky"(spíše samozřejmosti,ale jak pro koho):Skloněný pancíř je pro konstrukci tanku nutností, protože zvyšuje ochranu a zároveň snižuje výrobní a provozní náklady.Nepodstatné,že. Zvláště pro němce bojujících proti celému světu...
Jinak s tvých řídkých příspěvků mám dojem,že máš pocit nadřazenosti a opovrhuješ ostatníma z jejich neznalosti.Zatím jsem však od tebe neslyšel jediný názor,který by tě k tomu opravňoval.Vyslov tedy svůj názor na to,co je pro tank nejdůležitější.Rád si vyslechnu tvé argumenty...
SK 10.2.2003 20:21 - č. 9
SK Hartmann:

Nepodrývaj do druhých a venuj sa téme... :o)
Hartmann 10.2.2003 18:12 - č. 8
Hartmann Pet:
Nejsi náhodou Petr Zima? To je autor perličky "Skloněný pancíř je nejlepší, protože je nejlepší"
301-320 z 326
<< 13 14 15 16 17
Po