Identifikace uniformy

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
21-31 z 31
1 2
Po
mbbb 17.5.2018 13:54 - č. 11
mbbb To jsou Italové na návštěvě u nás. Zeptejte se někoho, koho zajímají italské stejnokroje z Velké války.
Gatto 16.5.2018 13:58 - č. 10
Dobrý den,

byl jsem požádán o identifikaci uniforem na dobovém snímku, ale nedokázal jsem je určit. Snímek byl pořízen na území ČSR, Protektorátu či Slovenského štátu.

Na ceduli na zdi budovy je napsáno „Důchodkový kontrolní úřad", nebo možná slovensky „Dôchodkový kontrolný úrad", není to dostatečně zřetelné. Označení na čepicích se mi nezdá jako československé, spíše jako orel Slovenského štátu. Napadlo mě, že by mohlo jít o slovenské finance, ale nepodařilo se mi na internetu najít nic, čím bych si tuto domněnku mohl potvrdit. Zaujala mě také vedle stojící jednotka s barety.

Můžete mi pomoci jednoznačně identifikovat příslušnost osob na snímku, prosím? Pokud k tomuto tématu znáte nějaké online zdroje s fotografiemi či vyobrazeními, byl bych vám vděčný za odkaz. Já jsem hledal dlouho, ale nic jsem nenašel, a to se na internetu pohybuji profesionálně. Děkuji moc.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
oisean 10.9.2017 14:41 - č. 9
oisean Ano,dal bych ve větších rozměrech ale nešlo to přesunout...ta první fotka bude nejspíš z vánoc 1948 podle smutečního obrazu E.Beneše a vánoček na stole někde v kasárnách.Ta čtvrtá fotka kde jsou ženský v helmách(myslím hasičské německé) je babička poslední v řadě.Je to z doby kdy byly v Buchenbuhl(malá obec u letiště u Norimberka)pracovně nasazený v Říši.Pro zajímavost na konci války babička se skupinou utekli a šli pěšky až domů.Babička až do Chotěboře.Ta osmá fotka kde je vyfocený muž v německém mundúru není žádný německý voják ale můj prastrýc kdy po skončení války si to oblékl a nechal se vyfotit,možná trochu zariskoval.A ta předposlední je pohled,kde rovněž ten samý prastrýc posílá domů psaní z vojny podle razítka 13.1.1937 Rychnov nad Kněžnou.
mbbb 10.9.2017 11:39 - č. 8
mbbb Je to směs fotek od Rakouska, přes republika po válku. Z tak malých fotek se nic moc vyluštit rozumně nedá. To poslední bude republikový hasič.
oisean 8.9.2017 16:40 - č. 7
oisean Posílám pár fotografií a pohlednic,které jsem našel na půdě u prarodičů.Nenašel jsem zde téma na staré fotografie,tak to dávám sem . Je možné,že fotky jsou ve špatné kvalitě či rozměrech,to se pak omlouvám.Za případné komenty díks děkuji Лукáш Пертл
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
JurajB 2.9.2017 19:36 - č. 6
Ďakujem za identifikáciu.
mbbb 2.9.2017 07:28 - č. 5
mbbb je to desátník horského dělostřelectva z období Slovenského státu
JurajB 31.8.2017 17:29 - č. 4
Ahojte,

poprosím o identifikáciu jednotky, hodnosti. Malo by ísť o službu z 20. rokov 20 storočia (možno nie). Predpokladám horskú jednotku. Ďakujem.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Janča 4.3.2017 08:48 - č. 3
Děkuji za doplňující info ohledně roku
striker 3.3.2017 18:50 - č. 2
Uniforma kapitána dělostřelectva ČSLA z 60. let,těžko něco dodat
Janča 2.3.2017 20:08 - č. 1
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda byste mi poradili copak je to za uniformu. Našla jsem jí na půdě i s kalhotama a vojenským pytlem. Jediné co jsem byla schopná dohledat, že se jedná o dělostřelectvo a hodnost kapitána nejspíš poválečná doba - takže nevím jestli jsem tu správně, ale budu ráda za každé info. Děkuju
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
21-31 z 31
1 2
Po