Identifikace uniformy

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 31
1 2
Po
JanK 4.2.2024 21:01 - č. 32
Děkuji moc za určení. Člověk je zase o něco chytřejší .
Glynwed 3.2.2024 23:53 - č. 31
Glynwed Bílé kabáty jsou cvičební/pracovní (Drillichrock), vyrobené z přírodní bavlny, a používaly se hlavně při výcviku nebo při pracovních činnostech (např. čištění zbraní, obuvi,..), aby se zamezilo zbytečnému opotřebování a znečištění klasických uniforem. V roce 1940 se jejich barva změnila na tmavě zelenou - pár jich na fotografii také je. Jinak se jedná o německou armádu, a co se týká různých střihů uniforem, Němci často používali původní rakouské nebo české uniformy, u kterých pouze upravili límec a doplnili nárameníky. Fotografie cvičebních a původně čs. kabátů můžete vidět např. zde: www.fronta.cz/eduard-pollok
JanK 3.2.2024 18:19 - č. 30
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, požádat o radu, jestli by mi někdo pomohl určit uniformy na fotografii, popř. o jaké uskupení se může jednat. Fotografie je datována 4. 6. 1941. Místo fotografování nevím. Procházím rodinné fotografie a snažím se zjistit více informací a identifikovat osoby. Zajímalo by mne především, jakou uniformu mají ti dva muži v „bílém“ (to by měli být moji předci, pocházeli od Lanškrouna). Doposud jsem na nic podobného nenarazil a nemohu dohledat (přes uniformy jsem laik). Mé dosavadní pátrání: Na fotografii je více typů uniforem – dle límců, tvaru a umístění kapes. Např. muž za mužem s brýlemi má úplně jiný typ uniformy než muž se zbraní (kapsy) atd. Je to dáno hodností? Mělo by se jednat o německé uniformy, ale u všech si nejsem jistý. Muž v popředí s brýlemi by dle označení na rukávu měl být Gefreiter. Předem mockrát děkuji za pomoc.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Ondrejvs 2.2.2024 09:40 - č. 29
Mockrát děkuji za pomoc. Luftwaffe mě opravdu nenapadlo … z valašských kopců to měli k nejbližšímu letišti daleko , zřejmě nějaká hlídka protivzdušné obrany.
Glynwed 1.2.2024 22:03 - č. 28
Glynwed Jedná se o příslušníky Luftwaffe, všichni v hodnosti vojín (Flieger).
Ondrejvs 1.2.2024 17:32 - č. 27
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Snažím se na dvou fotografiích (viz. příloha) zjistit o jaké německé vojáky se jedná. Myslím si, že jsou to příslušníci Ordnungspolizei, ale úplně jistý si nejsem. Místo snímku je v okolí Vsetína, cca rok 1940. Za kvalitu fotek se omlouvám, ale víc z originálu vytáhnout nešlo. Děkuji.
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
kozak 19.12.2023 11:26 - č. 26
jj děkuji všem za info ke stejnokroji DTJ
egli 10.8.2023 18:22 - č. 25
egli Bude to tak..
www.esbirky.cz/predmet/23858506
Glynwed 8.8.2023 21:32 - č. 24
Glynwed Tak to bude zřejmě Dělnická tělocvičná jednota - podobné kroje viz www.smirice.eu/spolky/dtj/dtj.htm
kozak 5.8.2023 21:16 - č. 23
jj bude to tak...zkouším všechny cesty...Sokol to není, Orel také ne a nevím kam dál... neznám ani dataci fota... je to někdo z mlýna v Osově, okr. Beroun
Glynwed 5.8.2023 17:43 - č. 22
Glynwed Tohle nebude uniforma, ale kroj nejakeho slovanskeho spolku...
kozak 3.8.2023 22:22 - č. 21
Může, pls, někdo identifikovat tuto uniformu... vůbec netuším zda je to vojenská uniforma a odhaduji to někam na jih R-U
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Glynwed 26.12.2022 16:44 - č. 20
Glynwed
Tak tohle je opravdu těžké - zimní kabáty všech armád jsou si velmi podobné a na té fotce se opravdu nedá čeho chytit. Snad jen počet knoflíků na dvouřadovém kabátu dává tušit, že to nebude německá ani sovětská armáda, takže tipuju že by to mohla být slovenská nebo maďarská armáda na východní frontě.
Sccopex 26.12.2022 14:14 - č. 19
Zdravím odborníkov,
Na fotke v pravo je môj prastarý otec, žiaľ neviem ani zaradenie, ani armádu (yes, som úplný laik)
Viem že fotka je veľmi nekvalitná, bol by som ale nesmierne vďačný, ak by niekto vedel aspoň sčasti identifikovať uniformu.
Ďakujem ????
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Glynwed 18.10.2022 22:13 - č. 18
Glynwed Oba dva vojáci mají hodnost Unteroffizier (ekvivalent českého četaře), podle lemování na lodičce vzor 35 (obrácené V nad kokardou) lze odhadovat příslušnost k dané zbrani. Voják vlevo má lemování pravděpodobně černé (ženisté), voják vpravo bílé (pěchota) nebo žluté (jezdectvo/průzkumné jednotky).

Celá uniforma není bohužel vidět, ale podle umístění knoflíků a barvy límce můžeme s určitostí říct, že voják vpravo má polní blůzu vzor 40 (límec v barvě blůzy, která měla celkem 5 knoflíků) a voják vlevo má polní blůzu vzor 41 nebo 42 (límec v barvě blůzy, která měla celkem 6 knoflíků).

Fotografie tedy pochází někdy z roku 1941 nebo 1942. Více z fotografie bohužel určit nelze.
Janicap 18.10.2022 16:41 - č. 17
Dobrý den,
pokud je to vůbec možné, dá se z přiložené fotografie zjistit něco bližšího o daných vojácích? hodnost, zařazení apod?
Děkuji
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Gatto 10.6.2018 12:13 - č. 16
K fotce „financů": O nabídce snímku na Aukru nemám potuchy, nejsem jeho majitelem, dostal jsem jen online cestou kopii k určení uniforem.
mbbb 30.5.2018 19:46 - č. 15
mbbb koukal jsem, že ten snímek s těmi Italy se objevil na Aukru s popisem, že jde asi o finance, co si o tom myslet?



Francouzské stejnokroje to nejsou, jde o italské.
Honza M. 17.5.2018 20:56 - č. 13
Honza M. A nebudou to legionáři ve francouzských uniformách?
rotanazdar.a1.esports.cz/wp-content/uploads/...
Gatto 17.5.2018 20:41 - č. 12
Díky moc za prvotní určení a nasměrování. Pomohlo mi. Trochu jsem hledal, mohlo by jít o příslušníky italské státní policie - Regia Guardia per la Pubblica Sicurezza v uniformách z let 1919 - 1922. Viděl jsem také snad všechny uniformy italských financů, ale byly dost odlišné.

Tak ještě ta druhá jednotka v baretech.

Za jakýkoliv další podnět budu vděčný.
1-20 z 31
1 2
Po