Ženy ve válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
21-40 z 127
1 2 3 4 5 >>
Po
Honza M. 7.12.2011 10:56 - č. 198
Honza M.
Gren.Biermann napsal v č. 187:
"Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda ,napřiklad rusko, anglie atd."
Tuším to byla Dr. Engelová, která v Buzuluku napsala veliteli praporu: "Jestliže jsme my ženy dost dobré na to, abychom umíraly v německých koncentračních táborech, jsme dost dobré i na to, abychom proti Němcům bojovaly!" (volná parafráze).

Což mne taky přivádí k otázce, co to svědčí o národu, který hnal ženy do plynových komor, před popravčí čety a pod gilotiny?
Ero 6.12.2011 23:50 - č. 197
Ero
Z napsal v č. 192:
"já jsem vždy měl za to, možná nesprávně, že v SSSR sice snižovali odvodní věk (kupodivu nikoliv jaksi pro legraci, ale také z důvodů nedostatku starších), ale snad nikdy neklesli ke čtrnácti, patnácti letům jako v Německu "
Já mám pocit, že rozhodně 15 letí už ke konci války rukovali. Ruku za to do ohně nedám, ale určitě jsem to někde četl nebo slyšel.

Gren.Biermann napsal v č. 187:
"Ženy maji vychovavat děti a starat se o domacnost aby byl pořadek doma a na světě ! Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda "
Ty seš dobrej šoumen! Jestli tě teda správně chápu, ženská patří za plotnu za každý situace, jo?

Gren.Biermann napsal v č. 187:
"PROSÍM VÁS NEVĚŘITE VE SVEM VĚKU NA POHÁDKY že ne ???"
Nic ve zlém, ale dle tvé gramatiky soudě bys měl u pohádek asi ještě chvíli zůstat.
Dzin 6.12.2011 21:37 - č. 196
Dzin Každý se tu bude chovat slušně.

Jinak, pokud ženy chtějí bojovat, proč by nemohli? Jsou snad méně statečnější nebo odvážnější, než muži? Jejich vlastenectví a snaha pomoci méně podstatná?
Z 6.12.2011 19:15 - č. 195
Z
Gren.Biermann napsal v č. 187:
"Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda ,napřiklad rusko,anglie atd."
Gren.Biermann napsal v č. 191:
"Jinak hezke fota proti vzdusne obrany ale ja nemluvil o možna ojedinělych pripadech ale o politice jako celku. "
A ty se lišily v čem přesně, vojíne Pivsone?
Z 5.12.2011 18:03 - č. 192
Z
Gren.Biermann napsal v č. 189:
"V tomhle tom pripade jako zdravotni personal souhlasim ,hodne zen bylo organizovano v radech a tak tez bezdetnych to je v poradku.A dalsi k tem detem souhlasim v tomto s vami kdo mi pisete ALE nikdo zvas nikdo nevzpomnel Stalinovy deti ze bojovali ne jen na konci valky (jako v nemecku nahrada za dospelé) ale po celou dobu trvani valky !!! To nevite nebo je to vase poddujatost???"
Popros někoho gramotného a příčetného o přečtení dosavadní diskuse, a pak mi řekni sám zda se témata "Volkssturm, Hitlerjugend..." a "Ženy ve válce" nějak týkají situace dětí a dospívajících v SSSR. V případě, že tě dotyčný z tvého bludu nevyvede, tak napiš v čem tedy přesně. Sice je to jiné téma, ale pouč mě - já jsem vždy měl za to, možná nesprávně, že v SSSR sice snižovali odvodní věk (kupodivu nikoliv jaksi pro legraci, ale také z důvodů nedostatku starších), ale snad nikdy neklesli ke čtrnácti, patnácti letům jako v Německu (odhlédnuto od případů válečných sirotků, o které se staraly jednotky jakožto o "syny pluku", a kteří systematicky do boje nasazováni nebyli), resp. US Army koncem války zajala i několik desetiletých německých "vojáků". BTW v Německu odváděli patnáctileté děti z Hitlerjugend jako pomocníky k FlaKu už v roce 1943 - což není zdaleka konec války. Inu i ten nabubřelý a neschopný Göring asi měl nějaké vlastnosti, kterými imponoval prostředí v němž se pohyboval.
Gren.Biermann 5.12.2011 17:50 - č. 191
No to né na to co se ted vsude deje na svete a take v čr tak mi te bystrosti nějak ubylo ! Jinak hezke fota proti vzdusne obrany ale ja nemluvil o možna ojedinělych pripadech ale o politice jako celku. apropo taky mame jednu ženskou v oddile a taky Luftwafe . p.s. nemusime byt na sebe jako psi a jestli delas reenactment tak si mužem pres to forum v anglii dopisovat a mužem možna v budoucnu udelat nejakou bitvu spolecne
Z 5.12.2011 17:42 - č. 190
Z
Gren.Biermann napsal v č. 187:
"Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda ,napřiklad rusko,anglie atd."
tinyurl.com/csl6x2b
Ty nejsi moc bystrý, viď?
Gren.Biermann 5.12.2011 17:38 - č. 189
V tomhle tom pripade jako zdravotni personal souhlasim ,hodne zen bylo organizovano v radech a tak tez bezdetnych to je v poradku.A dalsi k tem detem souhlasim v tomto s vami kdo mi pisete ALE nikdo zvas nikdo nevzpomnel Stalinovy deti ze bojovali ne jen na konci valky (jako v nemecku nahrada za dospelé) ale po celou dobu trvani valky !!! To nevite nebo je to vase poddujatost???
Z 5.12.2011 17:29 - č. 188
Z
Gren.Biermann napsal v č. 187:
"ženy nemaji ve valce co pohledavat !!! Ženy maji vychovavat děti a starat se o domacnost aby byl pořadek doma a na světě ! Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda ,napřiklad rusko,anglie atd.Spřahli by se i s dablem jenom aby jim ty koryta,moc a majetky zustaly ! A to byl pravý duvod jejich odporu , na lidi a nejakou svobodu a demokracii pro lidi PROSÍM VÁS NEVĚŘITE VE SVEM VĚKU NA POHÁDKY že ne ???"
Gren.Biermann napsal v č. 92 (téma: "Volkssturm, Hitlerjugend..." [téma č. 239 - přísp. č. 92]):
"Ti chlapci z Hitlerjugend byli velmi dobri a oddani bojovnici ,nekteri z nich měli 12,13,14 a vice let a dokazali pribrzdit postupujici russaky!Ti museli dokonce zmněnit trasu aby se dostali do centra Berlina byli mnohdy lepsi nez dospelaci z Whermachtu kteri se rozhodli kapitulovat ! Nemluve o tom že bojovali tak dobre ze defacto prispeli k prodlouzeni valky o nejakou dobu."
Hlavně že vůči posílání dětí na smrt tak zásadní postoj nezaujímáš. BTW - ženy ve válce působí i třeba jako lékařky, zdravotnice a ošetřovatelky. Nemluvě o nasazení v jiných nebojových rolích - planžetistky center řízení PVO, operátorky radarů, spojařky, administrativní síly. Ty bys možná ale za "humánnější" příklad žen ve válce použil dozorkyně z koncentráku?
Gren.Biermann 5.12.2011 16:57 - č. 187
ženy nemaji ve valce co pohledavat !!! Ženy maji vychovavat děti a starat se o domacnost aby byl pořadek doma a na světě ! Hnat ženy do valky svedči pouze o zoufalosti,nevyspělosti a nechutne drzosti daneho naroda ,napřiklad rusko,anglie atd.Spřahli by se i s dablem jenom aby jim ty koryta,moc a majetky zustaly ! A to byl pravý duvod jejich odporu , na lidi a nejakou svobodu a demokracii pro lidi PROSÍM VÁS NEVĚŘITE VE SVEM VĚKU NA POHÁDKY že ne ???
prdiven 20.9.2010 22:35 - č. 186
prdiven Tak třeba ty krajani co je udělovali mezitím umřeli.
Honza M. 15.9.2010 13:07 - č. 185
Honza M. "O stařenčině pohnuté minulosti přitom neměl žádný z jejích krajanů ani potuchy..."

Ale někdo jí ty medaile přece udělit musel, ne? Žeby Francouzi?
spelter 15.9.2010 12:23 - č. 184
spelter zpravy.idnes.cz/britska-odbojarka-mlcela-rok...
Tom 1.3.2009 17:40 - č. 183
Tom Z občasníku "Zpravodaj Mnichovohradišťska 1/2009":
Oznamujeme všem přátelům a známým, že dne 14. února 2009 zemřela nečekaně po krátké těžké nemoci ve věku 85 let

RNDr. Jiřina Kopoldová, CSc., rozená Švermová,

dlouholetá vědecká pracovnice ČSAV a příslušnice 1. československého armádního sboru na východní frontě.

Rozloučili jsme se s ní na její přání bez obřadu v úzkém rodinném kruhu. Urna s ostatky bude uložena v rodinné hrobce v Mnichově Hradišti.
Honza M. 15.2.2009 23:27 - č. 181
Honza M. Doporučuji pozornosti ctěného publika tuto internetovou výstavu:

www.zeny-bojujici.cz/
cinik 13.7.2008 15:04 - č. 180
cinik Nové články k tématu na české wikipedii:

cs.wikipedia.org/wiki/Irena_Sendlerowa

cs.wikipedia.org/wiki/Zofia_Kossak-Szczucka

cs.wikipedia.org/wiki/Irena_Kowalska-Wuttke

Připomínky přivítám, nicméně články mají spoustu chyb i kvůli nedostatku pramenů. Pokud nějaké máte v dosahu, uvítám pomoc.
mbbb 2.12.2007 11:56 - č. 179
mbbb válka je největší svinstvo a když už se válčí, tak by tam ženský neměli co dělat,
Jan Ciglbauer 1.12.2007 09:33 - č. 178
Jan Ciglbauer Ještě takovou kuriozitku do placu: V bitvě u Majdaleny na Třeboňsku v květnu 1945 Němci nasadili proti Rusům i kořistní T-34, podle pamětníků a fotografie řízeného ženou v německé uniformě. A opravdu tehdy i s tímto tankem Rusy prakticky zahnali. Tank sice zničen nebyl, ale ženská byla zabita střepinou.
historik1 30.11.2007 14:56 - č. 177
historik1 souhlasím a když se podíváte na ruské fotky tak vidíte že tam je ženská.viděl sem jednou fotku a k ní titulek :ruská soudružka učí zacházet s odstřelovací puškou soudruha.
Moby 1.6.2007 20:48 - č. 176
Moby
mig napsal v č. 175:
"Pokiaľ viem, tak odstreľovačky sú dneska súčasťou každej vyspelej armády... majú isté výhody pre "prevádzkovateľa" "
Jaký? Po bitvě zaštupujou ponožky a vyšúrujou zákop ?
21-40 z 127
1 2 3 4 5 >>
Po