Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
5201-5220 z 5380
Po
alyk 8.4.2003 10:32 - č. 194
alyk Falkenau je nemecky nazev pro Sokolov. Jinak velka cervena jednicka byl velky jedinecny pruser!!!
virgo 8.4.2003 09:41 - č. 193
presne tak, hruza!!!

a co to mesto - falkenau ??

tim mysleli co ?

byli v belgii, pak tam rekli ze je ceka to nejhorsi a to mesto Falkenau, pak tam skocilo ceskoslovensko kveten 45 a pak ty pece!!

opravdu by me zajimalo,kterej kreten si to vymyslel!!

a tech tancich to nema cenu...

ale podobne je to i v jinejch filmech z ty doby...moc se s tim neparali

napr.skutecnyho tygra jsem videl snad jen ve vojinu ryanovi.



jinak

velka vlastenecka valka - ten dokumentarni serial jsem taky videl , bezel v 80.letech , priblizne ve stejnou dobu jako ctyri z tanku a pes

po obojim velmi touzim

nevim kolik mel dilu a dost bych se divil, kdyby ho uvadel burt lancaster

ze by ho pozvali soveti aby to pro ne udelal v ramci celosvetoveho miru? )

velka vlastenecka valka byl sovetsky dokument!

osvobozeni je sovetska filmova pentalogie

btw. bitva u kurska je docela husta!!
Hartmann 7.4.2003 14:18 - č. 192
Hartmann Kelby: Dotázek - poznal jsi v The Big Red One "německé tanky"?
A věděl jsi, že v západních čechách byl vyhlazovací koncentrák ??
Kelby 7.4.2003 14:15 - č. 191
Včera dávali Velkou červenou jedničku. Matně jsem si ten film pamatoval z mládí a tak jsem se docela těšil.... zklamal mě.
Dzin 6.4.2003 21:00 - č. 190
Dzin Zkus videopujcovnu. U nas maji myslim oba (Zelezny kriz urcite)
karaya1 6.4.2003 19:51 - č. 189
karaya1 Nevíte, kde by se daly sehnat níže vychvalované filmy jako Most nebo Železný kříž?
karaya1 6.4.2003 19:20 - č. 188
karaya1 mato: to potom bude až moc neosobní... Divák se potřebuje s někým ztotožnit, říkat si "to bych zvládl taky, dyť namířit na Tiger a sejmout ho pistolí (Ryan ) není nic těžkýho"... Nemusí to být bratři, to už je asi extrém, stačí kamarádi, ale potom se připravíš o moment návratu rakví... Válka je hnusná...
mato 5.4.2003 20:32 - č. 187
mato To Karaya1:Ja by som tiež natočil veľku bitku ale to s tymi bratmi je až moc hollywodske.Ja by som to spravil tak že kamera by sa volne pohybovala po bojisku a snímala by len dvôležite veci na obydvoch stanách.A určite by som do toho nemontoval žiadne hrdinstvo ale radšej zbabelosť a túžbu prežiť.
Dzin 4.4.2003 21:03 - č. 186
Dzin guano: Ja mam dojem, ze na zapade sla VVV (a mam na mysli "serial" podobny Osvobozeni) prave pod timhle nazvem (nebo podobnym) protoze jsem na to cetl kdysi recenzi a tam se pan pisatel rozohnoval nad tim, ze burzuazni padelatele dejin se snazi zdiskreditovat toto uchvatne dilo natoceno, jak jinak, presne podle skutecnosti...
Ja si vice vybavuji knihu, tu mam doma a cetl jsem ji nekolikrat, serial je spise v pozadi...
A Osvobozeni ma 5 dilu, ale o nich uz jsem psal...
karaya1 2.4.2003 18:29 - č. 185
karaya1 Pánové, díky za diskuzi i Alamejnu:O))
Mám jeden námět na film za půl miliardy dolarů:O)))):

Prostě nějaká GRAND BITKA (typu Overlord, Zitadelle, Seelowe,...). Bylo by to tak 2 hoďky dlouhý a byl by to příběh BEZ love story (na frontě baby nejsou:O))). Celej čas by se bojovalo, možná tak půl hoďky by byly "chlapský kecy" a konec. Třeba 3 bratři v různých jednotkách- tankista, pěšák a letec a film by sledoval jejich osud v bitvě... A nakonec by všichni zemřeli (jako v reálu:O(( a poslední závěrečný záběr by byl pohled na 3 rakve vracející se domů...
Ať nejsou pořád samý happyendy:O))
Co vy na to?
guano 2.4.2003 10:31 - č. 184
guano Dzin: Ve filmu se jmenoval velitel tanku Olgert Jaros
Velka vlastenecka valka byl 22 dilny dokumentarni serial, ktery uvadel herec Burt Lancaster.
Osvobozeni je hrana serie asi 4 nebo 5 filmu, ktere na sebe volne navazuji - uz si to z raneho mladi tolik nevybavuju.
Podivna valka se rika necemu uplne jinemu.....
Dzin 1.4.2003 22:01 - č. 183
Dzin von Harry: Ja to nevidel, tak ti nemoru rici, Velka vlastenecka valka (na zapade znama jako Podivna valka) je ale taky nekolikadilny film.
Hartmann: Ano a dalsi popisovali prekroceni Dnepru, utok v Belorusku, osvobozovani vychodni Evropy a bitvu o Berlin. U nas je maji ve videopujcovne, tak jsem si jeden vikend mlsal...:)
Dzin 1.4.2003 21:58 - č. 182
Dzin S Akameinem to zas tak jednoduche neni. Pri nemeckem ofenzive asi tezko, zde se snazili Britove zastavit postup Osy a to se jim podarilo. Pri Britske protiofenzive uz Monty spolehal na svou prevahu a kalkuloval s tim, ze zacne Torch a Rommel, i kdyby se mu darilo, bude muset zahajit ustup, aby si kryl sve zasobovani, ktere stale slo pres Libii a nasledne dlouhe zasobovaci trasy.
Hartmann 1.4.2003 21:57 - č. 181
Hartmann Tak je Osvobození jinej seriál (asi pět dílů, viděl jsem první díl - Kursk)
von Harry 1.4.2003 21:53 - č. 180
von Harry Dzin:Takže bych ještě neměl sklerozu a přece jenom by to byla "Velká vlastenecká válka" jak si to pamatuju?
Dzin 1.4.2003 21:49 - č. 179
Dzin von Harry: Osvobozeni to rozhodne neni, to je normalni valecny film (serial) o nekolika dilech.
Hartmann 1.4.2003 21:45 - č. 178
Hartmann Karaya:
- Proti tomu, že Britové u El Alaminu bojovali jen proto, aby je o vítězství v Africe nepřipravili Američané v operaci Torch hovoří už samotný fakt, že polovinu sil operace Torch tvořili Britové.
- Datum zahájení operace měl zcela pod taktovkou Montgomery, který odolal politické tlaku Churchilla zaútočit dříve, než než nashromáždil rozhodující převahu.
- Bitva u El Alameinu byla zahájena v říjnu a rozhodnuta ještě před vyloděním Torch.
- Německé síly se u El Alemainu bránily ze všech sil a nepočítaly s tím, že se nakonec stejně budou muset stáhnout kvůli obraně Tuniska, Torch byl pro Němce absoluní překvapení.
von Harry 1.4.2003 21:28 - č. 174
von Harry A je to i v prodeji?To víš,nejsem z Prahy a v našem městě to ještě v žádný půjčovně nemaj.
Hartmann 1.4.2003 21:23 - č. 173
Hartmann Na videu, viděl jsem to už v několika videopůjčovnách.
von Harry 1.4.2003 21:17 - č. 172
von Harry Je to docela dost dobře možný,už je to ňákej čásek co sem chodil na základku a viděl to.A dá se to sehnat?Vyšlo to na něčem?
5201-5220 z 5380
Po