Taktika útoků a strategie ofenziv vojsk SSSR

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 96
<< 1 2 3 4 5
Po
Honza M. 23.1.2003 17:23 - č. 39
Honza M. Andrew: to není názor z poslední doby - to psaly protektorátní noviny už v jedenačtyřicátým.
Andrew 23.1.2003 10:30 - č. 38
Jo jo, přestože Němci měli celkem dobrý tanky, Rusové měli ještě lepší ( T-34, KV-1,SU-85,IS-2 Stalinec ... ). Němci předvedli fakt skvělej výkon, protože proti nim stál protivník s větším průmyslovym materiálem a lidskými zdroji.

Němci měli rychle postupovat na Moskvu, tak jak to chtěl Guderian. Rusové měli taky štěstí, že SSSR neměl tak vyvinutou dopravní síť, jinak by byla jeho evropská část obsazena tak rychle jako Francie.

V poslední době se objevuje taky názor, že agrese proti SSSR byla vlastně preventivní akce, protože se údajně Stalin chystal přepadnout Německo.
Honda 22.1.2003 00:18 - č. 37
JOO´ zapoměl jsem na Hubáčka,ale to je "jen mořskej vlk"
Honda 22.1.2003 00:17 - č. 36
Oni většinou Ti dobří napíšou jen pár "kusů"(1-2) např.:Paul Adair,J.Hrbek
Ale je pár vyjímek:J.Piekalkiewicz,P.Carel(tady se projevuje stáří vzniku-myšleno liteter.děl)

oo)))Ovšem je to jenom můj názor.))))o))
Witt 21.1.2003 19:15 - č. 35
Dobře,nůžete mi tedy napsat důvěryhodný autory???
Honda 17.1.2003 21:43 - č. 34
Dzin-pripojuji se k Tvemu názoru na Lucase.
Pet 17.1.2003 04:41 - č. 33
Pet Taktika nasazení tanků byla u rusů stejně jednoduchá jako chytrá(aspoň ke konci války).Podle lit. útočili v předu T-34 za nimi v odstupu asi 500metrů IS-2-ky.Výhoda této taktiky je jasná:něm. protitank.děla se zaměřila na T-34-ky a tanky IS-2 mohli v klídku odstřelovat cíle,které by T-34-ky nezvládli.Trochu kruté pro osádky T-34,ale velmi účinné...
Dzin 12.1.2003 16:34 - č. 32
Dzin Witt: Jen tak mezi nami, k Lucasovi pristupuj asi jako k oficialni sovetske histografii - Vse si overuj, cti mezi radky a hodne premyslej - s tim rozdilem, ze Soveti psali pravdu casteji...
Witt 12.1.2003 16:15 - č. 30
Ty poměry mám z knihy Polední rok německé armády od Jamese Lucase.
Dzin 10.1.2003 22:15 - č. 29
Dzin Jenom pripominka k SK, SSSR mel v roce 40 200 milionu obyvatel... Ale ty pomery co uvadis, s temi souhlasim. Lokalni prevaha byla samozrejme jina, ale tu si dokazali vybudovat i Nemci, napr. pri Barbarrose ci letni ofenziva 42...
Hartmann 9.1.2003 14:07 - č. 28
Hartmann Trochu odbočím. Možná jste se s tím setkali také, že když si události na východní frontě srovnáváte se současnými mapami, občas to neodpovídá. Kromě názvů, jejichž obhasněním se tento web již věnuje by mě zajímala ještě jedna věc - přehrady. Některá bojiště zmizela pod jejich hladinou (jako třeba ljutěžské předmostí na dněpru u Kyjeva). Měl by někdo přehled o tom, které byly vystavěny před válkou a které po válce a případně kdy? Nějak mě nenapadá nic, kde by se to dalo dohledat.
SK 8.1.2003 20:35 - č. 27
SK Hartmann:

Díky moc... ;o)))
Springfield 8.1.2003 19:08 - č. 26
To sem čet, v jedný knize, jak se střetli s KV1. Ten chlap popisoval, jak dvakrat vystřelil a ono nic. Teprve jeho zkušenější kámoš vypálil Ruskýmu tanku do spojení mezi korbou a věží. Pak se teprve zastavil.
princEugen 8.1.2003 19:04 - č. 25
princEugen no horsi myslim bylo kdyz se nemci setkali s T34 a KV1, a presto to zvladli, ikdyz asi kuli tomu ze nebyly tyhle tanky nasazeny ve velkych svazech, ikdyz ten pocit strilet do neceho a vono to jede dal to muselo nasrat
Springfield 8.1.2003 19:01 - č. 24
To jo, představ si, že jede skupina Tigerů a zaútočí na ně horší, ale početnější Ruské tanky. A než nabije, zamíří, vystřelí, tak už může mít dávno v pancíři díru.
princEugen 8.1.2003 18:59 - č. 23
princEugen nevim kdo tu tvrdil neco o 10-20 nasobny presile,vono staci samo dyz ma nekdo 2x -3x tolik tanku a uz to neni nic moc bezva bitva,mimoto nemecko bojovalo narozdil od ruska vsude,nemelo nekoho kdo by jim dodaval tanky a dela(jako USA Rusum).
Springfield 8.1.2003 18:54 - č. 22
To je samozřejmě pravda. Hitler zasahoval opravdu velmi zmateně a neefektivně do bojů. Když jsem četl a viděl a tak co dělal, myslím si že bez něj, tedy s někým rozumnějším by Němci dosáhli daleko lepších výsledků.
Hartmann 8.1.2003 17:45 - č. 21
Hartmann dovolim si citovat SK z jineho fora, jehoz prispevek se mi libil:

Sovieti nikdy nemali v zbrani oveľa viac vojakov v na fronte ako Nemci (pozrite si početný stav ozbrojených síl v rokoch vojny). Početná prevaha rusov až do 1945 nebola nikdy viac než dvojnásobná. Prevaha na jednotlivých úsekoch bola, ale bolo to spôsobené neprofesionálnymi zásahmi Nemeckého vedenia (Hitlera), ktoré presúvalo jednotlivé divízie a zbory z miesta na miesto, čím spôsobovali nedostatok vojakov v boji... Ďalšou príčinou ruskej prevahy bolo, že z takých veľkých ozbrojených síl bolo len malo vojakou využitých na boj...väčšina slúžila v logistike a strážnych službách...Ľudské zdroje sovietskeho zboru boli 140 mil. a Nemecka 70mil...kde je potom tá 18-20násobná prevaha? Ta bola len na niektorých dôležitých úsekoch, kde si rusi vytvorili drtivú prevahu...(Napr. operácia medzi Vislo a Odrou, Berlín...)....
ludva 8.1.2003 10:06 - č. 19
Poměr sil, který udávají němečtí generálové, je zřejmě lokální, v místě útoku, jinak totiž při poměru 10:1 by poměr sil v místě útoku byl 30:1 apod.
princEugen 7.1.2003 19:35 - č. 18
princEugen no to co si rek--: Niekde mohli mať sovietské vojská prevahu ako spomína Witt, ale na inom mieste fronty sa to muselo vyrovať a mali tam prevahu Nemci...To, že Nemci neefektívne využívali svoje sily je len ich neschopnosť (velenia).--- je podle me presne naopak,prohod nemce za sovety,
61-80 z 96
<< 1 2 3 4 5
Po