Námořní bitvy

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
221-224 z 224
<< 9 10 11 12
Po
Šakal 6.12.2002 21:17 - č. 4
Šakal Pardón omlouvám se.Trochu jsem brouzdal v knihách a našel jsem že ve skutečnosti se zachránilo asi 800 námořníků, ale kvůli hrozbě útoků německých ponorek se jich podařilo zachránit jen 115.A Bismarck nebyl zas v tak bezvýchodné situaci:Goering přislíbyl Lindemannovi podporu luftwaffe jen jak se loď dostane na dosah bombardérů.A Bismarck byl potopen (ať už tak jako tak) celkem hluboko v dosahu luftwaffe.A s tou odolností proti zásahu torpéda to není zas tak pravda.Přece jedno z torpéd po zásahu zablokovalo kormidlo lodi takovým způsobem že už nešlo opravit a loď byla odsouzena k plavbě dokolečka.A to byl asi hlavní důvod proč němci o svoji nejlepší loď přišli.
Hartmann 6.12.2002 20:29 - č. 3
Hartmann Zachránilo se asi 100 mužů. Že Bismarck potopila skutečně vlastní posádka, to se objevilo až po Ballardově podmořské expedici, nikdo to do té doby nemohl sdělit, protože z 2400 mužů se zachránilo jen 100. Není to nepravděpodobné, Bismarck se nacházel v bezvýchodné situaci, tak to mohlo být klidně vykonáno. Dělostřeleckou palbou byly poškozeny nástavby, ale nemusela být ohrožena schopnost plout. Trup byl též odolný proti torpédům, ale loď nemohla střílet ani odplout, tak bylo o jejím konci rozhodnuto.
Šakal 6.12.2002 20:05 - č. 2
Šakal Kolik se jich vlastně z Bismarcku zachránilo?Ja mám nejasnou představu že něco okolo dvaceti (prosím opravte mě jestli se mýlím).A jestli je to tak jak si myslím tak to je pěkná blbost že by se sami potopili a zapoměli se zachránit.A kolik ho vlastně torpédovalo lodí tři nebo víc?A že by neměl žádné vážné poškození?A neviletěli mu náhodou dvě věže 15m vysoko?
(Ty zprávy jsem neviděl takže tohle je můj názor bez nejnovějších informací.Rád se poučím).
gargamel 6.12.2002 18:42 - č. 1
gargamel Dnes v novinách i včera v TV zprávách uváděli, že Bismarck zřejmě nebyl potopen torpédem, ale Němci ho potopili sami, aby nepadl do rukou Britům. Vychází to z výsledků několika podmořských expedic, které na lodi neobjevily žádné větší poškození, keré by mohlo způsobit potopení lodi.

Britům se to samozřejmě nelíbí, co si o tom myslíte?
221-224 z 224
<< 9 10 11 12
Po