Září 1938 - měli jsme se bránit?

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

ja_62 25.2.2009 17:31 - č. 5516
ja_62
pohan napsal v č. 5514:
"To si vysvětluju tak, že jeden dokument z edice Norimberských dokumentů o německé armádě v září 1938 se týkal německých přesunů a případně úmyslů, a jiné se týkaly dalších informací o německé armádě, předpokládám, že i počtů a rozmístění. "
A to poté, co výslovně informoval, že jde o dokumenty, které nemají charakter vyčerpávajícího souboru informací, ale byly shromážděny ze specifických důvodů?
pohan napsal v č. 5514:
" jiné se týkaly dalších informací o německé armádě, předpokládám, že i počtů a rozmístění. "
Ovšem k tomu tě nevedlo nic jiného než právě jen tvůj předpoklad. A to co tipuješ, následně s klidem uvádíš jako tvrzení Pavla Šrámka.
pohan napsal v č. 5480:
"V dokumentu ČT2 OSUDOVÉ OSMIČKY v debatě o našem opevnění o tom mluvil Pavel Šrámek."
pohan napsal v č. 5514:
"Pavel Šrámek v tom pořadu řekl mnoho jiných důležitých věcí, takže kdybych je měl citovat všechny, trvalo by to dlouho."
K tomu tě přece nenutím, úplně by stačilo kdybys neuváděl to co neřekl, a případně uvedl to co se vztahuje k věci, tj. povaze dokumentů o kterých mluvil. To že by obsahovaly i údaje o síle německé armády jsi z nich totiž odvodil pouze ty. Já už skutečně téměř nemám za to, že bys úmyslně uváděl nepravdivé údaje, o to silněji ale pochybuji o tvé schopnosti pochopit a reprodukovat i relativně jednoduché informace.
pohan napsal v č. 5514:
"jsem se s jedním klukem vsadil o to, zda se chtěl Ludvík Krejčí bránit. Proto jsem si z onoho rozhovoru z roku 1968 stáhnul jen zmíněnou pasáž."
Nevím jak byla otázka vaší sázky přesně definována, a (pochybuji že bys mi to dokázal sdělit) nicméně odkaz na přepis té porady z 30. 9. 1938: armada.vojenstvi.cz/predvalecna/dokumenty/5.htm Jinak, jak psal egli:
egli napsal v č. 5479:
"Je přece něco jiného profesionálně posoudit situaci (tedy, že samotná ČSR se bez pomoci spojenců nemůže ubránit) a přesto si ale myslet, že Mnichov bychom neměli přijímat a měli jít radši i třeba do ztracené války (s tím, že třeba teoreticky by nám někdo pomohl)."

pohan napsal v č. 5514:
"přesně 17.12.2008, byla to středa"
Máš pravdu, ale do diáře jsem se podíval .