Pozůstatky války u nás

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-8 z 8
Po
egli 4.7.2017 10:10 - č. 8
egli Zajímavé: zbytky z letadel Me 323 Gigant se dodnes nacházejí na Chrudimsku, část konstrukce slouží ve Vrběticích u Skutče i jako zvonice...

www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zpra...

Honza M. 4.5.2014 16:09 - č. 7
Honza M. Rendy: Z okolí Berlína si vybavím akorát Čínský pavilónek v Postupimi, kde je spousta hákových křížů, ovšem ty jsou pozůstatkem zcela jiné doby

Jinak nacistická symbolika byla samozřejmě záměrně ničena. Jako příklad můžu ukázat patřičně upravené zábradlí na finančním úřadě v Oranienburgu:
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
egli 1.5.2014 16:43 - č. 6
egli
Honza M. napsal(a) v č. 4:
"Já jsem z článku tak nějak nepochopil, v čem měla být tato škola jedinečná."
Asi v tom, že byla jako jediná z dvanácti Adolf-Hitler-Schulen na území protektorátu.
de.wikipedia.org/wiki/Adolf-Hitler-Schulen#S...
Rendy 1.5.2014 12:02 - č. 5
To chápu, že lidé se něčeho takového chtěli zbavit, ale tu a tam se na něco mohlo zapomenout, schválně se ponechalo apod Zde to bude asi hodně lidí znát, ale inspirací k tomuto tématu, mi byla návštěva kasáren právě u zmíněného Berlína, kde si Rudá armáda nechala jako trofej na jednom ze stropů mozaiku orlice. Fotogalerie zde: www.flickr.com/photos/75664093@N02/sets/7215... mě samotného to překvapilo, že (a ještě u Berlína) existují takové pozůstatky. Kamarád mi pak říkal, že orlice by měla být i na nějaké univerzitě v Praze, ale už si nepamatoval na které, kde apod.
Honza M. 30.4.2014 12:49 - č. 4
Honza M. Já jsem z článku tak nějak nepochopil, v čem měla být tato škola jedinečná. Německé internáty vznikaly i v dalších městech s německou menšinou, například v Prostějově, a pochybuji, že by tamní žáky (a kdekoli jinde v říši) vedli v demokratickém, rovnostářském nebo multikulti duchu.
egli 29.4.2014 20:29 - č. 3
egli Škola Hitlerjugend v Jihlavě:
jihlava.idnes.cz/historie-hitlerovy-skoly-na...
historik1 29.4.2014 13:35 - č. 2
historik1
Rendy napsal(a) v č. 1:
" Ahoj, chtěl bych se optat, zda se u nás (nejlépe v Praze) dochovaly nějaké pozůstatky, například orlice na fasádě, sochařská výzdoba apod. D"
Tak teda já to nevím jistě ale podle mě jednak při pražském povstání se lidé snažili zničit co nejvíc německých symbolů. A po 45 roce určitě nikdo nechtěl mít na fasádě německou orlici. Já vím když můj děda nasbíral za války plno uniforem,zbraní,odznaku a po válce i motorky se sajdkou tak mu praděda nakázal všechno zničit a prodat že to nechce mít v domě. Vím, že si psal o Praze ale tady je taky zajímavý dokument o Berlínu www.ceskatelevize.cz/porady/10169395580-hitl...
Rendy 28.4.2014 22:34 - č. 1
Ahoj, chtěl bych se optat, zda se u nás (nejlépe v Praze) dochovaly nějaké pozůstatky, například orlice na fasádě, sochařská výzdoba apod. D
1-8 z 8
Po