Československé četnictvo, policie a finanční stráž

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
241-260 z 675
<< 10 11 12 13 14 15 16 >>
Po
Ero 1.2.2010 20:59 - č. 489
Ero
Tom napsal v č. 488:
"k spíš začni v Jilemnici - v místním muzeu může být adresář z té doby (bývala to "móda" ve městech), podle toho si babička vzpomene na jméno, podle jména budeš hledat v matrice, najdeš datum narození a jsi doma. Máš na nejbližší dva-tři roky o zábavu postaráno "
díky, taky možnost. Hold všechno jde, když se chce.
Tom 1.2.2010 20:09 - č. 488
Tom
Ero napsal v č. 487:
" V předešlých příspěvcích jsem psal, že to byl rodinný přítel z babiččiny strany. Informace mám od svojí babičky. Ona ví a pamatuje si, že ten pán je z Jilemnice, že se narodil o dva domy dál"
Tak spíš začni v Jilemnici - v místním muzeu může být adresář z té doby (bývala to "móda" ve městech), podle toho si babička vzpomene na jméno, podle jména budeš hledat v matrice, najdeš datum narození a jsi doma. Máš na nejbližší dva-tři roky o zábavu postaráno
Ero 1.2.2010 18:06 - č. 487
Ero
mbbb napsal v č. 486:
"jen pro moji informaci - jak by si hledal jejich místa narození? "
Nevím! Proto jsem se na foru zeptal, protože jsem nevěděl! Tohle byla moje hypotéza případného postupu.

mbbb napsal v č. 486:
"Jak vůbec víš, že tam v těch letech někdo z rodiny sloužil, když ani nevíš, jak se menuje? Nevíš, jkase menuje, ale přitom znáš místo narození? "
V předešlých příspěvcích jsem psal, že to byl rodinný přítel z babiččiny strany. Informace mám od svojí babičky. Ona ví a pamatuje si, že ten pán je z Jilemnice, že se narodil o dva domy dál a u finanční stráže sloužil až do začátku války v Lazeštině. (určitě to jsou informace ještě od její maminky, protože babičce bylo tak 14 let.) To bylo všechno co ví a co vím i já! I stím minimem informací jsem chtěl zkusit po tom člověku zapátrat, prostě se jen zeptat, protože jsem nevěděl jak náročné to pátrání může být. Teď už to evidentně vím. Tímto se tedy omlouvám.

mbbb napsal v č. 486:
"Máš jeho fotku?"
O tom mi není nic známo, ale obávám se že ne.
mbbb 1.2.2010 14:59 - č. 486
mbbb
Ero napsal v č. 479:
"no to já právě nevím! Proto jsem se chtěl zeptat na složení toho oddělení, protože jsem myslel, že kdybych měl jména tak by se našlo i místo narození těch jednotlivců a podle toho bych ho zjistil."


jen pro moji informaci - jak by si hledal jejich místa narození?

Jak vůbec víš, že tam v těch letech někdo z rodiny sloužil, když ani nevíš, jak se menuje? Nevíš, jkase menuje, ale přitom znáš místo narození?

Máš jeho fotku?
Fuky 31.1.2010 22:59 - č. 485
Fuky Za tuhle cenu se proboha prodávají uniformy, ne s odpuštěním takový kus hadru...
Ero 31.1.2010 17:59 - č. 484
Ero Ten kabát je určitě z padesátých let, ale ta cena mi příjde hodně přemrštěná !! Na tvém místě bych ještě vyčkal na něco levnějšího
solution 31.1.2010 17:29 - č. 482
Ahoj, zdravim vas, muzete mi nekdo poradit? Objevil jsem na aukru kozenej kabat, chtel bych neco takovyho na moji starou Zetku 150 jako soucast dobovyho moto obleceni. Psal jsem dotaz a vic nez je v ty nabidce napsano, mi prodejce nerekl. Muzete se na to kouknout a poradit, jestli je to za ty penize prijatelny? A jestli muze byt opravdu tak stary?? Moc by mi to pomohlo, zkousel jsem i veteransky fora, ale nikdo nevi. Moc dekuju mailto: [email protected]

www.aukro.cz/show_item.php?item=902813259


EDIT: Sloučení příspěvků, učesání textu
Ero 30.1.2010 22:07 - č. 481
Ero
Fuky napsal v č. 480:
"A víš alespoň v jakém období tam měl sloužit?"
asi od 1935 až do roku 1939
Fuky 30.1.2010 13:02 - č. 480
Fuky
Ero napsal v č. 479:
"Proto jsem se chtěl zeptat na složení toho oddělení"
A víš alespoň v jakém období tam měl sloužit?
Ero 30.1.2010 11:01 - č. 479
Ero
mbbb napsal v č. 478:
"tak mi napiš jeho méno, já se na něj podívám, mohl jsi to napsat rovnou, ušetřili bychom zde několik příspěvků"
no to já právě nevím! Proto jsem se chtěl zeptat na složení toho oddělení, protože jsem myslel, že kdybych měl jména tak by se našlo i místo narození těch jednotlivců a podle toho bych ho zjistil.

Případně se omlouvám, prostě jsem to chtěl jen zkusit.
mbbb 30.1.2010 10:52 - č. 478
mbbb tak mi napiš jeho méno, já se na něj podívám, mohl jsi to napsat rovnou, ušetřili bychom zde několik příspěvků
Ero 30.1.2010 10:49 - č. 477
Ero
mbbb napsal v č. 476:
"Proč to potřebuješ vědět?"
Údajně tam sloužil rodinný přítel z babiččiny strany, rodák z Jilemnice. Tak jsem po něm chtěl trochu zapátrat

Jinak díky
mbbb 30.1.2010 10:46 - č. 476
mbbb
Ero napsal v č. 475:
"Přesně to. Hlavně na konci třicátých let. Je možno to někde dohledat?"
asi jedině podle seznamů zaměstnanců finanční správy, který každý zemský finanční úřad ročně vydával. Ovšem tam jsou řazeni zaměstnanci ne podle místa, kde loužili, ale logicky podle zařazení do služebních tříd a služebního postavení. Tedy je to náročnější hledání. Ale v principu to vcelku jde.

Proč to potřebuješ vědět?
Ero 30.1.2010 10:19 - č. 475
Ero
Fuky napsal v č. 474:
"Kdo na tom oddělení sloužil?"
Přesně to. Hlavně na konci třicátých let. Je možno to někde dohledat?
Fuky 30.1.2010 00:47 - č. 474
Fuky
Ero napsal v č. 473:
"Nevíte, kde bych se dověděl něco o oddělení finanční stráže v obci Lazeština (Podkarpatská Rus) ?"
Lazeština nebyla ani tak obec, jako spíše místní část Jasini, jíž prochází železnice do Jablonického průsmyku. Co tě zajímá konkrétně v této souvislosti? Kdo na tom oddělení sloužil?
Ero 29.1.2010 23:45 - č. 473
Ero Nevíte, kde bych se dověděl něco o oddělení finanční stráže v obci Lazeština (Podkarpatská Rus) ?
Ero 16.1.2010 10:24 - č. 472
Ero
mbbb napsal v č. 470:
"vysoké kožené boty, jak píšeš ty "holiny", byly samozřejmně předpisové, to se ale v knize jistě píše"
díky ti!
Fuky napsal v č. 471:
"Proboha, Eriku, máme naprosté pochopení pro tvoji momentální zapálenost do finanční stráže, ale nejprve si alespoň pořádně prostuduj literaturu, než začneš otravovat autora. "
Já už si na to snad dám pozor! Jsem nějak nenapravitelnej, nebo co
Fuky 16.1.2010 00:47 - č. 471
Fuky Proboha, Eriku, máme naprosté pochopení pro tvoji momentální zapálenost do finanční stráže, ale nejprve si alespoň pořádně prostuduj literaturu, než začneš otravovat autora.
mbbb 15.1.2010 21:19 - č. 470
mbbb vysoké kožené boty, jak píšeš ty "holiny", byly samozřejmně předpisové, to se ale v knize jistě píše
Ero 15.1.2010 21:06 - č. 469
Ero Už mám hned první dotazy

Předpisová služební obuv pro FS byly standartní kotníkové šněrovací boty a holenice (kamaše) nebo ovinky, dále se nosily nepředpisové tzv. kanadky, které byly trpěny. Ale na fotografiích je spousta financů, kteří mají vysoké kožené holiny. Jak to bylo s nimi?
241-260 z 675
<< 10 11 12 13 14 15 16 >>
Po