Výstroj 2.světové války - pokec a výměna či prodej

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
341-360 z 431
<< 15 16 17 18 19 20 21 >>
Po
GeorgRolf 11.12.2005 12:20 - č. 101
Martin, ono takových klubů je po celé republice mraky, takže stačí se poptat v okolí či zapátrat na internetu a určitě se najde někdo bližší.
GeorgRolf 11.12.2005 12:16 - č. 100
No to takhle máš se vším, my v podstatě jsme taky stále v začátcích i s tím co děláme a taky máme pořád co zlepšovat. Ono jen naučit 10 lidí aby na povel maschiren marsch vykročili správnou nohou vypadali jako "vojáci" a ne jako tlupa orangutanů navlečených do šedé dá docela dost práce. Pokud ti takový spolek zvládne na Schwenken rechts zatočit doprava, bez toho, že by se rozbil tvar a pořád ještě nevypadají jako orangutani ale vzdáleně připomínají vojáky, je to skoro stejné jako vítězně vybojovaná bitva
Prostě vždy je co zlepšovat.
Proto bych se taky bál rozjíždět něco s čím nemáme vůbec žádné zkušenosti, ale když se někdo odvážný najde, proč ne?
Martin R. 11.12.2005 12:06 - č. 99
Martin R. GeorgRolf:
To pro mě nebude,z důvodů:
sídlíme ještě asi 10 km za Brnem

Měl bych to dost,dost daleko....
např. já jsem 16ti letý, aleč vypadám na víc

Mě je 14,a vypadám na 12
---------------------------------------------- ---------
já dělal jednou henlainovce a ještě teď je mi stydno.

Ani se nedivim....
mbbb 11.12.2005 12:01 - č. 98
mbbb
GeorgRolf napsal v č. 97:
"ale moc se mi nechce na toto téma diskutovat"


dyť jó, v klidu
GeorgRolf napsal v č. 97:
"těch co dělají tohle jsou mraky"
ano, kvantita na úkor kvality
GeorgRolf 11.12.2005 11:56 - č. 97
mbbb, děkuji, ale moc se mi nechce na toto téma diskutovat. Každý se věnuje tomu, co jeho jest ne?
My se v podstatě teoreticky nebráníme žádnému období dějin počínaje 30. letou válkou, takže když se najde někdo, kdo se chce ČSL armádě pod naší hlavičkou věnovat a vytvoří si odpovídající oddíl, možnost určitě má. Ale jak jsi sám řekl, těch co dělají tohle jsou mraky, takže nepředpokládám, že by se do toho chtěl někdo pouštět v rámci našeho klubu úplně od nuly.
I když "never say never" jak říkají Angličané.
Pro nás asi zůstane těžištěm W.W.II a to primárně WH a Rudá Armáda a W.W.I.
Jak už jsem řekl, zajímá nás především vojenská historie a nikoli politika ať už je spojená s čímkoli.
mbbb 11.12.2005 11:41 - č. 96
mbbb
GeorgRolf napsal v č. 95:
"A jestli máš na mysli První Republiku"


ano
GeorgRolf napsal v č. 95:
"s vypuštěním vět obsahujících slovo "osmapadesátka" a "Štít 84":"


jestli si myslíš, že si armáda první republiky nezabojovala, tak se mýlíš
GeorgRolf napsal v č. 95:
"Opět jestli chceš, dám ti kontakt na kámoše "řopíkáře", tam se dá solidně vyblbnout s maltou, betonem a tak..."


ani né, dík, znám jich mraky
GeorRolf napsal v č. 95:
"Ne vážně, někdo přece musí dělat "ty špatné", aby ti dobří poznali, že jsou dobří"


tomuhle já nerozumím - já dělal jednou henlainovce a ještě teď je mi stydno. Já bych na sebe německý stejnokroj nevzal.
GeorgRolf napsal v č. 95:
"ČSL legie"
samozřejmně, toto období našich dějin mne zajímá
GeorgRolf 11.12.2005 11:28 - č. 95
mbbb, jestli máš na mysli "šedesátky", tak ty má samozřejmě u nás každý, v kompletním stavu včetně "osmapadesátky". Ale zajímavé mi to nepřijde ani náhodou. Koneckocnců to možná bude tím, že ČSLA si zabojovala tak max. na cvičení Štít 84. Prostě tomu nějak chybí trochu kouzlo. Ale jestli chceš můžu ti dát kontakt na kluky co tohle dělají dost na vážno, včetně hromady funkční techniky.

A jestli máš na mysli První Republiku, tak platí to co je uvedené výše, s vypuštěním vět obsahujících slovo "osmapadesátka" a "Štít 84":. Opět jestli chceš, dám ti kontakt na kámoše "řopíkáře", tam se dá solidně vyblbnout s maltou, betonem a tak...
Ne vážně, někdo přece musí dělat "ty špatné", aby ti dobří poznali, že jsou dobří. Tak my to tedy bereme na svá bedra
Jo a děláme W.W.I - ČSL legie, jestli máš zájem o tohle.
mbbb 11.12.2005 11:23 - č. 94
mbbb A proč neděláte čsl. armádu?? To je přeci nejzajímavější, ne? Alespo-ň tedy pro mne.
GeorgRolf 11.12.2005 11:04 - č. 93
Tak pokud u vás nemáš blíž nějaký vhodný klub, určitě se můžem nějak domluvit i když ta doprava není asi úplně ideální, protože sídlíme ještě asi 10 km za Brnem.
Co se týká věku a vzhledu...ono v roce 45 bys mohl vypadat klidně na 14 a ještě pořád by to bylo OK
No a lámaná skála či rozpiťáky jsou přece taky sexy maskáč ne? My teda používáme lámačku, ale polní šeď je nezbytná jako základ, kvůli jednotnému vzhledu.
Pošlu ti pár fotek na mail i když zatím poslední a nejlepší akci nemám zatím v el. podobě.
Mocny_Fanda 11.12.2005 10:29 - č. 92
Mocny_Fanda
GeorgRolf napsal v č. 91:
"Fanda + Martin. No otázka je co je dle vás Hitlerjugend"
např. já jsem 16ti letý, aleč vypadám na víc
GeorgRolf napsal v č. 91:
"hodně práce,"
jsem zvyklý
GeorgRolf napsal v č. 91:
"politika se u nás netrpí"
GeorgRolf napsal v č. 91:
"Komsomolcem, nebo Pionýrem ne?"
já to bral obrazně (jako že jsme mladý), já jsem z Tábora ale jednou za čas bych moh dojíždět vlakem...
ale s těma SS je to škoda...těšil jsem se na maskáče ale polní šeď je taky dobrá
GeorgRolf 11.12.2005 04:09 - č. 91
Fanda + Martin. No otázka je co je dle vás Hitlerjugend...je u nás kluk, co mu bylo 16, když s námi začínal, ale dělá totéž co všichni ostatní (spíš ještě víc, protože na bitvách tahá kulomet, který se nikomu jinému nechce nosit).
Ono členství v takovém klubu obnáší především hodně práce, rozhodně se třeba technika více udržuje, než se v ní jezdí, takže je to především práce, práce a práce ať už na té hromadě železa, nebo na uniformách či na údržbě a vylepšování klubovny za kterou se občas musí zaplatit nájem a pod. Sem tam je nějaká ta schůze, kde se řeší co, kdy a jak. Jednou za čas se svezem v tanku, jednou za čas soukromě zablbnem v lese a ještě méně často si zabojujem i veřejně.
Každopádně je to hodně o fandovství a nadšení a nějaká ta politika se u nás netrpí, takže plešky a podobní si u nás moc neškrtnou. Proto taky z Německa děláme jen WH a hráškovým či platanovým maskáčům se vyhýbáme. Jinak kromě HJ můžeš být třeba taky Komsomolcem, nebo Pionýrem ne? To je stejně zvláštní, že jsou všichni zvědaví hlavně na Němce:-/
GeorgRolf 11.12.2005 03:58 - č. 90
xfish, momentálně máme Kubelwagen a téměř nový VT-55 (resp ŽS-55) v naprosto kompletním stavu s rozpracovaným plánem na poměrně zajímavou přestavbu. Takže pokud jsi např. u Gardekorps nebo GMHK, tak jsme samozřejmě o hodně chudší příbuzný, nicméně neděláme to zas až tak dlouho, takže zatím kráčíme snad docela rychle.
Martin R. 10.12.2005 20:53 - č. 89
Martin R. GeorgRolf:
Co obnáší takové členství ve vašem KVH?
má váš klub nějaké věkové hranice nebo přijímáte i "hitlerjungend"???

Stejný dotaz... (M_F: zajímavě,ale výstižně řečeno )
Mocny_Fanda 10.12.2005 20:15 - č. 88
Mocny_Fanda GeorgRolf...má váš klub nějaké věkové hranice nebo přijímáte i "hitlerjungend"???
xfish5 10.12.2005 19:47 - č. 87
GeorgRolf: Co máte přesně za techniku?
GeorgRolf 10.12.2005 14:14 - č. 86
Má-li někdo zájem, může se přidat k již nějakou chvíli fungujícímu KVH v Brně s platnou registrací na MV ČR. Děláme WW.II Německo pěchota a feldgendarmerie (pouze WH nikoli SS) a SSSR pěchota, WW.I ČSL Legie a chystáme Rakousko-Uherskou armádu. Máme k dispozici i pásovou techniku a další zajímavosti. Kdyby se někdo chtěl připojit, tak [email protected], nebo 603 370 895 p. Veverka
Martin R. 6.12.2005 19:02 - č. 85
Martin R.
Já si třeba na jaře budu dělat zbroják a koupím si K98, plně funkční, i s ostrými náboji.

Aby se ti něco nestalo... přiznávam že by tě bylo škoda
Nějtěžší to je s financema, to ostatní je maličkost

To mi povídej...
znehodnocení hlavně musí být buď :zalití hlavně, proražení hlavně, nebo zalití celýho závěru, možná mě ještě něco uniklo ale to nech tak.....ty slepý daj nějaken efekt, podobný výstřelu ostrého ale je malej rozdíl.....pak ty plyny musej někam jít, přirozeně předem= nemůže to bejt zalitý, a když to nebude zalitý může to střílet ostrý

Muj znehodnocený UK59L nemá pohyblivé vubec nic,nejen závěr
xfish5 6.12.2005 18:48 - č. 84
Nějtěžší to je s financema, to ostatní je maličkost
Mocny_Fanda 6.12.2005 18:40 - č. 83
Mocny_Fanda
xfish5 napsal v č. 82:
"No budu... A co ty, už máš nějakou výbavu/výstroj?"
mno jo...sice to zatím nijak nesbírám ale když to přijde pod ruku... ale od 18 let, nebo lépe řečeno: až budu vydělávat, tak bude uniforma a kvér...teď mam zatim handgranát, kokos, odznak (říšsou orlici), kámoš sežene za FREE pásek od dědy, a možná bude panzerfaust...ale boty, kalhoty, blůza a převlečník SS by neměl být problém sehnat....těžší to bude s kvérem
xfish5 6.12.2005 18:35 - č. 82
No budu... A co ty, už máš nějakou výbavu/výstroj?
341-360 z 431
<< 15 16 17 18 19 20 21 >>
Po