Letci s nášivkou Czechoslovakia

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte

Nalezené příspěvky

121-140 z 290
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
mbbb 4.10.2006 16:28 - č. 336
mbbb ČEST JEHO PAMÁTCE!!!

takoví chlapi se již opravdu nerodí, bohužel
Moby 7.10.2006 20:56 - č. 337
Moby Čest jeho památce - zaslouží si ji.
DAVID M 8.10.2006 17:00 - č. 338
DAVID M Ve včerejším vydání deníku Právo, bylo vcelku pěkné pojednání od zdejšího "populizátora" historie M.Šišky(jehož pravidelné sobotní jednostránková nahlédnutí do historie sice kvůli časté obecnosti, mnohdy vyvolavájí úsměv,ale zaplaťpanbůh za ně...) o čsl. letci Janu Ferákovi- chtěl jsem o něm publikovat, nicméně pro "nepřekonatelnosti" jsem zatím svůj materiál odložil(mám ten dojem,že jsem svým zájmem nastartoval "určité" kruhy i osoby atak se třeba co se nepodařilo mne podaří dotáhnout jiným). Tento příspěvek pro mne nepřináší nového vůbec nic(a ani jsem to jako znalý osoby nepředpokládal navíc zde je patrné,že autor to napsal pouze na základě jdnoho díla ,jehož nepřesnosti jsou více než zřejmé), nicméně pro širší veřejnost nespecifikující se na danou problematiku je to velice "čtivě" psané pojednání o jedné zkorozapomenuté postavě našich dějin.
karaya1 14.10.2006 11:28 - č. 339
karaya1 Anketa z iDNES:
Jste hrdí na české válečné letce z RAF?

ano 6127
ne 171
Obávám se, že poměr hlasů trochu neodpovídá realitě, bohužel. A už samotná formulace otázky...
karaya1 14.10.2006 11:38 - č. 341
karaya1 Já mám daleko horší podezření... Ono se totiž u ankety vždy odkazuje na článek, kterým je „inspirována“. A jestli lidé hlasovali po přečtení zprávy o pohřbu gen. Fajtla...

Co mě ale příjemně překvapilo, byl fakt, že své zástupce do Strašnic vyslala i RAF.
DAVID M 14.10.2006 15:04 - č. 343
DAVID M Jelikož si chci zachovati duševní zdraví MFDnes(iDnes,vzpomínám jak geniální M.Komárek zde psal před 89 a jak ted...) a další podobné plátky s vpravdě "geniálnímy" anketami nečtu. (omlouvám se za použití slov klasika ). Samozřejmě souhlas s Algym(339.)
DAVID M 14.10.2006 15:38 - č. 345
DAVID M Ještě jsem chtěl zmínit právě vycházející knihu od Petera Šumichrasta- Slovenské letectvo na východní frontě 1941-43(Svět křídel). Toto je autorova prvotina u českého vydavatele, jinak ho však netřeba představovat, je to jeden z nejaktivněji publikujících autorů v zemi našeho východního bratra. Za zmínku stojí např. Slovenské letectvo 2.,3. -navazoval zde na patrně nejvýznačnějšího svk. historika(bohužel již zesnulého) pro daný obor Juraje Rajnince(1.díl), Šumichrast na tomto stěžejním díle svk. historie spolupracoval s Klabníkem a Stanislavem. A to je právě problém nové publikace, pro vlastníka zmiňovaného třísvazkového díla nepřináší krom pár fotografií(na druhou stranu u nás některé poprvé) nic nového, jsem skutečně moc zvědav na novou knihu JR o Svk. na východě(prý budou i výpisy z Režnákova deníku!), která u stejného vydavatele vyjde asi za čtrnáct dní.
DAVID M 10.11.2006 16:05 - č. 346
DAVID M Novinka Jiřího Rajlicha "Za boha a národ"(SK), která se právě objevuje na pultech je doprovázena po zde zmiňované práci P.Šumichrasta dotřetice titulem pojednávající o problematice SVZ během ww2- Letec Rudo Božik(taktéž Svět křídel-Stano Bursa). Ohledně Šumichrasta platí co jsem napsal v 345., nový Rajlich je doplněním práce ,která vycházela na pokračování v HPM(Esa SVZ) a pěkně přehledně řešena. Poslední jmenovaná práce od Slováka Stana Bursy pojednávající o někdejším esu SVZ a pozdějším úspěšném letci Kombinované letky se však bohužel především vinou autorova protičeského zaměření a nacionalismu(přes které se nedokázal přenést ani po rozpadu státu...) posouvá jinam ,než by si velikost letce Rudolfa Božika zasluhovala.
adam 29.1.2007 18:32 - č. 347
adam Stanislav Fejfar- naše letecké eso s 6 sestřely z bojů o Francii a Anglii.
Četl jsem jeho deník a opravdu sympatický vlastenec...
Bohužel padl v květnu 1942, kdy se odpojil od 313. perutě se svým číslem Berkovcem.
Fejfar chtěl pravděpodobně pomstít svého velkého kamaráda- F. Fajtla, který byl sestřelen
pár týdnů předtím... čest J. Fejfarovi
Jsem hrdý na to, že naši takto hrdinně bojovali a nebáli se přesily...
matran 27.3.2007 21:09 - č. 348
matran zdravim,
zdravim mohli by jste mi doporucit nejlepsi knizku od ceskeho autora-letce-co znate nebo jste cetli? nejak ted nemam co cist. Nedavno jsem dorazil Bourliva oblaka od M.Liskutina. dekuju
Kralik 11.4.2007 15:19 - č. 349
Kralik Tak víceméně cokoli od Fr. Fajtla (Sestřelen!, První doma, Vzpomínky na padlé kamarády, Dva údery pod pás, Létal jsem s třistatřináctkou...)

Jiří Osolsobě: Zbylo nás devět

Alois Šiška: KX-B neodpovídá

Miroslav Vild: Osud byl mým přítelem

Bohumil Krézek: Canso

...momentálně mě nic dalšího nenapadá, snad si vybereš.
bush 11.6.2007 20:38 - č. 350
bush Pánové, chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá nějaké informace o příslušníku 311. perutě F/Sgt. Janu Novákovi (*22. června 1914) RAF 788565, který létal v posádce Jířího Osolsobě. Před válkou pracoval ve firmě Baťa v jižní Americe (jméno Juan Holba). Zejména bych rád vypátral, kde (a zda) žije. Je to zřejmě jediný žijícící člen posádky Jiřího Osolsobě.. Předem díky
curahee 14.6.2007 09:50 - č. 351
curahee Asi to je off topic,ale právě čtu knihu ,,Kde olivy dozrávají" o čsl.leteckém esu ve Španělsku J.Ferákovi a musím říct,že je to jedna z nejlepších knih kterou jsem v poslední době četl,no nic..jen jsem chtěl.
Glynwed 14.6.2007 12:02 - č. 352
Glynwed
curahee napsal v č. 351:
"Asi to je off topic,ale právě čtu knihu ,,Kde olivy dozrávají" o čsl.leteckém esu ve Španělsku J.Ferákovi a musím říct,že je to jedna z nejlepších knih kterou jsem v poslední době četl,no nic..jen jsem chtěl."
Nevím jestli jsi si toho všiml, ale tady máš keknížce ještě doplněk: www.fronta.cz/interbrigadista-jan-ferak
bush 29.6.2007 23:39 - č. 353
bush Pánové nevím, jak jestli se mi to jen nějak nezdálo, ale myslím, že někde vyšel článek či kniha o navigátorovi z 311. perutě Leo Turnovském. Už jsem prohledal kde co - ale jistě ne všechno - a nic jsem nenašel. Budu Vám velmi vděčný, když mi napíšete, kde jsem to jen mohl vidět. Za nějaký čas zjistíte, proč jsem to vlastně chtěl..
Foox 10.7.2007 12:13 - č. 354
Nevíte někdo kolik jich sundal Vladimír Kopeček?
Tom 27.7.2007 19:59 - č. 355
Tom Pánové, nevím jestli jste si všimli, ale David M. asi po zásluze těžce zabodoval www.fronta.cz/?kom=245

Vypadá to, že se ještě dovíme leccos zajímavého.
Glynwed 30.7.2007 07:41 - č. 356
Glynwed Zrovna jsem na to koukal - tomu se říká KLIKA!
DAVID M 17.8.2007 20:51 - č. 357
DAVID M Chlapci již více než rok se snažím o úplně nově pojatý příběh Ferákův, mějte ještě trochu trpělivosti, slibuji všem, že to bude skutečně veliké překvápko.
ztes 19.10.2007 09:55 - č. 358
V novém HaPM je zmínka, že vychází v těchto dnech přepracované vydání Na nebi sladké Francie od Rajlicha
121-140 z 290
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po