Židé a jejich život dějinami, hlavně za 2.sv.v. a vznik státu Izrael

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
581-600 z 619
<< 27 28 29 30 31
Po
Johny 31.1.2004 12:26 - č. 41
Johny stc napsal(a) v č. 39: "Připadá vám to zvláštní? Mě ne... tak to prostě je. Normální lidi se přátelí s normálními lidmi a chovají se k nim vřele protože jsou to sousedé."

Znám spoustu českých emigrantů kterým v Německu hodně pomohli v začátcích právě sudetští němci po válce odsunutí. Pár lidí se domluví ale jak je v akci fanatismus tak se domluvit nedá.
zdeno 31.1.2004 08:20 - č. 40
Carlos napsal(a) v č. 7: "Zajimalo by me, Hitler se nekdy ohanel krestanstvim, jestli mu nevadilo, ze Jezis byl Zid..."

V casoch Jezisa sa v oblasti Palestiny hovorilo dvoma lokalnymi jazykmi: hebrejsky (juh) a aramejsky (sever). Vzdelanci pouzivali grectinu a latincinu.

Jezis pochadzal z Nazaretu v Galilei (sever) a hovoril aramejsky. Jezis nebol ani len Judejec, nie to este tzv. Zid.
stc 31.1.2004 00:22 - č. 39
Panové, víte co me překvapuje... Jak jednostraně a zaujatě a hlavně nepřesně informují o situaci v Izraeli na západním břehu Jordánu a v Gaze média. Vyvolávají dojem že se VŠICHNI palestinci nenávidí se VŠEMI židy a naopak. Ono je to trošku jinak. Uvedu jeden příklad za všechny a upozorňuju že to není žádná vyjímka z pravidla. Do Mariánských Lázní přijede židovská rodina jejíž všichni členové mluví buď hebrejsky nebo jidiš. Samozřejmě, že mají problémy ovšem dozvědí se o nich palestinci kteří tam žijí a k překvapení většiny je vyhledají, objímají se s nimi, vyptávají se jak je doma a tak. Nakonec jim pomohou vše zařídit a pod dobu jejich pobytu se s nimi intenzivně stýkají a společne slaví a hodují. Připadá vám to zvláštní? Mě ne... tak to prostě je. Normální lidi se přátelí s normálními lidmi a chovají se k nim vřele protože jsou to sousedé.
Samosebou se najdou lidé kteří se nenávidí už jen z toho titulu že jeden je žid a druhý palestinec....Přeju příjemné rozjímání nad tím jak to doopravdy je....
Bart S. 30.1.2004 19:00 - č. 38
Bart S. to máš pravdu, NEDOPŘÁL. Za to jak se chovají nevím jek se s nimi někdo na světě může vážně byvit, to opravdu nechápu. To už i ti kurdové by měli větší právo na vlastní stát.
Fra Diavolo 30.1.2004 18:57 - č. 37
Fra Diavolo Ty zrůdná kapitalisticko utlačovatelská svině Ty bys nedopřál palestincům ani klidný nedělní oběd, styď se!
Bart S. 30.1.2004 18:54 - č. 36
Bart S. Jediný co bych neudělal je palestinský stát.
Fra Diavolo 30.1.2004 18:52 - č. 35
Fra Diavolo To bys přece neudělal milým palestinckým dětím, která pláčou pro své milované otce, kteří se objetovali v zájmu svobody (a sebou vzali do hrobu i pár zrůdných izraelců).
Bart S. 30.1.2004 18:48 - č. 34
Bart S. Ten útok se navíc odehrál ráno ve špičce v přeplněném autobusu. To je klasika palestinců. Udivuje mě, že se israelci s palestincema ještě baví o nějakém mírovém plánu. Já bych dávno celé palestinské území obsadil a nenechal se terorizovat.
Carlos 30.1.2004 12:18 - č. 33
Carlos Docela me udivuje, jak Palestinci ci Libanonci umeji pekne pocitat a znaji fair play. 4 Izraelce (z toho 3 mrtvy) za 700 Libanoncu a Palestincu, to je tedy pomer.
Carlos 30.1.2004 12:17 - č. 32
Carlos Jde videt, jak jsou Palestinci ochotni vyjednavat. Vcera provedly Brigady mucedniku od Al-Aksa (ozbrojene kridlo hnuti Fatah) dalsi teroristicky utok, tentokrate v Jeruzaleme - 10 mrtvych a 50 zranenych (z toho 10 tezce).
Bart S. 28.1.2004 18:09 - č. 31
Bart S. karaya1 napsal(a) v č. 28: "Teda nevím, ale aby si moje děti (jestli někdy nějaký budu mít:) hrály na koncentrák, to mi připadá docela drsný..."
Neonacisti musí vebovat už od útlého věku. Docela by mně zajímalo jestli je vnitřek udělán podle skutečnosti.
Carlos 24.1.2004 13:50 - č. 30
Carlos čet.Hrad napsal(a) v č. 23: "A takhle to mysleli ve všem, ale opravdu je nejde přesvědčit, že takhle by to určitě nešlo"

S nimi nic nehne....
Marek 24.1.2004 03:23 - č. 29
Marek Bart S. napsal(a) v č. 24: "SS a židi měli k sobě hodně blízko."

Nepovídej . Vááááážně . Já myslel, že to se jen tak povídá .
karaya1 23.1.2004 20:54 - č. 28
karaya1 Fra Diavolo: teda fuj, ten Polák musel být nácek až do morku kostí Dostaly mě ty kostry... Teda nevím, ale aby si moje děti (jestli někdy nějaký budu mít:) hrály na koncentrák, to mi připadá docela drsný...
Fra Diavolo 23.1.2004 20:40 - č. 27
Fra Diavolo Tak co na to říkáte? To je dost silný kafe.
Fra Diavolo 23.1.2004 20:32 - č. 26
Fra Diavolo Teď jsem narazil na něco, z čeho se mi dost zvednul kufr. Víte, co máte koupit svým ratolestem k narozeninám? No přece Lego Concentration Camp Set. Podrobnosti najdete na users.erols.com/kennrice/lego-kz.htm
Johny 23.1.2004 20:21 - č. 25
Johny Bart S. napsal(a) v č. 17: " Nevíte někdo jak se jmenoval ten hlavní hrad SS?"

Wewelsburg
Bart S. 23.1.2004 18:50 - č. 24
Bart S. Marek napsal(a) v č. 18: "Dobrá otázka Barte, hlavně v porovnání s výše uvedeným názvem tématu"

SS a židi měli k sobě hodně blízko.
čet.Hrad 22.1.2004 16:22 - č. 23
čet.Hrad Carlos napsal(a) v č. 20: "Uz jsem si s nimi parkrat povidal na ulici a hustyyyy :)"

To já jsem jednou diskutoval s anarchisty o formě (státní) správy, podle jejich ideologie by nám např dálnice vedla v podstatě odnikud nikam, protože by si každá obec rozhodovala naprosto nezávisle na okolních správních jednotkách o její trase A takhle to mysleli ve všem, ale opravdu je nejde přesvědčit, že takhle by to určitě nešlo
Carlos 22.1.2004 12:30 - č. 21
Carlos Bart S. napsal(a) v č. 15: "Ale Hitlerovi šlo o trochu něco jiného. Myslel si, když obnoví germanská božstva, tak bude neporazitelný a takový podobný žvásty. A spíš než Hitler se na to upjal Himmler a jeho SS."

Souhlas, Himmler a SS do toho byli uplni blazni.
581-600 z 619
<< 27 28 29 30 31
Po