Židé a jejich život dějinami, hlavně za 2.sv.v. a vznik státu Izrael

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
481-500 z 619
<< 22 23 24 25 26 27 28 >>
Po
hyro 10.7.2004 10:17 - č. 151
Jaques: žid byl např. i maršál Milch
cinik 10.7.2004 09:29 - č. 150
cinik to zdeno: Navíc si dovoluji opravit jednu hrubou chybu v tvém posledním příspěvku, minimálně nábožensky má Ježíš s Chazary společného velmi mnoho...
cinik 10.7.2004 07:52 - č. 149
cinik to Zdeno:
Ty asi nemáš s logikou nic společného, že... Patrně ji nenávidíš, nebo ji považuješ za něco nepatřičného.

Ještě jednou. Žid je pojem, který dnes zahrnuje jednak "etnické Židy" - tj. Judeice, Hebrejce a Samařany a jednak k nim přifařené "duchovní židy" - tj. např. Chazary. S etnickými Židy má Ježíš společnou víru i původ, proto do skupiny Židů patří, i když s jejich druhým (podstatně menším) pododdílem) - Chazary, má společnou pouze víru... Už to chápeš?
Malé přirovnání:
Skupina ovoce sdružuje jablka, hrušky etc. Jablko sice není hruška, nicméně ovocem tímto být nepřestává. Stejně tak Ježíš jako Judeec nepřestává být Židem jen proto, že není Chazar.

Pokud jsi to ani teď nepochopil, tak je mi líto - intelektuální nedostatky svých oponentů léčit nedokážu...
zdeno 10.7.2004 01:57 - č. 148
Jezis nemal s Chazarmi absolutne nic spolocneho. Historicky, geograficky, etnicky, nabozensky a ani nijako inak. Nie je najmensi dovod davat ho s nimi do jedneho vreca.
cinik 9.7.2004 20:49 - č. 147
cinik To Jacques:

Vím jenom o několika stech mužích ve finské armádě (poloviční Žid byl i Mannerheimův styčný důstojník pro generála Dietla), nicméně o Židech v samotné německé armádě nemám nejmenší tušení a dost by mne to překvapilo...
Dovedu si ale představit Židy v italské armádě...
Jaques 9.7.2004 20:44 - č. 146
Rád bych se zeptal pokud to někdo samozřejmě ví a má ověřený údaj o tom kolik židů bojovalo v německých ozbrojených složkách, lyšel jsem až o několika děsítkách tisíc.
cinik 9.7.2004 13:25 - č. 145
cinik Ježíš není podmnožinou Chazara, ale Judejce a ten je (dominantní) podmnožinou Žida.

Neumíš číst, nebo máš problém s matematikou první třídy gymnázia (ne-li s matematikou základní školy). Mně sice matika moc nešla, ale množiny jsme ještě zvládl s přehledem...
zdeno 9.7.2004 13:02 - č. 144
cinik napsal v č. 133:
"Seriózní vědcioperující s podloženýámi údaji odhadují podíl chazarů na maximálně 50% východoevropských Židů."
cinik napsal v č. 139:
"Naproti tomu Judejci jsou všichni PODMNOŽINA Židů a navíc je jejich podíl v celé skupině značně dominantní..."


Co podla teba robi Jezisa podmnozinou Chazara?
Ondík 9.7.2004 10:45 - č. 143
Ondík Ale ano, smysl je jasný, jenomže údernost zkratky VKS(b) oproti KSSS je úplně jiná. U té druhé si představím jen senilního Černěnka.
cinik 9.7.2004 10:06 - č. 142
cinik to Ondík: myslím, že všichni víme, co jsem chtěl říci...
Ondík 9.7.2004 09:52 - č. 141
Ondík
cinik napsal v č. 136:
" co Stalin a jeho KSSS"
Malá poznámka ...mělo by to být asi Stalin a jeho VKS(b), KSSS je zkratka o hodně mladší. Odpusť to šťourání .
cinik 9.7.2004 09:18 - č. 140
cinik to Algernon:
Naši předchozí diskusi o "logice" a podobně mám považovat za skončenou, nebo budou další příspěvky?
cinik 9.7.2004 09:10 - č. 139
cinik to Zdeno:

Při vší úctě (které k tobě ostatně nijak mnoho nepociťuji) se dovoluji považovat v této oblasti za docela vzdělaného a to nikoliv pouze samostudiem z pochybných zdrojů.

-------------------------

Pokud jde o tvůj příměr, je neskutečně pitomý a to ze dvou důvodů:

1) Jeho pravdivost je pochybná stejně jako obecně spíše neznámá než známá .

2) A i kdyby pravdivá byla je to špatné přirovnání, neboť ty bys mne zařadil do skupiny, která není podmnožinou a ale pouze mnoužinou s častečným (v mém případě nejspíše velice malým až nulovým) průnikem. Naproti tomu Judejci jsou všichni PODMNOŽINA Židů a navíc je jejich podíl v celé skupině značně dominantní...
zdeno 9.7.2004 02:05 - č. 137
Samozrejme, ze viem o tych 95%-ach "smejucich sa" krestanoch. Nevedomost je svata.

Uvediem ti analogiu z uplne inej oblasti a sam uvidis absurditu, ku ktorej vedu nepresne pojmy. Predom ta upozornujem, neuraz sa:

Je obecne dost zname, ze prakticky u kazdeho muza sa vrodene vyskytuju sklony k obom pohlaviam. Uplne smelo mozeme povedat, ze kazdy muz ma vrodene urcite male percento homosexualnych sklonov. Aj ty. Teda pojmy muz a homosexualny muz sa v urcitom, velmi malom, percente skutocne prekryvaju.

Preto by som mal trvat na tom, ze si homosexualny muz. Ved mas urcite percento homosexualnych sklonov. A ak nesuhlasis, tak ta jednoducho vyhlasim za jedneho z "nejfundamentalistiètìjších cvokù a šílencù". A s tebou vsetkych, ktori papagajuju, ze Jezis bol "Zid".
cinik 8.7.2004 08:27 - č. 136
cinik to Zdeno:

Začínáš mne štvát. Můžeme sice připustit, že dnešní význam slova Žid je širší, než význam slova Judejec nebo Hebrejec, ale Ježíš se do něj nepochybně vejde.
Popírat jeho Židovství je stejně nesmyslné, jako tvrdit, že hruška je hruška a ne ovoce .

Jinak ty pindy o antikřesťranské společnosti si nech od cesty, prosím...
Kecy o tom, že Ježíš nebyl Žid, jsou výplody těch nejfundamentalističtějších cvoků a šílenců, kteří křesťanští asi tolik, co Stalin a jeho KSSS.
Nevím, jak jsi na tom ty, ale mohu tě ubezpečit, že já rozhodně žádný antikřesťan nejsem. A upřímně řečeno, z křesťanů, které znám, by se tomuhle tvému výplodu takových 95% vysmálo.
zdeno 8.7.2004 06:59 - č. 135
stc: Tvoj oznam je urazkou pre "All". Snad si vedia urobit nazor sami aj bez teba. Alebo nie?

Aj podla Cinika a Bedu vysoke % samozvanych "Zidov" nemalo nijakych predkov v Judei.
Len mizive percento z nich uznava Stary Zakon.
Tiez nema vobec zmysel ani len hovorit o "dnesnom vyzname" a "davnom vyzname" slova "Zid". Ako som uz totiz (myslim si, ze dostatocne) demonstroval, tak slovo "Zid" je historicky moderne slovo a vyskytuje sa len v poslednych niekolkych storociach.

Vyznam slova "Zid" je teda uplne odlisny od slova Judejec. Historicky, geograficky, etnicky a nabozensky.

Napriek tomu si tu niektori dovolia nazyvat Jezisa tzv. "Zidom". To je uplne absurdne a drze zaroven. Toto je mozne len v sucasnej anti-krestanskej spolocnosti.
stc 7.7.2004 14:32 - č. 134
To All: Zdeno zase plete páté přes deváté, zaměňuje vesele etnickou příslušnost za přislušnost "náboženskou" a naopak, a ještě do toho motá příslušnost jazykovou.

Chce snad Zdeno tvrdit že se lidé žijící na území dnešního Izraele v minulosti staly řeky jen proto že v období 300-150 před kristem mluvili řecky a vyznávaly řecké bohy, jen proto že to bylo IN? Jen se snažím dobrat k tomu jaké myšlenkové postupy Zdeno používá a k čemu to pak vede....
cinik 7.7.2004 13:05 - č. 133
cinik to zdeno:

Reaguji jen na tvé podněty. Kdybys to sem netahal, nebude to tu...

Jinak i na tu druhou část jsem odpověděl...


Seriózní vědcioperující s podloženýámi údaji odhadují podíl chazarů na maximálně 50% východoevropských Židů. Celkem se i při nejlepších vůli pro ně nenakopeš více jak 20% celé současné židovské populace (v širším slova smyslu)... V užším slova smyslu (jen Židé semitského původu) je to jasné - byl.
zdeno 7.7.2004 12:51 - č. 132
cinik napsal v č. 131:
"Nehodlám mezi nimi rozlišovat tu nejsprávnější. "


Tu vobec nejde o to, ktora ich viera je najspravnejsia.

Myslel som, ze sme sa bavili o tom, ci Jezis bol tzv. Zid v dnesnom vyzname slova.
cinik 6.7.2004 12:59 - č. 131
cinik zdeno:

Mno, prakticky všechny existující židovské sekty mají víru v základech shodnou (Jahve, očekávání příchodu mesiáše, desatero etc...) Nehodlám mezi nimi rozlišovat tu nejsprávnější. On už si Bůh vybere a nemyslím si, že by vzal jen jednu a ostatní zavrhl...
481-500 z 619
<< 22 23 24 25 26 27 28 >>
Po