Ruční zbraně

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 336
1 2 3 4 >>
Po
David Puchýř 30.11.2016 14:11 - č. 399
Prosím tento zásobník, viz. www.tegus.cz/dvojite-rotacni-plastove-pouzdr...
Již nevlastním zbraň.
historik1 15.9.2015 16:27 - č. 398
historik1 "Prodam tento zasopnik znaceny p 08 je to nalez ze skrine prosim cenu nabídnete. Dekuji"


neměl by někdo zájem? 100% originál :D
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
jack aspirin 13.6.2014 14:14 - č. 397
andy22 napsal(a) v č. 394:
"Co se týče samotného řešení z čeho vychází americký kulomet M60?"
Funkcí závěru z automatické pušky pro výsadkáře FG 42.
Jistou drobnou nápovědou bude některým už to, že FG 42 i M60 fungují na principu odběru plynů, zatímco MG 42 tedy určitě ne.
sbatek 25.9.2013 23:03 - č. 396
Dobrý den, rád bych si zakoupil nějakou starou vzduchovku, klidně i vojenskou. Můžete mi prosím poradit nějaký vzácný kousek? Spíše Československá výroba. Děkuji mockrát.
andy22 24.9.2013 16:55 - č. 394
Co se týče zásahů do cílů Thompsona a MP40, podle toho co jsem zatím viděl mám podezření, že si zahráli trochu na Copperfielda, tedy že už tehdá poznali, že není nic jednoduššího, než použít střih a mezi tím si věci upravit tak, jak potřebuji.

MG42 má jistě vyšší spotřebu munice, což je nevýhoda v případě, že munici nemám a vyšší kadence výhoda v případě, že jí mám. Asi i proto měl MG42 v řadách spojeneckých vojáků pověst, jakou měl asi proto se úpravy MG42 používají v mnoha armádách světa dodnes a to jen lehce sníženou kadencí, jako třeba MG3. Co se týče samotného řešení z čeho vychází americký kulomet M60?

Porovnávat kulometná družstva podle počtu lidí je hezké, ale tuším že už jím bylo jasné, že se tak trochu míchají hrušky s jablky. Německá taktika kulometných družstev byla velmi vypracovaná a i přesto, že na sebe jeden kulomet vázal víc lidí, těžko se dá říct, že to automaticky znamená, že takové řešení je horší, takové družstvo v plném stavu totiž bylo efektivnější, naopak si Němci asi víc uvědomovali význam a důležitost kulometu.

Prostě jednoznačně zaměřený agitační film, který měl evidentně podpořit morálku vlastních lidí.
andy22 24.9.2013 15:15 - č. 392
www.youtube.com/watch?v=HotcVCVheiE

trochu té dobové propagandy ala jak jsou všechny německé zbraně horší než ty USA.
Honza M. 11.8.2013 18:38 - č. 391
Honza M. Kdysi jsme ve filmové diskusi řešili "průstřelnost" vody střelami (jako reakci na úvodní scénu vojína Ryana) www.fronta.cz/forum.php?tema=28&only_id=5763

Dnes jsem se na youtube sledoval zpomalené video, kde se nestřílí do vody, ale přímo pod vodou, Z pistole a revolveru; v navazujícím videu z AK-47.
tinyurl.com/ll6shlm
tinyurl.com/lhosu8g

Zaujalo mne, že u pistole a AK-47 byly expanzní bubliny za kulkou přerušované "klobásovité" - bezpochyby kvůli příčné rotaci střely. Naproti tomu u revolveru byla bublina krásně jednolitá, kuželovitá.
Čím to? Je to způsobeno vlastnostní zbraně, nebo kulky? V tomto případě byla navíc použita dumdumka (hollow-point), což mne ještě víc mate, neb tam bych očekával větší odpor a tudíž změny směru projektilu.
dead man 11.3.2012 22:07 - č. 390
dead man A na Tokareva to moc nevypadá - ten je typickej svou placatostí.
ja_62 9.3.2012 16:30 - č. 389
ja_62
Ero napsal v č. 388:
"Mě spíš připomíná CZ 75"
I to je možné - KLDR údajně vyráběla/vyrábí kopii pod názvem "Baek Du San". Přední část zbraně by vzhledem jistě odpovídala.
Ero 7.3.2012 20:07 - č. 388
Ero
ebydos napsal v č. 386:
"pistole, kterou drží důstojník? Vypadá jako colt . "
Mě spíš připomíná CZ 75 a nebo HP.
ja_62 7.3.2012 18:57 - č. 387
ja_62
ebydos napsal v č. 386:
"Ahoj, můžete mi prosím pomoct s určením typu lehkého kulometu v pozadí a pistole, kterou drží důstojník? Vypadá jako colt .
imageshack.us/f/856/kldr.jpg
"
world.guns.ru/machine/nkor/type-73-machine-g...
Eventuelně snad nějaká novější odvozenina (navíc si nejsem jist jestli je ta pažba na fotografii poškozená anebo nějak zdobená vyřezáváním.) Tu pistoli se z toho mála co vidím nebudu pokoušet identifikovat, ale nevyloučil bych ani nějakou severokorejskou variaci Tokareva.
ebydos 6.3.2012 14:38 - č. 386
Ahoj, můžete mi prosím pomoct s určením typu lehkého kulometu v pozadí a pistole, kterou drží důstojník? Vypadá jako colt .
imageshack.us/f/856/kldr.jpg
isolato 5.1.2011 21:55 - č. 385
isolato
čet.Hrad napsal v č. 371:
"To může být práce jednotlivce, ne systematická úprava. A znovu opakuji, že v případě podavače nejde o úpravu ale standard. Zkus hodit makro foto."
hlina napsal v č. 384:
"na té jedné fotce kterou jsem tady dal je vidět to zaslepené poutko."
Řekl bych, že tady jde opravdu celou dobu o fotografii podavače.
hlina 5.1.2011 17:30 - č. 384
na té jedné fotce kterou jsem tady dal je vidět to zaslepené poutko.
čet.Hrad 5.1.2011 16:24 - č. 383
čet.Hrad Tak se pochlub a pošli ty fotky
hlina 5.1.2011 15:35 - č. 382
a mám toho doma i víc
hlina 5.1.2011 15:33 - č. 381
jj střelbyschopná a přihlášená. na to že ležela několik desítek let na půdě jedno baráku tak je v pěkném stavu
čet.Hrad 5.1.2011 14:57 - č. 380
čet.Hrad Hlina: já spíš myslel fotky těch údajně upravených částí jinak musím pochválit, pěkný kousek! Pohyblivá, funkční?
ja_62 5.1.2011 14:53 - č. 379
ja_62 Upozornění na to, že výkon náboje 7,92×33mm (7,92 Kurz) nemohl být po balistické stránce žádný zázrak, jinak by ho alespoň někdo po válce přejal pro vlastní konstrukce, je mým oblíbeným.

Trochu vážněji - ony ty zprávy z "Tactical and Technical Trends" dávají (mimo toho, že jsou dané úrovní poznatků jakou mohli v dané době získat), na základě hodnocení autorů, nahlédnout i do taktického uvažování US Army.

(V rámci této řady lze najít i zprávu o MG 42, který nejprve zhodnotí po konstrukční stránce jako naprosto podřízený dosažení maximální kadence, ovšem pokračují s tím, že mimo použití na trojnožce, pro palebnou podporu, případně proti nízko letícím letadlům, to nemá velký smysl, protože u kulometu družstva, na dvojnožce, je příliš vysoká kadence spíš na škodu - což po válce zohlednili i konstruktéři MG 3.)

A v tomto konkretním případě mě zaujaly spíš ty uváděné problémy s plně automatickou palbou, což poněkud kontrastuje s jinak obvyklými popisy StG 44, které, pokud je mi známo, se víceméně k otázce provedení, vlastnostem a praktickým omezením zbraně nevyjadřují, resp. zůstávají u (víceméně oslavných) popisů, jak fungovat měla.
Worchester 5.1.2011 10:50 - č. 378
Worchester
ja_62 napsal v č. 360:
"www.lonesentry.com/articles/ttt07/stg4 4-assa..."
Zajímavé, nicméně je krásně vidět, že ona zpráva je dobová... Věta "Now one of the most common weapons issued to German troops, it is intended in a general way to serve the same purpose as the U.S. carbine, M1" je největší pecka
1-20 z 336
1 2 3 4 >>
Po