Američtí výsadkáři

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
61-80 z 350
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po
Dzin 22.1.2006 22:19 - č. 329
Dzin Lavockin: Není velikost ztrát dána úkolem, jaký mají výsadkáři splnit? Těžko můžeme porovnávat ztráty utrpěné při osvobození Mussoliniho a výsadku v Normandii.
Ondraha 22.1.2006 19:48 - č. 328
Ondraha
Lavockin napsal v č. 327:
"když se výsadkové operace dělají v malém počtu tak mají mnohem větší efekt.Např:Osvobození mussoliniho na Grand Sascu,nebo most Pegasus. "
máš pravdu, ale taky ne. Zkus si množství výsadkářů, kteří provedli osvobození Mussoliniho. No a ty si představ jak skáčou v Normandii, aby zničili dělostřelecký baterie v týlu...
Lavockin 22.1.2006 15:12 - č. 327
Lavockin
Mocny_Fanda napsal v č. 325:
"ale kolik misí nebo operací se povede i v současnosti na 100%???..... pomálu nebo žádná"

To je taky pravda ........když se výsadkové operace dělají v malém počtu tak mají mnohem větší efekt.Např:Osvobození mussloniniho na Grand Sasu,nebo most Pegasus.
V Normandii se to také povedlo,ale za jakou cenu vlastních ztrát,že?...hlavně v důsledku kluzáků a dalčích faktorů...ale výsledek byl uspokojivý
Dzin 22.1.2006 11:19 - č. 326
Dzin Lavockin: (324) Právě že ne (možná jsem se nevyjádřil přesně). Sice v ostatních také nebylo vždy vše na 100 procent, ale cíl operace byl splněn vždy. Nejčastěji to bylo usnadnění a podpora při vylodění. Třeba v Normandii to klaplo a všechny 3 vdušně výsadkové divize svůj úkol splnili a přispěly k úspěšnému vylodění.
Mocny_Fanda 21.1.2006 17:35 - č. 325
Mocny_Fanda
Lavockin napsal v č. 324:
"To si nemyslím...je pravda,že to skončilo absolutním krachem na rozdíl od Normandie,ale tam také nesplnili vše,co se od výsadkářú očekávalo.Aspoň né v takové míře v jaké se očekávalo."
ale kolik misí nebo operací se povede i v současnosti na 100%???..... pomálu nebo žádná
Lavockin 21.1.2006 17:11 - č. 324
Lavockin
Dzin napsala v č. 323:
"Jediná výsadková operace Západních spojenců ve které nedokázali splnit všechny požadavky byl Market-Garden."

To si nemyslím...je pravda,že to skončilo absolutním krachem na rozdíl od Normandie,ale tam také nesplnili vše,co se od výsadkářú očekávalo.Aspoň né v takové míře v jaké se očekávalo.
Dzin 21.1.2006 16:49 - č. 323
Dzin dave.dino: (319) To ale rozdíl není. Jde jen o to skočit, ostatní je jen o technice skoku.
Stále ale nevím, jak myslíš to, že srovnatelnou akci nikdo jiný nepodstoupil? Jediná výsadková operace Západních spojenců ve které nedokázali splnit všechny požadavky byl Market-Garden.
Mocny_Fanda 21.1.2006 14:48 - č. 322
Mocny_Fanda Sory za ty zeleny barety......to víte, síla zvyku
čet.Hrad 21.1.2006 14:43 - č. 321
čet.Hrad
dave.dino napsal v č. 320:
"Jinak jsem si vsimnul,ze se na forech ztraci prispevky driv nez je stacim precist.Kdo to maze??"
Kdokoliv, jednak jsou tady moderátoři a téměř v každém okamžiku je zde jeden z nich online a dále každý uživatel má možnost mazat své příspěvky (to ale už asi víš)
dave.dino 21.1.2006 14:25 - č. 320
dave.dino Jinak jsem si vsimnul,ze se na forech ztraci prispevky driv nez je stacim precist.Kdo to maze??
dave.dino 21.1.2006 14:24 - č. 319
dave.dino Tak tak zeleni dablove!!Nemecti vysadkari.Ja myslim,ze vtom rozdil je jestli se divas dolu a skaces po hlave!Kreta byla jedina opravdova vysadkarska akce ktera se podarila sice za cenu vysokych ztrat,ale podarila!!
Dzin 21.1.2006 10:57 - č. 318
Dzin Moncny_Fanda: dave.dino ale píše o zelených ďáblech a ne zelených baretech.

dave.dino: Je úplně jedno, jestli skočí pohlavě či z křídla. V tomto případě skok jako skok, po nohou, po hlavě, z trupu, z křídla. V čem Němci na Krétě dokázali, že jsou nejlepší?
Dzin 21.1.2006 10:54 - č. 317
Dzin Ondřej Kolář: (302) Vzásadě má ale 89 michal pravdu, ikdyž ne zcela. Hlavní problém v operaci Market-Garden bylo to, že Západní spojenci (a to nejen velení, ale prakticky všichni, od vojína po maršála) celou situaci (a samozřejmě Němce) podcenili. Viděli vše v doslova růžových barvách a sebe nejpozději do Vánoc v Berlíně. Vše ostatní potom vyvěralo právě z této doslova euforie, která tehdy u Západních spojenců vládla.
Mocny_Fanda 20.1.2006 21:45 - č. 316
Mocny_Fanda
dave.dino napsal v č. 314:
"Kdyz uz tady resime nej vysadkare WW2,tak nesmime zapominat na zelene dably!Odvaha uz byla vrhat se po hlave z letadlo,ci dokonce s kridla .Na Krete dokazali kdo jsou nejlepsi vysadkari!!Srovnatelnou akci nikdo jiny nepodstoupil.Jinak Britskou SAS bych take radil pred 101.vysadkovou."
vem si, že 101. a 82. divize byly bojové "řadové" jednotky pro klasický boj....SAS, Commandos nebo zelení bareti byly jednotky pro speciání operace....
Ondřej Kolář 20.1.2006 18:17 - č. 315
dave.dino napsal v č. 314:
"Britskou SAS bych take radil pred 101.vysadkovou."
To nelze srovnávat. SAS byla vytvořena pro speciální úkoly v týlu nepřítele ve stylu "udeř a uteč". Příslušníci SAS útočili obvykle v menších skupinách a byli vybaveni bojovými vozidly. Výsadkové divize byly oproti tomu vysazovány v nepřátelském týlu, kde bojovaly jako pěší divize tak dlouho, dokud se k nim neprobojovaly pozemní jednotky (nebo dokud nebyly zničeny nepřítelem). Taková je alespoň teorie, v praxi to leckdy vypadalo trochu jinak.
dave.dino 20.1.2006 17:23 - č. 314
dave.dino Kdyz uz tady resime nej vysadkare WW2,tak nesmime zapominat na zelene dably!Odvaha uz byla vrhat se po hlave z letadlo,ci dokonce s kridla .Na Krete dokazali kdo jsou nejlepsi vysadkari!!Srovnatelnou akci nikdo jiny nepodstoupil.Jinak Britskou SAS bych take radil pred 101.vysadkovou.
Ondřej Kolář 14.1.2006 19:26 - č. 309
FRANKIE-15 napsal v č. 305:
"podle mě byla 101.Výsadková divize a né jednotka"
Nevím jak ty, ale já pojmem "jednotka" rozumím jakýkoliv bojový útvar, ať je to rota, prapor, pluk či divize.
FRANKIE-15 14.1.2006 14:30 - č. 305
FRANKIE-15
Ondřej Kolář napsal v č. 303:
"Já osobně považuji 101. za dost dobrou jednotku, nicméně nejsem příznivcem dělení na "nejlepší" a "méně dobré" jednotky."
No nevím ,ale podle mě byla 101.Výsadková divize a né jednotka...a muži v boji umírali
Worchester 14.1.2006 12:10 - č. 304
Worchester Ondřej Kolář: K smíchu je :
Ondraha napsal v č. 277:
" Na ty nikdo neměl."


To tvrzení znamená,že 101 neměla nikdy dost silného nepřítele, že nikdo z vojáků 101 nezemřel v boji?

Ondřej Kolář napsal v č. 303:
"nicméně nejsem příznivcem dělení na "nejlepší" a "méně dobré" jednotky."
V tom s tebou plně souhlasím
Ondřej Kolář 13.1.2006 19:18 - č. 303
Worchester napsal v č. 301:
"Takhle jsem se ještě nikdy nezasmál "
Názory na kvalitu jednotlivých vojenských jednotek jsou samozřejmě silně individuální, ovšem nechápu, co je na tom tvrzení v č. 277 tak k smíchu. Pokud máš na kvalitu 101. divize jiný názor, nebylo by na škodu ho podpořit nějakými argumenty. Já osobně považuji 101. za dost dobrou jednotku, nicméně nejsem příznivcem dělení na "nejlepší" a "méně dobré" jednotky. Já osobně si vážím všech spojeneckých vojáků, kteří se podíleli na porážce nacismu. A když někdo (v tomto případě Ondraha) vyjádří (byť možná trochu nadsazeně a zjednodušeně) obdiv vůči některým z těchto vojáků, rozhodně na tom nevidím nic směšného.
61-80 z 350
<< 1 2 3 4 5 6 7 >>
Po