Operace Market Garden

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 150
1 2 3 4 >>
Po
Dzin 20.9.2009 20:17 - č. 156
Dzin snowy: Z hlavy nevím, juknu se.
Dzin 20.9.2009 20:16 - č. 155
Dzin Tak máme 65. výročí. V holandsku si to připomínali obrovskou akcí včera, měli i dlouhý program v TV.
snowy 22.5.2009 12:14 - č. 154
Dzin napsala v č. 153:
"Tak jsem jukal na ony ukořistěné plány a moc toho o nich není. Jediné co z popisu plyne, že byly ukořistěny v oblasti výsadku 101. divize."
Dobry den, som tu novy a chcel by som zareagovat na toto tvrdenie - ak sa hovori o planoch celej operacie M-G, ktore padli do ruk Nemcov, tak podla mojich zdrojov pochadzali z havarovaneho klzaka velitelstva generala Browninga, ktoremu sa pretrhlo vlecne lano a dopadol do oblasti americkej 82. divizie.
Dzin 12.6.2006 12:53 - č. 153
Dzin Tak jsem jukal na ony ukořistěné plány a moc toho o nich není. Jediné co z popisu plyne, že byly ukořistěny v oblasti výsadku 101. divize. Ale od koho přesně, toť otázka. Za předpokladu, že tam ty plány byly oprávněně, musel by to být nějaký štábní důstojník, jenže to bych očekával, že by o tom, byla alespoň zmíňka. Potom mě ještě napadají zpravodajci.
Glynwed 24.1.2005 10:13 - č. 152
Glynwed Jestliže FallD "Erdmann" vstoupila do boje u Weertu, tak bojovala proti výsadkářům americké 101.výsadkové divize, a později proti jednotkám britského XXX.sboru. Výsadky se zde odehrávali pouze 17. a 18. září, a to jak parašutistů, tak i kluzáků Waco.
landser 19.1.2005 13:06 - č. 151
Tak to by odpovidalo. On tvrdi, ze se presunuly na postaveni behem noci, vybudovali obranne pozice a cekali na predem ohlaseny vysadek. Odkud to vedeli to nevim. Take rika, ze na prvni kluzaky dostali rozkaz nestrilet, protoze se pry jedna o atrapy!!! Domnivam se spise, ze se mu to trochu plete. Uz je to take dobrych 60 let!

Diky za informace
Lipton 18.1.2005 15:21 - č. 150
Lipton
Tom napsal v č. 136:
"Nevím jak Američani."
K obmedzenej protilietadlovej aktivite došlo, ale formácie lietadiel sa nerozpadli a väčšina pilotov nemusela podnikať uhybné manévre ako v Normandii. K tejto skutočnosti významne dopomohlo rozsiahle bombardovanie zoskokových zón pred príchodom výsadku a jeho sprievod v podobe stíhačiek P-47 a P-51.
Dzin 18.1.2005 13:16 - č. 147
Dzin 7. parašutistická divize byla u 1. parašutistické armády. Původně byla u LXXXVIII. armádního sboru a od 18.9. byla přeřazena k LXXXVI. armádnímu sboru. Jak jsem teď Hrbek listovak, tak nemohu narazit, kde přesně ale bojovala. Není tam ale ani, že by byla u Arnhemu, spíše to vypadá, že byla zapojena do útoků na koridor.
Glynwed 18.1.2005 13:12 - č. 146
Glynwed Podle těch stránek to vypadá že na frontu dorazila divize v noci ze 17. na 18.září.
landser 18.1.2005 12:43 - č. 145
ten thread na divizi Erdmann je zajimavy. Jenom mi stale chybi presne datum prijezdu na frontu.
Glynwed 18.1.2005 12:13 - č. 144
Glynwed A výňatek z www.rickard.karoo.net/articles/battles_arnhe...

The advance by the Guards Armoured Division (preceded by the 2nd Household Cavalry Regiment) resumed at first light, with 231st Brigade remaining at Valkenswaard. The Grenadier Guards Battlegroup took over the lead, with the Welsh Guards Battlegroup opening up the second route ('Heart') towards Helmond, although its advance bogged down in the face of resistance from Kampfgruppe 'Walther' and it subsequently rejoined the main effort. The 506th Parachute Infantry cleared Eindhoven of a small German presence and the Guards continued around the town and had reached the destroyed Son Bridge by the evening where work on a Bailey bridge started. On the German side, the LXXXVI Corps (under General Hans von Obstfelder with 176th Infantry Division and Division 'Erdmann') arrived between Weert and Helmond. An attempt by 2/502nd and 3/502nd Parachute Infantry to seize the bridge at Best was foiled with the bridge being blown by the 59th Infantry Division. All now depended on how quickly the Bailey bridge at Son was completed.
Glynwed 18.1.2005 11:48 - č. 143
Glynwed Na Albertově kanálu byla přece 1.Fallschirm-Armee (Student) a k Nijmegenu byly později přesouvány parašutistické jednotky. Doma kouknu do Hrbka. U Arnhemu byl samozřejmě v blízkosti výsadku pouze jeden SS-Ers.u.Ausb.Pz.Gr.Btl.

Něco historie z internetu...
www.ww2.dk/ground/fallschirm/erdmann.htm
www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/Fa...
Tom 18.1.2005 11:06 - č. 142
Tom
Glynwed napsal v č. 138:
"Zřejmě se jednalo o americké výsadkáře u Nijmegenu nebo Venlo..."
Něm. parašutisté ale proti Market-Garden přišli až jako posily. Nebo nějaká parašutistická jednotka byla dislokována v oblastech výsadků?
curahee 18.1.2005 10:17 - č. 141
curahee
Tom napsal v č. 136:
"To zní spíš jako by byl nasazen až během seskoku polské parabrigády"
Taky si myslím,díky opoždění seskokového harmonogramu.
landser 18.1.2005 10:07 - č. 140
Pardon - Shermany samozrejme
landser 18.1.2005 10:06 - č. 139
On mi rikal, ze to bylo u Arnheimu. Bohuzel o veskere fotky a Soldbuch prisel behem zajeti. Napsal jsem do Aachenu o jeho slozky, tak cekame.
U Eindhovenu napriklad Nemci o vysadku bezpecne vedeli. Treba si to plete.
Sepsal jsem podle jeho vypraveni zivotopis. Dostal tez EK1 za tri odstrelene Schermany Panzerfaustem.
Glynwed 18.1.2005 09:11 - č. 138
Glynwed Zřejmě se jednalo o americké výsadkáře u Nijmegenu nebo Venlo...
GeorgRolf 18.1.2005 07:49 - č. 137
To by chtělo zorganizovat tady live-chat s tím pánem. Já bych se určitě zůčastnil
Tom 18.1.2005 06:40 - č. 136
Tom To zní spíš jako by byl nasazen až během seskoku polské parabrigády. Britské divize se při seskoku s odporem nesetkali. Nevím jak Američani.
landser 17.1.2005 23:22 - č. 135
Byl u paraganu. Division Erdmann (Popzdeji 7. Fallschirmjägerdivision). Schütze MG-42. Vypravel mi, ze nejdrive odmitl splnit rozkaz a strilet na parasutisty ve vzduchu ponevadz to neodpovidalo ritirskemu stylu boje paraganu. Jeho velitel ho serval " Ja byl na Krete a tam po nas Anglani tez strileli, jeste kdyz jsme byli ve vzduchu. Tak zacal strilet a byl to prej hroznej masakr. Mezi ty paragany padaly horici sestrelene kluzaky.
1-20 z 150
1 2 3 4 >>
Po