Bratrstvo neohrožených

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
121-140 z 205
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po
easy company 14.1.2005 19:03 - č. 119
easy company Přesně tak.Ale řekněme si,zlatě být zajatcem na západní frontě něž na východní
Jamamoto 14.1.2005 18:59 - č. 118
Jamamoto Easy, asi máš pravdu!! Navíc byly situace, kdy ani zajatce brát nešlo...
easy company 14.1.2005 18:56 - č. 117
easy company Jamamoto:Já jsem dával příklad,že Spiersovo jednání bylo v té době dá se říct normální,
Jamamoto 14.1.2005 18:42 - č. 116
Jamamoto Easy comp. to co píšeš patří spíš už do té druhé kategorie. Konec konců SS, diplomaticky řečeno, nebyli zas až tak normální vojáci...Když se nepárali s civilama, proč by jim dělalo potíže pozabíjet pár vojclů...Na druho sranu Japočíci se často radši zabili, než by padli do zajetí(nijak to ale neobdivuji).
easy company 14.1.2005 18:28 - č. 115
easy company
Jamamoto napsal v č. 113:
"zaujala, ale chápal jsem jí spíše jako "modelovou situaci". Proto ať to udělal, nebo ne, beru to prostě tak, že se takové věci stávaly. Konec konců podobné případy najdem i v jiných armádách i konfliktech. "


Když se to tak vezme,SS brali jen minimum zajatců.Třeba jsem četl,že ve Francii SS zajali(myslím že to byla zrovna rota z divize Liebstandarte) asi 50. Britů.A co si myslíte že udělali?Nahnali je do stodoli a naházeli do ní gránáty.

Jamamoto 14.1.2005 18:01 - č. 114
Jamamoto Jo poamane, Jestřába jsem viděl, slušnej hukot !!!!
Jamamoto 14.1.2005 17:59 - č. 113
Jamamoto Koukám, že zatím, co jsem rachotil, byla tu zajímavá debata. Ta scéna se Speirsem mne taky zaujala, ale chápal jsem jí spíše jako "modelovou situaci". Proto ať to udělal, nebo ne, beru to prostě tak, že se takové věci stávaly. Konec konců podobné případy najdem i v jiných armádách i konfliktech. I vojáci jsou jen lidi, v bojích si musej sáhnout až na dno, jak píše poaman, "Kdo ví jak bych reagoval já nebo vy..."
Myslím, že se to vůbec nedá srovnávat s tím, když byly takové, nebo podobné masakry plánovány dopředu(ještě hůře na civilistech). Ruské tábory jsou kapitolou samy o sobě, čísla zajatých u Stalingradu a těch co se vrátili domů jsou hrozivá (i za předpokladu, že někteří by umřeli vyčerpáním, protože už se jim pomoci prostě nedalo).Být zajatým Angličanem v Barmě ale asi taky nebyl žádnej med a konečně ani s ruským zajetcem v Německu bych asi neměnil.
Lipton 14.1.2005 15:17 - č. 112
Lipton Áno, je to v kocke, ale aspoň tam niečo je. Pochybujem, že existuje samostatný životopis a v ostatných mne dostupných zdrojoch o 101. nie je o tomto zaujímavom vojakovi jediná zmienka.
Enigma 14.1.2005 15:06 - č. 105
Enigma Já když četl knihy o Hessovi ve Spandau, tak se tam moc o Speirsovi nemluví....
Enigma 14.1.2005 15:05 - č. 104
Enigma
Lipton napsal v č. 103:
"Kniha - Stephen E. Ambrose: Band of Brothers"
Jo, tam je to ale pouze " v kostce "....
Lipton 14.1.2005 15:01 - č. 103
Lipton Kniha - Stephen E. Ambrose: Band of Brothers
Enigma 14.1.2005 14:59 - č. 102
Enigma Lipton: Díkec. Máš nějaký konkr. zdroj. Kniha, net?
Lipton 14.1.2005 14:57 - č. 101
Lipton Enigma: Zde máš základ o Speirsových povojnových aktivitách:

Rozhodol sa zostať u armády. Zúčastnil sa bojového zoskoku počas vojny v Kórei a na fronte velil jednej streleckej rote. V roku 1956 si v Monterey v Kalifornii urobil kurz ruštiny a nato bol pridelený do východonemeckého Postupimu ako styčný dôstojník so sovietskou armádou. V roku 1958 sa stal americkým veliteľom tebou spomínanej väznice. V roku 1962 odišiel s americkou misiou do Laosu k tamojšej kráľovskej armáde.
Lipton 14.1.2005 14:31 - č. 96
Lipton poaman: Speirsov exces v Normandii je veľkou záhadou. Vôbec prvá zmienka o ňom vyšla na povrch od poručíka Toma Gibsona, ktorý o celej udalosti porozprával spisovateľovi/historikovi S. E. Ambroseovi (autorovi knihy, podľa ktorej bol seriál natočený) a ďalších veteránov roty E, z ktorých nikto samotnú popravu nevidel na vlastné oči. Ako zdroj bolo v každom jednom prípade uvedené meno iného výsadkára, ktorý „vraj bol pri tom“.

Môj osobný názor je stručný a jasný - možnosť skutočnosti tejto udalosti nemožno vylučovať. Citujem Gibsona:

„…v každé takové historce musí být alespoň zrnko pravdy, když vůbec vznikla.“
Enigma 14.1.2005 14:30 - č. 93
Enigma
curahee napsal v č. 92:
"Docela bych tomu věřil,ani v knize to nebylo určeno přesně,a Speirs byl dost drsnej hoch. "
Nevíte někdo, zda se někde nechá sehnat něco o Speirsovi po válce. Ja slyšel, že když šefoval ve Spandau tak tam dával němcům taky pěknou čočku.....
curahee 14.1.2005 13:44 - č. 92
curahee
poaman napsal v č. 91:
"Prý to slyšel od někoho kdo tam byl a tak to šlo dál. V Bratrstvu to neukázali, jen aktér se otočil když slyšel střelbu"
Docela bych tomu věřil,ani v knize to nebylo určeno přesně,a Speirs byl dost drsnej hoch.
poaman 14.1.2005 13:19 - č. 91
poaman
Lipton napsal v č. 89:
"Scény možno rozdeliť na skutočné, ľahko pozmenené a vymyslené (tých je najmenej). Vyber konkrétnu."
Zdravím Vás pánové a tímto bych se chtěl tedy zapojit také. Mě by zajímalo, jak to bylo u postřílení těch zajatců. Dle mého názoru to mohlo být reálné, ale vojáci dost drbali a nikdo nedokázal říci kde to vzal ten co o tom povídal. Prý to slyšel od někoho kdo tam byl a tak to šlo dál. V Bratrstvu to neukázali, jen aktér se otočil když slyšel střelbu. No a knihu jsem nečetl, protože mam několik desítek knih a z těch několika desítek knih jse nestačil zas několik desítek přečíst . Prostě nemám čas. Jinak k tomu střílení bych rád řekl, že bych to toleroval ve vypjatých situacích, kdy některý z vojáků přišel o dobrého kamaráda(bratra) a nebo o celou jednotku. Viz. můj poslední příspěvek u gen. Vlasova - jak bych se zachoval asi já? Co však nemohu tolerovat, je promyšlená likvidace zajatců na východě a v táborech.
Jamamoto napsal v č. 83:
"jsem vděčnej, že tam z každýho rohu nekouká takovej te lehce přiblblej americkej patos"


To sedí! Sem to sice nepatří, ale podívej se na Černý jestřáb sestřelen. Taky super.

Zatím pánové.
Jamamoto 12.1.2005 23:25 - č. 90
Jamamoto Konkrétní mne teď nenapadá, snad později, ale odpověděl jsi mi přesně na to co mne zajímalo! Takže moc dík.Jinak ty jména jsem pochopil v posledním dílu.Zatím si spíš vychutnávám tu atmosféru, podle mne se jim to povedlo dokonale!
Lipton 12.1.2005 23:09 - č. 89
Lipton
Jamamoto napsal v č. 83:
"...zajímalo by mne, do jaké míry je to dělaný podle reality,někdo z vás určitě četl knížku, zná ty osudy líp, já nemám s čím porovnávat."
Mená postáv sú skutočné. Scény možno rozdeliť na skutočné, ľahko pozmenené a vymyslené (tých je najmenej). Vyber konkrétnu.
Lipton 12.1.2005 22:59 - č. 86
Lipton
curahee napsal v č. 84:
"Lehce, silueta Stuggu (obzvlášť s přidanými pancéřovými pláty na bocích) je nezaměnitelná. Vedle nich ještě jede Sdkfz. 251, poté odnášejí Smokeyho za pozice."
Thanks
121-140 z 205
<< 4 5 6 7 8 9 10 >>
Po