Modelářství - figurky, technika, RC

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-120 z 2891
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po
Worchester 2.3.2006 14:18 - č. 5890
Worchester mato: Rusové obdrželi spojenecké vozidla a tanky v jejich původní kamufláži,kterou ponechali. Když bylo vozidlo upravováno či ho Rusové nějak opravovali byla na něj nanesana ruská barva. Samozřejmě rozpoznávací znaky na něj Sověti nanesli ihned.
mato 2.3.2006 14:14 - č. 5889
mato mam otazku..rusakom boli posielane tanky v usa zelenej...ale potom si ich rusaci prefarbovali ci ich nechali v povodnej farbe?
dusab 27.2.2006 15:20 - č. 5888
Neviete niekto o firme ART model? Mam moznost sa dostat k resinovym castiam na T34/76 German. Kovove doplnky, veza, delo a rozne ine casti. Oplati sa to? Aka je to kvalita? Nerobil niekto s niecim od tej firmy?

Dik
hellko 22.2.2006 20:12 - č. 5886
hellko Nevedel som presne najst. U B-29A z roku 1945 boli v zelenej interierovej farbe lakovane len pretlakovane casti interieru? Pumovnica, podvozkove sachty, a zadna cast trupu boli vo farbe kovu? Mal by som zaujem o niaku zaujimavu kamoflaz pre verziu B-29A prevedenie z radarom pod trupom a s kanonom vo chvostovom strelisti. Mam otazku na to kam sa sklado veko chvostoveho srelista po otvoreni a tiez veko unikoveho vychodu v okne palubneho inziniera? Boli to len nuzove uzavery a po otvoreni sa odhodili alebo mali panty a dali sa odklapat? Ak je mozno prosim foto.
Krtek2 10.2.2006 19:53 - č. 5883
Krtek2 Jinak takové dotazy na filtry, wash, olejovky a milion dalších veci se dá najít na

www.ipmsnymburk.com
čet.Hrad 10.2.2006 19:01 - č. 5873
čet.Hrad Krtek v tom má částěčně pravdu, to ano, ale....

1) modelářství je pro forum jen okrajové téma a bylo i pár návrhů aby bylo v Tlachání

2) některé dotazy se lépe řeší zde, viz třeba Krtkův 5848

3) tanky a letadla jsou už tak dost zahlcené diskuzí o TTD, letových vlastnostech apod, proto je to občas na dotazy dobré téma

Podívejte se na počet příspěvků v tématu, přes 5 tisíc!!, to je jedno z největších témat na Frontě, opravdu je tak významné a obsáhlé, že všech 5 tisíc je k tématu a hodnotných?!

Kluci, když vy nedokážete říct i zajímavý nápad nebo postup jednoduše celý hned, ale musíte to rozvést do 30 krátkých ("nejlépe" je na tom Panzer, jemu se omlouvám za editace příspěvků, ale jen jsem spojoval až 6 kousků po sobě o jedné věci )
čet.Hrad 10.2.2006 11:16 - č. 5865
čet.Hrad Otázky modelářských technik si, prosím, řešte na uvedených odkazech nebo soukromou poštou a online. Díky
www.armorama.com
www.missing-lynx.com/dg.htm
www.ww2modelmaker.com/forummain.htm
modelforum.upce.cz/forum/
Georgy 9.2.2006 20:56 - č. 5864
Georgy Aj ja mám menšiu reklamu na náš modelársko "vojenský" klub.
Na deň detí na Zemplínskej Šírave bude mať armáda väčšiu akciu a budeme tam mať aj stan s modelmi. Dúfam že sa príde niekto z vás pozrieť. Budeme tam mať asi 120 modelov (ak sa podarí)
Mocny_Fanda 9.2.2006 16:23 - č. 5860
Mocny_Fanda www.mk-tabor.estranky.cz
trocha reklamy
znovu rozjíždíme s klukama nový klub tak tam toho moc neni ale časem toho bude určitě víc!
Alcor 8.2.2006 18:15 - č. 5859
Ahoj lidi nevite o nejakych webovkach, kde jsou detailni fota na ruzne casti Prince z Walesu, myslim loď, nebo knizku.
čet.Hrad 7.2.2006 12:05 - č. 5852
čet.Hrad
Krtek2 napsal v č. 5851:
"Proto jsem se ptal jestli by šly použít německé, či nějaká firma nevyrábí obtisky."
Označení Slov. štátu tuším nikdo nedělá, zatím jsem to neviděl. Střel tam německé, porovnej to s literaturou a přimaluj slovenský kříž
Krtek2 7.2.2006 11:32 - č. 5851
Krtek2
čet.Hrad napsal v č. 5850:
"A těch 5-10 stojů..... jednak PzKpfw v čs. kamufláži nebyly, Wehrmacht si je přemalovala na tankovou šeď a dále ty stoje o kterých nejspíše mluvíš jsou stoje armády Slovenského štátu a těch nebylo 5-10 ale konkrétně 74ks "
Omlouvám se, špatně jsem to napsal, chtěl jsem říci,že bych si chtěl postavit některý ze strojů Slovenského štátu.Na počátku operace Barrbarosa vyjelo 5 PzKpfw 38 slovenského štátu v čs. kamufláži viz foto.No a právě na tento stroj ( či jemu podobný viz. foto) bych chtěl sehnat obtisky.Proto jsem se ptal jestli by šly použít německé, či nějaká firma nevyrábí obtisky.
čet.Hrad 7.2.2006 09:16 - č. 5850
čet.Hrad
Krtek2 napsal v č. 5848:
"Chtěl bych si postavit L.T. 38 v původní československé kamufláži a objevil jsem fotky stroje z východní froty číslo 314.Nevíte jestli někdo prodává obtisky na tento stroj, či jemu podobný? Možná by šly použít německé obtisky aspoň tedy u číslic ( červená s bílým okrajem ), před číslem na věži byl ovšem slovenský kříž? Nemá někdo nějaké fotografie PzKpfw v čš kamufláži? Tuším že se jednalo jenom asi o 5 či 10 strojů. "


Vzhledem k tomu, že čs. armáda stroje už bohužel nedostala, takže v typicky českév kamufláži nejezdila. Barevné schéma ale bylo stejné jako u ostatních používaných tanků první rep. (Lt vz.35, 34, Tk vz.33, OA vz. 30), tj. nepravidelné ostře ohraničené pole okrové, zemitě hnědé a tmavě zelené na všech plochách, interiér v barvě slonové kosti. Označení jednotlivých strojů je popsáno např. (v mnou už klasicky citované ) publikaci pánů V.Franceva a Ch.Klimenta Čs. obrněná vozidla 1918-48 nebo od stejných autorů přímo kniha o Lt vz.38 (vydáno u MBI).

A těch 5-10 stojů..... jednak PzKpfw v čs. kamufláži nebyly, Wehrmacht si je přemalovala na tankovou šeď a dále ty stoje o kterých nejspíše mluvíš jsou stoje armády Slovenského štátu a těch nebylo 5-10 ale konkrétně 74ks
Krtek2 napsal v č. 5848:
"Možná by šly použít německé obtisky aspoň tedy u číslic ( červená s bílým okrajem ), "
Tyto čísla pochopitelně česká armáda nepoužívala
Mocny_Fanda 6.2.2006 20:32 - č. 5849
Mocny_Fanda
Krtek2 napsal v č. 5848:
"Chtěl bych si postavit L.T. 38 v původní československé kamufláži a objevil jsem fotky stroje z východní froty číslo 314.Nevíte jestli někdo prodává obtisky na tento stroj, či jemu podobný? Možná by šly použít německé obtisky aspoň tedy u číslic ( červená s bílým okrajem ), před číslem na věži byl ovšem slovenský kříž? Nemá někdo nějaké fotografie PzKpfw v čš kamufláži? Tuším že se jednalo jenom asi o 5 či 10 strojů. "
vím pouze o strojích, ukořístěných rudou armádou....zy mají nejspíš původní německé zbarvení a rudou hvězdu na věži....rusové jich ukořistili spoustu..
Krtek2 6.2.2006 16:52 - č. 5848
Krtek2 Chtěl bych si postavit L.T. 38 v původní československé kamufláži a objevil jsem fotky stroje z východní froty číslo 314.Nevíte jestli někdo prodává obtisky na tento stroj, či jemu podobný?
Možná by šly použít německé obtisky aspoň tedy u číslic ( červená s bílým okrajem ), před číslem na věži byl ovšem slovenský kříž? Nemá někdo nějaké fotografie PzKpfw v čš kamufláži? Tuším že se jednalo jenom asi o 5 či 10 strojů.
obrazek
mato 2.2.2006 19:02 - č. 5823
mato michael:na zaciatok si zozen nejake modelarske casopisy.zvycajne je tam nejake ta modelarska skola.na zaciatok pocitaj s narazovou investiciou kolo 500 korun na skalpel,lepidlo,tmel,stetce,farby a pod.potom model...skus si kupit nieco od academka-je to lahke a lacne
čet.Hrad 2.2.2006 18:55 - č. 5822
čet.Hrad
Mocny_Fanda napsal v č. 5821:
"Na jakých významných bojištích byl nasazen Hetzer? kromě Prahy "
Už jsem ti jednou psal ohledně Hetzera, tak si to nalistuj a uvedl jsem tam zdroj, o Hezerovi asi nejlepší, tak si to vypujč v knihovně a máš to!!
Mocny_Fanda 2.2.2006 18:39 - č. 5821
Mocny_Fanda Na jakých významných bojištích byl nasazen Hetzer? kromě Prahy
Georgy 2.2.2006 18:22 - č. 5816
Georgy
89michael napsal v č. 5815:
"Napr.ako zacat, cim zacat... "
Ide tu hlavne o to, čo by si chcel robyť. či lietadla, alebo bojvú techiku
Ak lietadla, tak směr alebo niečo podobne a ak bojovú techniku tak Revell. Ak niečo večšie tak zvezdu
89michael 2.2.2006 17:46 - č. 5815
89michael Chcem zacat s modelarstvom a rad by som sa informoval. Napr.ako zacat, cim zacat...
Vdaka za pomoc
101-120 z 2891
<< 3 4 5 6 7 8 9 >>
Po