Modelářství - figurky, technika, RC

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2701-2720 z 2891
Po
Kreon 5.12.2003 07:23 - č. 254
Kreon Pánové , ovládejte se.
Tom: ten model nestál 1000,- ale pouhých (světe div se) 150,-. Byl to prostě výprodej v hračkářství a chtěli se toho bavit. Takže dobrá koupě. Ovšem za barvy a ostatní věci jsem dal 1500,-, což je docela bizardní .

Mám dotaz: musejí se barvy opravdu ředit ředidlem? Mě připadají řídké akorát....

DuGalle: poslyš, chci z té dory udělat Sachsenbergovu D-9 z Papagei Staffel, podle předlohy měla kamufláž z RLM83 a RLM75. 83 je podle všeho "dunkelgrün" čili tmavozelená. Ale Agama má u stejného označení barvy naopak světlezelenou a jako tmavězelenou má RLM70. Takže u někoho je chyba.....Podle barevných bokorysů je ta zelená opravdu tmavězelená...vypadá spíše jako černozelená (to je tuším RLM71?). Takže nevím, jakou zelenou mám použít .

A ještě se chci zeptat, existuje nějaký internetový obchod s obtisky? V krabici totiž vůbec není obtisk hákového kříže co se vyskytoval na SOP.
DuGalle 4.12.2003 22:35 - č. 252
DuGalle Nevím proč, nějak jsem si vzpomněl na kolegu, majitele vozidla Škoda 105. Ten si to auto nemůže vynachválit

Jinak jestli si vzpomínáš, já Kreonovi neradil koupit pistoli na jeden model. Zmínil jsem to pouze pro případ, kdyby Kreon patřil mezi horních deset a nějaký ten Masaryk by ho nerozházel...
Tom 4.12.2003 21:54 - č. 251
Tom DuGalle napsal(a) v č. 246: "Aerograf je vhodný na ledacos, na modely bohužel ne. Jeho rozptyl je na howno, kvalita nástřiku taktéž. Různé varinaty typu Aerograf + kompresor z ledničky jsou sice zajímavé, ovšem pouze jako vzpomínka na improvizaci v době, kdy se nic jiného nedalo sehnat. A už vidím Kreona, jak shání starý Aerograf a partu všeumělů, kteří mu k tomu dovyrobí kompresor "

Přeháníš! Když vyleštíš jehlu a trysky (co s nima mi poradil známý) jako jsem to udělal já před lety, když o Badgeru tady ještě nikdo ani neslyšel, tak jsi byl spokojenej. Ostatně si model namaluj třeba pastelkama Na druhou stranu vidím Kreona, kterak kvůli prvnímu modelu za 1000Kč kupuje výbavu za 10 000Kč To bych si ji raději někde půjčil.
DuGalle 4.12.2003 20:59 - č. 250
DuGalle Co takhle podle potřeby a vůle kopat? Jinak válečné tanky byly schopny překonat příkop o něco málo širší než 2m, výšková překážka se pohybovala kolem metru. Takže když vykopeš 3m širokou a 2m hlubokou jámu, hned tak jí něco nepřekoná...
Sunker 4.12.2003 20:49 - č. 249
Nevíte někdo jak je široký a hluboký protitankový příkop?Díky za případnou odpověd.
Pavel 4.12.2003 18:53 - č. 248
jinak v papírnictví se dalo koupit fixirku na pastely kolem deseti korun a výsledek je srovnatelný s pistoli hlavně musíš mít lehké barvy nejlepří tamya lihové
Kreon 4.12.2003 07:03 - č. 247
Kreon Tak o pistoli rozhodně neuvažuju....jak říká DuGalle - stačí 3 štětce .
DuGalle 3.12.2003 17:16 - č. 246
DuGalle Aerograf je vhodný na ledacos, na modely bohužel ne. Jeho rozptyl je na howno, kvalita nástřiku taktéž. Různé varinaty typu Aerograf + kompresor z ledničky jsou sice zajímavé, ovšem pouze jako vzpomínka na improvizaci v době, kdy se nic jiného nedalo sehnat. A už vidím Kreona, jak shání starý Aerograf a partu všeumělů, kteří mu k tomu dovyrobí kompresor
Marek 2.12.2003 18:46 - č. 244
Marek Těžko se ti tady dá poradit jak na to, aby ta technika byla opotřebovaná. To by bylo tak na A4. Prohlídni si modely na missing-lynx.com a ww2modelmaker.com a pak nahoď co konkrétně bys chtěl poradit atd. Většinou má každej modelář svoje speciality.
Samotaar 30.11.2003 14:26 - č. 243
Nemáte někdo neslepený model Aera A-300 od MPM (vacuforma) v 1:72 ???
GUN 29.11.2003 21:38 - č. 242
Prosím o radu, jak mám docílit realistické patyny u modelů bojové techniky ? Slyšel jsem již o používání olejových barev, ale vůbec tomu nerozumím. Děkuji za případnou radu .
Marek 29.11.2003 03:30 - č. 241
Marek Já používám z nánosů od břehů řeky apod. Je to jílovitý a má to podle mě celkem přirozenou barvu. Nechávám ji uzavřenou ve velké zavařovačce a udržuji mírně vlhkou, tak je pořád použitelná. Když ji naneseš třeba na dřevěný prkýnko, necháš uschnout a pak molitanem nadrolíš je to slušná imitace "zaprášení". Vyzkoušej to na nějakým starým modelu, třeba ti to nějak pomůže. Hlavně to nepřeháněj ať to není silná vrstva.
curahee 29.11.2003 03:10 - č. 240
curahee Mohli byste mi nekdo z vas poradit jak udelat poradny bahno,to od model plusu neni nic moc?Delam ted schwimwagen tak ho chci malinko zaprasit.
DuGalle 28.11.2003 18:39 - č. 239
DuGalle Jděte se s těma pistolema bodnout, dobrý modelář si vystačí se třema štetcema a nepotřebuje pistoli za osm klacků
Pavel 28.11.2003 16:59 - č. 237
Já myslel samo pistolí přes vatu
Pavel 27.11.2003 19:08 - č. 235
Dělá se to pomocí vaty
ondřej 25.11.2003 20:34 - č. 234
Kreon : "3.) jak provést onu klasickou německou kamufláž (myslím tím ty skvrny od horní části trupu přecházející na boky jakoby do ztracena?)"

zkus to s molitanem
DuGalle 25.11.2003 17:55 - č. 233
DuGalle Decal Fix se nanáší před i po, do velké míry to odstraní oblíbenou viditelnost průhledné blány, tolik obvyklé u čísel nebo německých křížů z konce války. A když se to přestříká maťákem, zanikne to úplně...
Maťák je klasický sprej sehnatelný v drogerii. Jeho použití ale určitě prokonzultuj s dalšími, názorů na použití bude povícero. Mně se na tom líbí hlavně to, že pěkně zvýrazní všechny barvy a tvoří ochranu na obtiscích. Jeho aplikace je ale složitá, když se toho tam dá moc, vytvoří to silnou nehezkou vrstvu, v opačném případě to zase vytváří krupičky barvy...
Kreon 25.11.2003 07:24 - č. 232
Kreon DG:

všechno je jasné, snad mi pomohou i v obchodě...
Akorát se chci zeptat ještě na ty obtisky.Takže jestli tomu dobře rozumím, tak ten roztok na obtisky mám nanést před i po nanášením obtisk? A jen tam kam je chci nanášet a nebo na celý model?
Co se týká toho bezbarvého laku, psal jsi přestříkat, tzn. pistolí. Pokud ji nemám lze to udělat štětcem? A to je skutečně lak na nábytek nebo prostě nějaký speciální modelářský lak?


Mě jde hlavně o to,aby mi v obchodě nevnucovali něco, co vůbec nebudu potřebovat......
No, ono jestli mě to chytne, tak kdo ví že...třeba budu moct za něco utrácet prachy .Doteď jsem dělal jenom rakety.
DuGalle 24.11.2003 17:19 - č. 231
DuGalle Používám:
1) klasický email, tzn. barvy Agama nebo Humbrol. V případě německého letectva jsem používal jedině Humbrol v kombinaci s klasikou S6006 (sice někdo tvrdí že je to ředidlo na howno, ale já s ním mám zkušenosti veskrze dobré).
2) Tamiya Putty v tubě, poměrně rychle zaschne, dobře se s ním pracuje. Akorát zasírá pilníček a šmirgl, když se to přežene s jeho množstvím...
3) Tohle jsem ze zásady prováděl klasickým štětcem (musel být téměř suchý, při použití jemné síly se to pak dalo udělat). Nicméně v tomhle případě je bezkonkurenční stříkací pistole (ačkoliv pro jeden model asi dost zbytečná investice). Každopádně pokud s tím nemáš zkušenosti, radši se tomu vyhni a vol jinou kamufláž...
4) Na nátěr nanést Humbrol Decal Fix, nechat zaschnout. Obtisky nech ve vodě, dokud se s nima nebude dát pohnout na papíře za použití naprosto minimální síly. Pak je aplikuj na místo, nicméně jakmile by s ním nešlo hýbat tak ho rychle a zlehka namokři, jinak je to v ř.ti. Až uschne, tak na něj opatrně opět aplikuj Decal Fix. Po úplném zaschnutí je vhodné celý model přestříkat bezbarvým lakem na nábytek (tzv. maťák). Některé obtisky (hlavně od MPM) se ale s maťákem špatně snášejí. Při stříkání maťákem je nutné dobře zakrýt všechny průhledné části, jinak budou vypadat velice hnusně. Dobré je zakrýt je modelínou, nicméně s největší opatrností, aby se ta nedostala někam na již nabarvený povrch. Pozor, pokud budeš mít ruce od plastelíny a šáhneš na nabarvený povrch, zanechá to na něm nádherné otisky prstů, které ale vylezou až po stříknutí maťákem

Rad je logicky povícero, vždycky bude lepší to s někým konzultovat pro každý konkrétní případ...
2701-2720 z 2891
Po