Bojová technika a zbraňové systémy - výpočty

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
101-116 z 116
<< 3 4 5 6
Po
Jamamoto 4.3.2005 15:57 - č. 27
Jamamoto Gryzlov(25-26): No jsem tu krátce, nevím, jak často se tu počítá... Byl to jen nápad, pokud si to přejmenujete, nebo založíte jiné, mě to určitě vadit nebude. Důležité je, aby to vyhovovalo a aby to bylo funkční.
Gryzlov 4.3.2005 08:27 - č. 26
Gryzlov Můj návrh názvu tématu pro výpočty pozemní techniky a zbraní:

Bojová technika a zbraňové systémy - výpočty
Gryzlov 4.3.2005 08:12 - č. 25
Gryzlov
Jamamoto napsal v č. 10:
"Ale když si otevřu téma tanky a čtu tam o háku zavěšeném u stropu, na který působí ta a ta síla, tak to také není zrovna k tématu."


Jamamoto, máš pravdu, že pro člověka, který otevře téma tanky je to poněkud šokující.
Nadruhou stranu, jsem neviděl jinou možnost, jak dotyčnému přiblížit a vysvětlit jistou záležitost. Navíc si myslím, že po přečtení souvisejících příspěvků, není příklad s hákem vytržený z tématu...

... přesto si myslím, že Tvůj nápad, založit téma čistě jen pro výpočty není vůbec nápad špatný. Ba naopak. Jen si myslím, že by mělo dojít k rozdělení přímo podle tématu.
Tedy samostatná témata pro výpočty tanků, letadel, lodí, zbraní. Více toho snad potřeba nebude.

Proto bych navrhoval toto obecné téma buď zrušit, nebo jej přejmenovat na konkrétní okruh, kterým se tato část fóra bude zabývat.
nemetko 4.3.2005 00:25 - č. 24
nemetko
Algernon napsal v č. 14:
"Zajímal by mně problém důvodu využití palby salvou… Pokud se používala, zřejmě musela přinášet nějakou praktickou výhodu…"


K tomuto sa mam vyjadrit?

Ale inak mate asi pravdu... mali by sme sa hrajkat na inom piesocku nez ostatny :)
pbradler 3.3.2005 23:35 - č. 23
pbradler
Algernon napsal v č. 4:
"To už je pasé (ostatně poněvadž oponent asi nemá k dispozici příslušnou literaturu, pak by si moje tvrzení jen těžko mohl ověřit)."
To je asi na mňa, že?
Čo keby si mi usnadnil hľadanie a napísal pár tipov na vhodnú literatúru. Keď tak pozorujem debatu s SK nezdá sa že by si trpel nedostatkom času.
Jamamoto 3.3.2005 23:06 - č. 21
Jamamoto Algernon(20): Ne, zatím tomu celkem i rozumím. Pokud se budu nudit, tak vám sem prostě nepolezu a o totéž prosím i ostatní! Howg.
karaya1 3.3.2005 22:45 - č. 18
karaya1
Algy (14):
Představ si, že cíl je menší, než na vzdálenosti palby rozdíl (cíl je menší třeba jen v jedné rovině).
To jsem nezachápal, žádám o obsáhlejší vysvětlení...

Jinak doufám, že jsem zadání pochopil správně — zajímá Tě problém počtu pravděpodobnosti při palbě jednotlivou hlavní versus mnoha hlavněmi zaráz. OK, kouknu na to.
Jamamoto 3.3.2005 22:38 - č. 15
Jamamoto Algernon(12): Asi vím , o čem mluvíš a chápu to. Obojí je ale trochu extrém. Chodím sem mj. proto, abych se tu něco dozvěděl. Ovšem 4 stránky výpočtů je trochu moc. Ale respektuju, že pro jiné to je důležité. Proč to neřešit tady.
karaya1 3.3.2005 22:34 - č. 13
karaya1
Algy (12):
A co takhle počet pravděpodobnosti? jeden nudící se matfyzák…
Pokud narážíš na „slavnou“ debatu z dávnověku o „náhodě-nenáhodě“ trefy muničního skladu HMS Hood, tak nikde jsem doposud nenarazil na plány Hoodu tak, aby bylo možné určit plochu muničáků...

Pokud myslíš něco jiného, jsem pozadu
Jamamoto 3.3.2005 22:22 - č. 10
Jamamoto Algernon(8): Nic proti, i když stíhačky nejsou jen technika, ale třeba i taktika boje a pod. Ale když si otevřu téma tanky a čtu tam o háku zavěšeném u stropu, na který působí ta a ta síla, tak to také není zrovna k tématu. Proto jsem chtěl založit platformu, na které by se tyto věci řešily. No, možná jsem to měl dát do tlachání.
karaya1 3.3.2005 22:20 - č. 9
karaya1 Zkusím první příspěvek „k tématu“..

Dostal jsem echo o jakémsi programu, který by měl umět „vyplivnout“ graf C (tvarový součinitel odporu), jestliže mu zadáte nákres tělesa. Bohužel jsem se nedozvěděl nic bližšího (název programu, formát vstupu — výkres z AutoCADu..?). Nepomůže někdo prosím?

A pak jsem se chtěl zeptat, zda někdo nemá součinitele smykového tření pro různé nátěry a materiály (ocele).

Předem díky.
ragaz 3.3.2005 22:03 - č. 7
ragaz Já tam napíšu něco o ruské samohybce a už je tam výpočet
Jamamoto 3.3.2005 21:51 - č. 6
Jamamoto Nemusí se to zas.... pindama, a jak si to zařídíte, abyste se nemíchali záleží na vás páni počtáři. Třeba na začátku příspěvku uvádějte heslo(např. TANKY-VĚŽ). Vy tu budete mít klid a my méně erudovaní se budeme zase moci vrátit k našim žabomyším válkám....
ragaz 3.3.2005 21:50 - č. 5
ragaz
Algernon napsal v č. 4:
"A vzhledem k tomu že to zaserete pindama, tak „výpočtové debaty“ stejně zůstanou tam kde jsou… :o))"
proč tak silná slova
ragaz 3.3.2005 21:34 - č. 3
ragaz super nápad, ale budou se tu mísít témata - lodě a tanky
Jamamoto 3.3.2005 21:27 - č. 1
Jamamoto Pánové zde se mohou realizovat všichni příznivci sáhodlouhých teoretických výpočtů, které souvisí s druhou světovou válkou. rád bych si v tématu o tancích zase přečetl něco o tancích....
101-116 z 116
<< 3 4 5 6
Po