Knihy a časopisy o 2. světové válce a vojenské historii

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
2981-3000 z 3072
Po
princEugen 22.4.2003 12:17 - č. 99
princEugen dzin: sila neznamena jen svaly,je to souhrn vsech vlastnosti ktere ti umozni prezit,tedy i chytrost..
Rall 22.4.2003 09:17 - č. 98
Béďa-člověk si nevybral-být židem v tehdejším "německém bloku" nebo "barevným" v USA...Víte bavíte se o tehdejší a dnešní morálce-vy dnes nějakou morálku vidíte?Kapitalismus?Chceš přežít-vydělávej-chceš vydělat-tak k tomu morálku musíš vynechat...Dnes je lidská čest,morálka,kamarádství odstavenou záležitostí,protože by ti mohla bránit ve vydělávání peněz,které dnes točí vším.Vždyť i lékař nechá zdechnout pacienta na ulici pokud nemá pojištění,když jeden kolega potopí druhého,aby měl o padesát korun větší plat,...-To je morálka?
Dzin 17.4.2003 22:39 - č. 97
Dzin princEugen: Jenze nepreziva nejsilnejsi ale nejchytrejsi, ale to je do jine debaty...
A prislusnici SS byli spatni i s pohledu tehdejsi moralky.
princEugen 17.4.2003 12:14 - č. 96
princEugen vadi nevadi to ted uz nema vyznam,na tom co se delo to uz nic nezmeni...jinak..nektery "svine" o tyhle "perly" nestoji
Béďa 17.4.2003 12:08 - č. 95
tak tady máme zastánce Darwinismu, opravdu ukázkový exemplář, myslím že mluvit s někým o humanismu komu nevadí co prováděli SS v táborech(a nejen tam) je jako nosit házet perly sviním...
princEugen 17.4.2003 12:01 - č. 94
princEugen no prave tyhle brakovy literatury sem precet dost a taky se mi nelibi ze z nich delaj to co nebyli...ja uznavam SS takovy jaky byly,se vsim vsudy...

jinak preziti nejsilnejsiho nevim co ma spolecny s kapitalizmem,je to zakladni princip prirody..fungujici davno pred clovekem...

potom nevim co by mel nekdo zkouset prenaset se do role vezne se zlutou hvezdou..to je jako dybych rek lvovi at se prenese do role naky antilopy a von ji teda kuli tomu prestane lovit nebo co...kazdej zije ve svy kuzi,konec.
Béďa 17.4.2003 11:35 - č. 93
to pE: Nejen podle dnešní morálky to se hochu vrať trošku hloub do historie, já bych řek tak k řeckým polis. Ovšem chápu že některým jedincům se humanistické ideály zdají jako "hloupé", řekl bych že jde o dobře zajištěné "mazánky" , které v tom utvrzuje nová společnost po rozpadu bipolárního světa, kdy znovu vyplouvají na povrh negativní rysy kapitalismu("přežijí jen nejsilnější"), umocněné naší zaostalostí za západní Evropou. Já osobně si myslím že podobná idividua co obdivují SS a jejich morálku jsou hlupáci, pobláznění nekvalitní brakovou literaturou, které se o SS vyrojilo po roce 1989 obrovské množstí, škoda že se nemouhou přenést zpátky těch 60let a chvíli v té době žít ovšem se žlutou hvězdou na klopě, aby okusili zacházení SS, možná by pak nežvanili takové hlouposti.
princEugen 17.4.2003 10:39 - č. 92
princEugen no mozna si to trochu idealizujou a prizpusobujou jejich kodex nasi moralce...oni mely urcity hodnoty, na kterejch se trvalo a ktery byly od nich vyzadovany,akorat z pohledu soucasny moralky je to brany jako spatny...
Dzin 16.4.2003 21:19 - č. 91
Dzin princEugen: Dalsi nedorozumeni. Ja netvrdim, ze by byli pozadovane. Ja tvrdim, ze nekteri autori soucasnosti, prave prislusniky SS popisuji jako cestne rytire s vysokym moralnim kodexem. Coz (jak ostatne sam pises) naprosto pravde neodpovida, spise naopak...
princEugen 16.4.2003 11:38 - č. 90
princEugen a jaky meli mit hodnoty? rytirkost apod. nebyla u SS pozadovana vlastnost...
Kreon 16.4.2003 11:24 - č. 89
Kreon Dzin:aha ,tak to jo.

Ale jen tak na druhou stranu,myslím si,že si s nima Vietminh nijak nezadal.....Jenom se potvrzuje to,že nic není tak růžové jak se tvrdí.
Dzin 15.4.2003 21:10 - č. 88
Dzin Kreon: Spatne jsi me pochopil, ja ji kvuli tomu nezatracuji, spise naopak, kvituji jeji vydani s povdekem. Vyborne ukazuje, jake meli prislusnici jednotek SS opravdu moralni hodnoty a rytirskost, jak se nekteri autori snazi tvrdit...
Rall 15.4.2003 08:52 - č. 87
Vidím,že nejsem sám kdo ji shání,jako divý.Prolezl jsem už všechny knihkupectví a nic.
Kreon 15.4.2003 07:38 - č. 86
Kreon Dzin: ale to není důvod ji nějak zatracovat.Právě proto že to ukazuje je dobrá.
Dzin 14.4.2003 21:44 - č. 85
Dzin Jo Dabelska Garda je zajimava. Hlavne tim, jak hluboko muze clovek klesnout...
von Harry 14.4.2003 19:54 - č. 84
von Harry princEugen: Pokud si dobře vzpomínám,tak sem ji nedávno viděl v knize (asi 14 dní).Pro velkou poptávku ji znovu vydali.Mrkni se po knihkupectvích,určitě bude na pultech.
Já jsem jí už četl dvakrát,a můj osobní názor je ,že je skvělá a bez příkras ukazuje tvrdou realitu války (jak na konci WW2 v okolí Liberce při potyčce s Rusy ,tak potom i v Indočíně proti žlutejm komoušům ).
Hodnocení: 10 z 10
karaya1 14.4.2003 16:33 - č. 83
karaya1 Mohu jenom vznést dotaz-

co vám vadí na Hitlerových žoldnéřích (už nevím autora)????
princEugen 14.4.2003 12:35 - č. 82
princEugen kreon: fajn, ja ji nikde nevidel..no slysel sem ze se tam s tim moc
nesrali
Kreon 14.4.2003 12:27 - č. 81
Kreon prinzE: půjčil jsem si jí u nás v knihovně - docela náhodou.Ten autor to sepsal tak,že nahrál pár magnetofonových pásků s tím jejich bývalým velitelem a pak to hodil na papír,tak jak to bylo.a je to vidět,že je to bez úprav.Nikdo si tam nebere žádné servítky....Zítra ti tady napíšu jméno autora,rok vydání a nakladatelství.
princEugen 14.4.2003 09:31 - č. 80
princEugen kreon: heeej tu knizku ci, sis koupil nebo pucil nekde???
2981-3000 z 3072
Po