Sověti na dálném východě

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 84
1 2 3 4 >>
Po
Dzin 27.4.2020 19:45 - č. 118
Dzin Jo taky jsem to zaznamenal. Ale je to vlastně logické. Němci kapitulovali 8. května a v Rusku se slaví 9., takže kapitulaci Japonců 2. září slaví 3. a je vše v cajku.

Ale praví důvod je asi ten, že 3. září bylo původně výročí masakru v Beslanu a tak to chtějí přebít něčím pro ruské ozbrojené složky pozitivnějším.
egli 25.4.2020 21:43 - č. 117
egli Něco na téma "kdy skončila 2. světová válka"
spravy.pravda.sk/svet/clanok/549674-putin-po...
Dzin 22.8.2005 08:20 - č. 116
Dzin Hofi: Díky za info. Doufám, že se co nejdříve objeví na netu, nebo že ho budou u nás mít v knihovně.
Hofi 21.8.2005 14:37 - č. 115
Hofi Dzin: V ATM(ilitaria) 8/2005 je článok od J. Máčeho týkajúci sa aj bojov v Mandžusku.
Dzin 6.5.2004 22:41 - č. 114
Dzin gen.Hogo-Fogo: Jestli jde jenom o ten druhý komentář od Hynka, tak podle mě se to, co je v něm napsané, vztahuje přímo k němu a ne k tomu prvnímu. Hynek se asi uklepl...
gen.Hogo-Fogo 6.5.2004 22:22 - č. 113
Četl jsem dzine dva články od tebe na téma sověti na DV, protože od této oblasti prakticky nic nevím. U jednoho je však výrok týkající se chyb od kohosi a následně je napsané, že je to nesmysl. přitom se mě zdá, že komentář se k tvému článku vztahuje. Nevíš o co jde?

Jinak jsou to dobré články o zapomenutých bojích!
Dzin 6.5.2004 00:10 - č. 112
Dzin Hartman: Tak já (jakožto velmi netrpělivý člověk) uvedu Hynkovy zdroje sám. Je to kniha "Kanto Gun" (za případnou pravopisnou chybu se co nejsrdečněji omlouvám) od (Josefa?) Novotného. Tedy alespoň myslím a doufám...
Dzin 2.5.2004 21:49 - č. 111
Dzin Hynek: Add komentář
Či-li jak už jsem říkal, skákat z okna rozhodně nebudu, spíše naopak, podobnou aktivitu vítám. Jen by jsi mohl ještě opravdu uvést zdroje, třeba bych si je sehnal, přečetl a rozmyslel si, jestli je v nich něco nového, zda je mám do článku zapracovat.
Dzin 2.5.2004 21:47 - č. 110
Dzin Hynek: Add komentář
Ano, Kuantungská armáda zůstala stále silná, ale díky sovětskému postupu se 15.8. dostala defakto do pozice, kdy už mu nebyla schopna zabránit. Co se týká japonských ztrát, jsou to údaje ze sovětských zdrojů, protože z japonských jsem je nesehnal. Co se týká ztrát Sovětů, jsou to nejnovější údaje vycházející ze Sovětských archivů a není důvod, proč by jim nebylo možno věřit. A ztráty Sovětů tedy opravdu nebyly nějak výrazné, což byl mimojiné také jeden z důvodů, proč jsem přímému pospisu bojů věnoval pouze v obecné rovině z pohledu celé sovětské operace a nesnažil se je nějak výrazně rozebírat. V původní verzi článku tam bylo věnováno místa dokonce ještě méně.
Dzin 2.5.2004 21:38 - č. 109
Dzin Hynek: Add komentář
Co se týká sil Japonců, já vycházím ze zdrojů, co mám uvedeno v článku. Bezpochyby narazíš i na jinné, ale já využíval tyto, abych zachoval kontinuitu mezi údaji o síle Sovětů a Japonců. Takže veškeré případné odchylky jsou prostě jenom to, že použiješ jiný pramen. To že japonská obranná linie byla dost prostupná jsem si myslel, že z článku docela plyne, proto jsem to vícekrát nevypichoval. Co se týká těch uváděných příkladů, já jich mám také dost, kde Sověti narazí na urputný odpor a bojují, co to dá, ale ty stále byly spíše epizodní, byť urputné, než aby se nějak výrazně na projevily na celkové situaci. Kdybych se je snažil uvádět, byl by to opravdu spíše román.
Dzin 2.5.2004 21:29 - č. 108
Dzin Hynek: Add komentář.
Neboj, já z okna neskočím, spíše naopak. Asi takhle, odpor sovětskému postupu byl opravdu jen sporadický. Máš pravdu, mohlo by jse vyjmenovat spustu míst, kde sovětské jednotky museli podstoupit dost bojů, ale to bych musel vypisovat vše a dalo by to spíše na knihu než na článek. Z tohoto důvodu jsem jsem operace probral spíše obecně. A obecně sovětský úder bez výraznějšícjh potíží prolomil japonské obranné postavení a následný postup byl zbržďován více terénem, než japonským odporem.
Hartmann 22.4.2004 09:46 - č. 107
Hartmann Hynak: a jako svoje zdroje jsi neuvedl proč?
Hartmann 16.4.2004 10:58 - č. 104
Hartmann Něco nového k Mandžusku - nasazení letectva v závěrečné mandžuské operaci.
Už jsem z oskenovaných materiálů z L+K od Algernona vysosnul text i obrázky a zpracoval to jako htm stránku:

hartmann.valka.cz/fotogalerie/upload/l+k/let...

Kdyby jste tam zahlédli nějaké překlepy, tak mi to sem napište. Víc očí víc vidí.
Dzin 5.1.2004 22:26 - č. 101
Dzin Hynek: To vys, Kozedub muj vzor... Je to podle toho, kdo ma kolik prizpevku...
Jo, me se take libi, vystredni nevystredni...
Dzin 26.12.2003 22:41 - č. 99
Dzin Jen, pokud by nekoho zajimalo, jsem trochu upresnil a doplnil sve clanky "Sovětská armáda na Dálném východě" hlavne ten o Mandzudsku.
Reklama musi byt.
egli 2.10.2003 08:59 - č. 98
egli Knihy ze západu kupuju většinou použité (Used na Amazonu), platit 1500,- za jednu novou knihu je příliš. Třeba Stumbling Colossus od Glantze mně vyšel na 300,- (a přitom je to hardback). Kniha vypadá úplně jako nová, ten co ji prodával ji snad ani neotevřel. Ovšem dalších 250,- bylo poštovné.

Knihy z Ruska kupuju nové, tam jsou velmi levné (třeba Tankovyj pogrom 1941 - 500 stran - za 350,- a poštovné žádné)

Jinak když znáte ISBN tak pro porovnání cen je dobrý www.isbn.nu
Dzin 30.9.2003 20:16 - č. 97
Dzin Hartmann: Jo cetl, ale uz je to hodne davno, doma ji nemam. Me tehdy vylakala mama na film, ja se ofrnoval, ale pak se mi libil a kdyz si pujcila knihu, tak jsem si ji ihned precetl...:)
Hartmann 28.9.2003 23:32 - č. 96
Hartmann Dzin: 51 procent? Tak to se připrav na pořádnou pálku Kniha stojí £ 39.50 !!

To je něco jinýho než když jsem si před 14 dny koupil v antíku v Kaprovce Pchu-i: Byl jsem posledním čínských čísařem za 40 K. Je to mimochodem dobrý....četl jsi? Já to čtu ještě před tím, než skoukni Bertolucciho film :)
Hartmann 28.9.2003 23:06 - č. 94
Hartmann Dzin: Ano, přesně tak. Ale zas na druhou stranu, nutí nás to být více kosmopolitními :)
Dzin 28.9.2003 23:05 - č. 93
Dzin hartmann: Je to skoda, ze se takovahle literatura u nas nevydava a kdejaja blbost ve stylu cestni chlapci od SS ano...:(((
1-20 z 84
1 2 3 4 >>
Po