Filmy a dokumenty o 2. světové válce

  • Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
5281-5300 z 5380
Po
Dzin 9.11.2002 11:54 - č. 108
Dzin Hartmann: Komentar asi psal clovek, ktery je vysazen na US Army a kazdy film, kde likviduje nepritele po kvantech je pro nej automaticky spatny... Nedostatek akce se neda rozhodne vytknout, delka je take primerena a zpracovani perfektni. Mozna je zameren trochu jednostrane, ale to nejak na prozitku nevadi.
Hartmann 5.11.2002 16:54 - č. 107
Hartmann jirka - především je odhazovali JEDNOTLIVĚ
jirka 5.11.2002 16:40 - č. 106
to Hartman: divne bylo,ze tech bomb padalo jako by jich meli kazdej v pumovnici nekolik desitek kusu.
Hartmann 5.11.2002 12:22 - č. 105
Hartmann V oficiálním přehledu kin jsem si přečetl recenzi na film Černý jestřáb sestřelen. Protože mě pobavila, tak ji zde doslova cituju:

"Armáda by se měla vybodnout na stíhačky, postavit kina, pustit tenhle film a pak se zrušit. Umírat se snad dá i na stáří?"

Co na to říkáte??
čmeláček 4.11.2002 20:27 - č. 104
No Stalingrad je rozhodně nejreálnější a nejlepší válečný film co byl natočen.Šlo v něm také o hrdinství,ale ne v "rambo stylu" jako v rayenovi..(hapy end? asi mi unikl)
Hartmann 4.11.2002 16:40 - č. 103
Hartmann Jirka: Nezdálo se Ti něco divného na odhozu bomb z těch He 111?
jirka 4.11.2002 13:13 - č. 102
Ted sem videl Nepritel pred branami a moc se me libil.Myslim,ze v nem nejsou vyraznejsi chyby, pouze drobnosti, napr. nalet He-111 v opravdu male vysce (a nikdo po nich nestrilel),ucinnost odstrelovacich pusek raze 7,62mm (ucinek by mel byt asi vetsi nez mala dirka do hlavy,nebo do ruky maj. Koniga=Ed Harris).
Nemel sem se na to divat pred obedem.
Dzin 3.11.2002 21:09 - č. 101
Dzin A na zapadni fronte ztratili Spojenci od 6.6. 44 do 25.8. 44 210 tis. padlych, nezvestnych, zajatych a ranenych a Nemci 240 tis. padlych a ranenych a 210 tis. zajatych. (dle knihy Americke pozemni sili 1941-45)
Dzin 3.11.2002 21:01 - č. 100
Dzin Peiper: Co se tyce filmu Stalingrad, uvedom si, ze v nem nejde o bitvu o Stalingrad, ale o popis osudu urcite jednotky v teto bitve. Proto je srovnani s historii dost osidne. Nebo snad vys neco blizsiho o techto muzich? Nejsou zde zadna zname historicke deje (jako napr. v Pearl Harboru) aby jsi je mohl posoudit. Je proto dost tezke, posoudit, nakolij je film historicky pravdivy. Ale je urcite realny, neco takoveho se mohlo stat. Ale stejne tak se mohlo odehrat i neco podobneho jako vojin Ryan (hrstka Americanu odolava masivni Nemecke presilo), nebo Anzio (nekolik Spojencu se snazi dostat zpet ke svym) a dalsi a dalsi...
Fensalir Cone 3.11.2002 20:29 - č. 99
Jo taky se mi moc nezdá, to dělo by si jednou vystřelilo a už by to koupilo od T-34.
Honda 3.11.2002 20:00 - č. 98
to Samotar máš pravdu,ale v každém filmu má jedna strana "velký konečný úspěch",HAPPY END.A snad to tak má být,co pak by divák nebyl zklamán,když by německá obrněná kampfgrupe rozdrtila paragány a Rangeri (uvědomte si že oni jsou také elitní vojáci)do posledního muže!Konec konců ti němci mohli být poslepovaná skupinka,byl mezi nimi ten od radarove stanice.Je to prostě Film.

STALINGRAD: ke konci ta scéna s PT dělem a ruským tankovým útokem je dost blbě natočená!!!!!
Samotaar 3.11.2002 17:34 - č. 97
Malinká statistika:

Počet padlých američanů na západní frontě od dne D+1 (takže krom vylodění!)
.....160 000

A němců ve stejném období
......86 000


Vzhledem k naprosté materiální převaze spojenců, vzhledem k tomu, že na západě byly převážně druhořadé německé divize a vzhledem k tomu, že většina německé kvalitnější techniky byla na východě je to více než obdivuhodné! A vemte si jak je to praezentováno ve filmech !!! Nepř v Rayenovi - hrstka američanů bojuje s ohromnou přesilou německé armády, která má dokonce dva tigry (!!!) a zkuste porovnat ztráty !!
Hartmann 3.11.2002 16:53 - č. 96
Hartmann Dzin: V tom máš pravdu, každý film je pouze iluze.
Dzin 3.11.2002 14:20 - č. 94
Dzin No nevim, nevim, jestli by se Rangeri z 2. praporu dali nazvat skupinou skorozelenacu. A moc by me zajimalo, co si predstavujete pod pojmem realny? Je treba film Tucet spinavcu realny? Ci Pomale umirani za dlouheho dne? Nebo Pribeh cloveka? A co od valecneho filmu cekate? Co nejpresnejsi pohled na historii WW2 ci silny pribeh a skvele bojove sceny?
Peiper 3.11.2002 12:37 - č. 93
Příběh(asi 5minut)až do přilepení zrcátka žvýkačkou je opravdu docela zajmavý..
gargamel 3.11.2002 10:12 - č. 92
gargamel Vojín Ryan - líbilo se mi prvních 30 poměrně realistických minut, potom je to už těžký Hollywood, samotný příběh je naprosto nerealistický
Peiper 3.11.2002 10:06 - č. 91
Spilberg si neuvědomil jednu věc-a sice že pokuď chce svůj film prezentovat jako jatka má se opřít o skutečnost a zjistil by,že ve skutečnosti tak jako v jeho filmu každý američan zabil deset němců,bylo to právě naopak.I kdyby se nezajímal přímo o Normandii,mělo by ho trknout,že Němci měli daleko větší zkušenosti s bojem ve městě..Další blbost,kterou možná nikdo nezmínil byla ta,že v den vylodění se v Normandii nacházeli pouze dva Tigery(jaká náhoda že oba ve filmu)a tanky Tiger měli zakázáno zůčastňovat se jakýhkoliv bojů ve městě.

Na mě osobně daleko nechutněji zapůsobil film Stalingrad,a to přesto,že neměl zdaleka tak vysoký rozpočet jako Ryan.Zná někdo nějakou chybu ve Stalingradu?Já ho viděl dvakrát a myslím,že se jedná o nejvíce reálný film z fronty jaký kdy byl natočen.
Fritz 3.11.2002 09:57 - č. 90
To máš úplnou pravdu. Divize Das Reich se postupně přesunovala do Normandie pomalu a po částech. A taky si nemyslím že by se veteráni z východní fronty nechali postřílet jako zajíci partou skorozelenáčů.
Samotaar 2.11.2002 20:24 - č. 89
Nevím, nejsem si jistý, ale ve filmu Zachraňte vojína Rayena bylo něco o tom, že musí bojovat s druhou SS divizí a ta tuším byla v tu dobu na odpočinku v jižní Francii
Bruta 26.10.2002 19:04 - č. 88
Já taky, třeba si to spletli s Dieppe...
5281-5300 z 5380
Po