Anthropoid - atentát na Heydricha

• Je možné zadat více jmen oddělených čárkou, nebo jen jejich části
Pro přidání nového příspěvku se přihlašte
1-20 z 1003
1 2 3 4 >>
Po
Honza M. 18.5.2017 13:37 - č. 1115
Honza M. Tak si říkám, kolik evropských zemí má poštovní známku podle fotografií ze spisu gestapa?
egli 17.5.2017 15:25 - č. 1114
egli K výročí atentátu vychází známka a aršík v hodnotě 46 Kč:

www.postaonline.cz/prdata/image_5667.jpg
www.postaonline.cz/prdata/image_5666.jpg
Honza M. 3.8.2016 20:23 - č. 1113
Honza M. Na webu BBC se řeší, že Češi hledají popel parašutistů:

Že by další promo k filmu, který má mít brzo premiéru?

Ta iniciativa, prohlásit část hřbitova v Ďáblicích národní kulturní památkou nebo aspoň čestným hřbitovem, však naráží na jeden problém - podle odhadu znalců jsou na tom místě pohřbeny ostatky nejméně 14 tisíc lidí - a zdaleka ne všichni byli příslušníci odboje, ale házela se tam skoro všechna těla či jejich zbytky, která prošla anatomickým nebo patologickým ústavem (včetně popravených nacistických válečných zločinců).

Algernon 3.7.2016 08:35 - č. 1112
Církev propustila zaměstnance památníku parašutistů včetně ředitele. Šetříme, zdůvodňuje to
Spor o kryptu pražského kostela Cyrila a Metoděje, v níž svedli poslední boj českoslovenští parašutisté, vrcholí. Pražský magistrát jej dosud pronajímal pravoslavné církvi, jenže smlouva o pronájmu v květnu vypršela a nová dosud není. Pracovníci Památníku hrdinů heydrichiády dostali ve středu výpovědi.

O kryptu parašutistů pražského kostela Cyrila a Metoděje svádějí zakladatelé Památníku hrdinů heydrichiády a pravoslavná církev už několik měsíců nemilosrdný spor. Ten měl tuto středu nečekané vyústění: všichni odborní lektoři a průvodci dostali výpověď. Církev, která památník parašutistů v roce 1995 zřídila, je propustila.

„Klíče od Národního památníku hrdinů heydrichiády nikomu nevydám. Patří pražskému magistrátu, a ne pravoslavné církvi, jejíž představitelé si dnes pro klíče přišli a kvůli nárokům na kryptu nám už týdny bezskrupulózně vyhrožují,“ říká ředitel památníku Petr Hampl. I on dostal výpověď.
zpravy.aktualne.cz/domaci/cirkev-propustila-...
Máte někdo potuchy, oč jde? (Že se něco děje, jsem doteď netušil.)
Honza M. 22.6.2016 17:20 - č. 1111
Honza M.
karaya1 napsal(a) v č. 1110:
"Přízvuk mi celkem nevadí, aspoň je vidět, že to nejsou Britové"
No jo, ale tady mluví jakože Čechoslováci s Čechoslováky. Ani jako náznak toho, že jeden je Moravák, druhý Slovák a třetí Pražák mi to nepřijde vhodné.

V seriále 'Allo, 'Allo! taky byl britský špion, který mluvil francouzským přízvukem a britští letci, kteří mluvili s přehnaně anglickým přízvukem (postavy Francouzů mluvili normálně anglicky), ale tam bylo bráno jako fór

edit: na absurditu akcentu si stěžují diskutující i zde:
karaya1 19.6.2016 19:57 - č. 1110
karaya1 No vida, můj oblíbený gangster Cillian bude hrát hlavní roli

Přízvuk mi celkem nevadí, aspoň je vidět, že to nejsou Britové - ale z druhé strany, trochu mě ruší, že slova neplynou přirozeně, je vidět, že se herci dost soustředí na to, aby mluvili správně - pak to zní jinak než běžná mluva. Uvidíme v kině.
egli 19.6.2016 11:52 - č. 1109
egli Mám obavu, že to tomu filmu u zahraničních diváků může zbytečně uškodit. I na mě ten trailer působí trochu zvláštně, třeba když se na konci říká "If we fail I feel freedom will be wiped from the map" - to mělo určitě působit velmi dramaticky, ale nemůžu se prostě zbavit vnímání toho východoevropského akcentu...
(sám mluvím anglicky určitě s podobným přízvukem, dodávám sebekriticky :)

Každopádně jsem zvědav na celý film.
Algernon 19.6.2016 10:35 - č. 1108
Na ČSFD se právě tenhle detail momentálně dost rozebírá:
www.csfd.cz/film/405971-anthropoid/diskuze/
egli 18.6.2016 17:39 - č. 1107
egli Moc mi tam nesedí ten přízvuk, vůbec by mi tam nevadila "normální" angličtina.

Pár komentářů na tohle téma:
www.reddit.com/r/movies/comments/4oekxx/anth...
Twiggy 16.6.2016 21:19 - č. 1106
Twiggy Trailer k filmu Anthropoid.

www.youtube.com/watch?v=58FUhbJ7p8Q
Polata 4.5.2016 17:54 - č. 1105
Po delší době nově pojatá publikace z nakladatelství Academia:

Šmejkal, Padevět "Průvodce - Anthropoid". Její mutace v A a N jsou knihy, které nebyly na trhu desítky let
Přiložené soubory jsou přístupné po přihlášení
Polata 19.12.2015 10:20 - č. 1104
www.svandovodivadlo.cz/inscenace/332/pankrac-45

Divadení hra "Pankrác 45" - jednou z postav je Hana Krupková
Polata 10.12.2015 13:56 - č. 1103
novaplus.nova.cz/porad/brana-do-historie/vid...

Hlavně zajímavé filmové záběry Kubiše z Vánoc 1940!
egli 19.9.2015 10:11 - č. 1102
egli Vyšel druhý svazek (z tří plánovaných) edice dokumentů "Atentát na Reinharda Heydricha a druhé stanné právo na území tzv. protektorátu Čechy a Morava" od Vojtěcha Šustka. Druhý díl obsahuje situační zprávy SD a dokumenty k propagandistické kampani po atentátu, zejména projevy protektorátních představitelů.

www.ahmp.cz/index.html?mid=65&wstyle=0&a...
Polata 3.8.2015 20:51 - č. 1101
po 3 dnech natáčení scény atentátu to vypadá, že je pojata zcela "tradičně":

- je účasten i Valčík se svým zrcátkem, dokonce přebíhá před přijíždějícím autem aby jej zpomalil

- Gabčík vbíhá před mercedes od chodníku

- Kleinovi i Heydrichovi pistole neselhaly
Polata 30.7.2015 19:17 - č. 1100
Natírají se sloupy, zatírají zebry, odstraňují se značky -

- mercedes se bude o víkendu blížit od Dejvic ...
chafre 22.7.2015 15:20 - č. 1099
chafre napsal(a) v č. 1095:
"Neděle-pondělí se bude točit v okolí Řezáčova náměstí, dnes tam už visely cedule kvůli parkování, samozřejmě to asi nebude vlastní atentát, tý části se za války říkalo Malej Berlín a na nadráží v Bubnech se shromažďovaly transporty, tak předpokládám, že jak je to dneska v módě do všeho tohle dávat, tak tam budou asi točit něco takovýho. V neděli to omrknu osobně:)"
Tak se omlouvám, natáčení proběhlo, ale evidentně se nejednalo o Anthropoid, zmátlo mne to označení americké produkce na cedulích. Ulice byly plné žigulíků, trabantů apod. a podle oblečení komparsu bych to viděl na 70tý léta. Snad se to má jmenovat Legendy a je to nějakej USA thriller. Tak ještě jednou omluva za mystifikaci, všichni jsme tu byli přesvědčený,že to bude ten atentát, koneckonců pár válečnejch filmů už se tu opravdu točilo.
Honza M. 17.7.2015 19:50 - č. 1098
Honza M.
chafre napsal(a) v č. 1095:
"na nadráží v Bubnech se shromažďovaly transporty, tak předpokládám, že jak je to dneska v módě do všeho tohle dávat, tak tam budou asi točit něco takovýho"
To je fajná móda. Němci si v posledních letech stále hlasitěji stěžují na odsun, takže je dobré jim připomínat, kdo s tím začal.
Polata 17.7.2015 15:41 - č. 1097
V květnu byl v Praze holandský filmový štáb veřejnoprávní televize VPRO, který tu prováděl přípravy k natáčení osmidílného dokumentu o operaci Anthropoid podle románu HHhH Laurenta Bineta
Polata 17.7.2015 07:31 - č. 1096
V Resslově ulici se bude točit 8. a 9. srpna
1-20 z 1003
1 2 3 4 >>
Po

Diskuzní forum