Členové partyzánského oddílu Olga

Členové partyzánského oddílu Olga
Alena Rozsypalová - 16. 1. 2010 - *.nwt.cz

Dobrý den, prosím Vás je možné dopátrat se seznamu členů partyzánské skupiny OLGA? Prosím poraďte mi.

Doporučuji Vám knihu „V dvojím ohni“ od autorů Václava Peši a Jindřicha Ocáska (nakl. Blok, Brno 1972). Je to kronika činnosti partyzánského oddílu Olga, autoři zmiňují:

  • Jozef Albert (z Handlové)
  • Alexej - uprchlý sovětský zajatec
  • Bohumil Andrýsek (z Břestku)
  • Michal Balaszi - zběhlý maďarský voják
  • Josef Bartoš - „Skopoun“, velitel čety
  • Jan Bébar (z Milonic)
  • Radko Bébar (z Milonic)
  • Jan Beneš (z Chvalnova)
  • František Blažek (z Milovic)
  • Bedřich Cencinger (z Buchlovic)
  • Blahoš Cichra (z Brankovic)
  • Jan Čermák (z Přísnotic)
  • Otakar Černoch (z Kvasic)
  • Jaroslav Černý (ze Salaše)
  • Antonín Daněk (z Karolína)
  • Jindřich Daněk (z Kostelan)
  • Karel Daněk (z Karolína)
  • Ladislav Daněk (z Milovic)
  • Vlastimil Daněk (z Lubné)
  • Oldřich Daňhel (ze Zlechova)
  • Milan Dias (z Brankovic)
  • Vladimír Dohnal (ze Žlutavy)
  • Josef Doložílek (z Osvětiman)
  • Josef Dubný (z Osvětiman)
  • Štěpán Dubný (z Osvětiman)
  • František Dvořáček (z Buchlovic)
  • Olga Františáková - zástupkyně velitele oddílu
  • Bohumil Fuksa (z Újezdska)
  • Josef Gabriel (z Buchlovic)
  • Timofej Gaučerov - uprchlý sovětský zajatec
  • Jindřich Gloza (z Morkovic)
  • Stanislav Gojiš (z Nové Dědiny)
  • Květoslav Gremlica (ze Zdislavic)
  • Oldřich Gremlica (ze Zdislavic)
  • Alexandr Grušinskij - uprchlý sovětský zajatec
  • Jaroslav Hájek (z Buchlovic)
  • Antonín Hampl (z Břestku)
  • Bohuslav Hanák (z Újezdska)
  • Metoděj Hanák (ze Salaše)
  • Josef Hapla (ze Zlechova)
  • František Hlaváč (z Litenčic) - velitel čety
  • Štěpán Holásek - z Nemochovic
  • Josef Houfek - „Pepek“, velitel oddílu
  • Petr Hromada (z Osvětiman)
  • Ferdinand Hroza (ze Starých Hutí)
  • Horymír Hruška (z Buchlovic)
  • Ferdinand Chalupa (z Milovic) - velitel čety
  • Alois Chalupa (z Milovic)
  • František Charpík - „Doktůrek“, spojka a spolupracovník oddílu
  • B. Chudoba - štábní strážmistr v Brankovicích, spolupracovník oddílu
  • Miroslav Ingr (z Buchlovic)
  • Vladimír Ingr (z Buchlovic)
  • Oldřich Janovač (ze Salaše)
  • Jiří Jírovský - „Georg“, spojka oddílu s brigádou Jana Žižky
  • Věra Jiřičná
  • Ladislav Kamenec (z Újezdska)
  • Ruda Kamený (z Nemochovic) - velitel čety
  • František Kapounek (ze Starých Hutí)
  • Blažej Klimek (z Osvětiman)
  • Marie Knichalová - „Majka“ (ze dvora Kamínka)
  • Milan Kocián (z Prahy)
  • Květoslav Kolařík - „Květoš“ (z Morkovic)
  • Josef Kolomazník (z Újezdska)
  • Oldřich Kopčil (z Kvasic)
  • Ivan Korš - uprchlý sovětský zajatec
  • Ludva Koukal (z Kobeřic)
  • Antonín Koupil (z Roštína)
  • Karel Kovařík (ze Salaše)
  • Jaroslav Kristek (z Kunkovic)
  • Vladimír Kristek - „Dlouhý Vláďa“ (z Kunkovic)
  • V. Kristková (z Kunkovic) - spojka oddílu
  • Drahomír Krušna (ze Zlechovic)
  • Vladimír Křepelka (ze Zdislavic)
  • Karel Láník (z Lubné)
  • Milan Liška (z Kvasic)
  • O. Loučka (z Milovic) - spojka oddílu
  • František Lůža (z Koválovic)
  • František Lůža (ze Salaše)
  • Josef Malinka - „Bouďák“ (z Buchlovic)
  • Antonín Marek (z Buchlovic)
  • Josef Matoušek (z Roštína) - velitel roty
  • Štefan Meszároš (z Lehoty u Nitry) - velitel čety
  • Alois Musil (ze Sulimova)
  • Josef Musil (z Bařic)
  • Jaroslav Nakládal (ze Sulimova)
  • Alois Novotný (ze Zlámanky)
  • Oldřich Nožička (z Buchlova)
  • Jindřich Ocásek - „Jindra“ (z Opavska)
  • Bohuš Opravil (z Kvasic)
  • Nikolaj Vasiljevič Orlov - uprchlý sovětský zajatec
  • František Otava (ze Starých Hutí)
  • Metoděj Otruba - „Metod“ (z Kunovic)
  • Antonín Otýpka - „Tonda“ (z Milovic)
  • Miroslav Pajtok (z Osvětiman)
  • Milan Paleček (z Kostelan)
  • Boleslav Parolek - „Slávek“ (ze Starých Hutí)
  • Marie Parolková (ze Starých Hutí)
  • Karel Pelikán (z Milovic)
  • Josef Plch (z Brna)
  • Bohumil Polanka (z Buchlovic)
  • Antonín Polášek (z Roštína)
  • Karel Pospíšil (z Nemochovic) - velitel čety, později roty
  • Jaroslav Pravdík (z Milovic)
  • Vladimír Přibilík (z Nemochovic)
  • Josef Regent (ze Žlutavy)
  • Josef Rieger (ze Salaše)
  • Antonín Schmidt (z Modré)
  • Antonín Slabík (z Nových Zámků) - velitel čety
  • Emil Sojka (z Roštína)
  • Oldřich Suchánek (z Bařic)
  • Josef Svoboda (z Buchlovic)
  • Josef Šamánek (z Újezdska)
  • Josef Ševeček (z Kostelan)
  • Josef Šik (ze Zlechova)
  • Ladislav Šik (z Buchlovic)
  • Milan Široký (z Morkovic)
  • Miroslav Špičák (ze Salaše)
  • Oldřich Švarc (ze Žlutavy)
  • Nina Tesaříková (z Nemochovic)
  • Olga Tesaříková (z Nemochovic)
  • Miroslav Trnka (z Milonic)
  • Miroslav Tůma (z Kvasic)
  • Jiří Týnek (z Prahy)
  • Josef Vaculík (ze Žlutavy)
  • Oldřich Vaculík (z Buchlovic)
  • Bohuslav Vaďura (z Osvětiman)
  • Anežka Valentová (z Roštína) - hlavní spojka
  • Josef Valeš - „Jožka“ (z Nemochovic)
  • Jaroslav Váňa (z Roštína) - hlavní spojka
  • Vladimír Váňa - „Vláďa“ (z Vlčáku)
  • Zdeněk Váňa (z Vlčáku)
  • Ivan Vančerov - „Velký Ivan“, uprchlý sovětský zajatec
  • Josef Vanda (ze Salaše)
  • František Večeřa - „Franta“ (z Kostelan)
  • Rudolf Venhuda - „Ruda“ (z Nemochovic)
  • Ladislav Verner - „Láďa“ (z Břvan)
  • Jindřich Vičánek - „Jindra“ (ze Žlutavy)
  • Alexej S. Virsenko - havarovaný sovětský letec, kapitán, komisař oddílu
  • Jaroslav Vodica - „Jarda“ (ze Salaše)
  • Jan Vojta (z Milovic)
  • Antonín Vranka - „Tonda“ (z Milovic)
  • Ladislav Vykoukal - „Láďa“ (z Honětic)
  • Anna Vykoukalová (z Honětic)
  • Vincenc Vymazal - „Vinca“ (z Roštína)
  • František Výšinka (z Osvětiman)
  • Jan Zapletal (ze Snovídek)
  • Rostislav Zezula (ze Salaše)
  • Alois Žourek (z Kostelan)
  • Semjon Žukov - „Sarko“, uprchlý sovětský zajatec
  • František Žůrek (z Nové Dědiny)
Vojtěch Šír - 20. 1. 2010